Jak co nejlépe zvládnout nástup do školy


obrázek Jak co nejlépe zvládnout nástup do školy
Blíží se konec prázdnin a opět tu máme nový školní rok. Je to často těžký návrat do školních lavic, který zažívají nejen školáci a studenti, ale i jejich rodiče. Návrat života dětí do školního režimu není určitě jednoduchý.

Pokud jde dítě do školy poprvé, tedy do první třídy nebo už jde do vyšší třídy, je vždy velmi důležité, aby hned na začátku začalo dobře. Je zbytečné uvést se průšvihy, nachytat špatné známky a zkazit si tak svou pověst.

Zároveň je třeba mít na paměti, že děti jsou po prázdninách nabité různými zážitky, těší se na své kamarády, tudíž se špatně soustředí, jsou roztěkané.

Buďte tedy zpočátku více tolerantní, spokojte se i s málem, důležitá je především snaha. Svým dětem se snažte, hlavně na počátku školního roku, věnovat co nejvíce, nebuďte v žádném případě pasivní.

NĚKOLIK DOBRÝCH RAD PRO DOBRÝ ZAČÁTEK VE ŠKOLE


  • Věci do školy nakupujte s dítětem dohromady a především vždy podle vkusu školáka.
  • Dohodněte se s dítětem na pravidelném čase, který stráví každodenním učením. Tento režim se snažte dodržovat. Před začátkem školy si spolu zopakujte starou látku, určitě se mu to bude hodit. V žádném případě se s dítětem neučte pozdě večer.
  • Již od začátku nechte svoje dítě pracovat samostatně na úkolech, o kterých si myslíte, že by zvládlo samo. Dobu postupně prodlužujte podle toho, jak mu to půjde. Nastane čas, kdy bude pracovat zcela samostatně.
  • Dobrým nápadem je, uspořádat na konci prázdnin malou sešlost, na kterou si vaše dítě pozve svoje kamarády. Zde si mohou o svých zážitcích z prázdnin povědět ještě dříve, než začnou školní povinnosti.
  • Již od malička se snažte ve svém dítěti budovat sebevědomí a dávejte mu najevo svoji lásku. V této činnosti v žádném případě nepřestávejte. Stále mu říkejte, jak jste rádi, že ho máte, že nevíte, co byste si bez něj počali.
  • Snažte se svému dítěti naslouchat a chápat jej. Často rodiče až příliš pozdě zjistí, že nechuť k učení u jejich dítěte nepramení z lajdáctví, ale že jde o určitou specifickou vývojovou vadu, jako je třeba dysgrafie nebo dyslexie.
  • Je těžké se smířit s tím, když vaše dítě ve škole z nějakých důvodů špatně prospívá. Mějte však na paměti, že známky nejsou v životě to nejdůležitější. Radujte se ze všech nových pokroků a znalostí, které vaše dítě získá.

Uvědomte si, že vaše děti nemají plnit vaše nenaplněné sny a přání, kterých jste za svůj život nedosáhli. Buďte trpěliví, chápaví a děti chvalte, jen tak si upevníte vzájemný vztah mezi rodičem a dítětem.

obrázek Jak co nejlépe zvládnout nástup do školy


mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára