Léčivý minerál Šungit (Shungit)


Šungit (Shungit), je možné nalézt pouze na jediném místě naší planety, a to v Karélii na březích Oněžského jezera v severozápadním Rusku. Stáří šungitu se odhaduje na 2 miliardy let. Dodnes není zcela znám jeho původ, ale existuje hypotéza, že šungity jsou pozůstatky gigantického meteoritu. Tato prastará polyminerální uhlíková hornina má zcela jedinečné fyzikální, chemické a léčebné vlastnosti.

Vědecké výzkumy prokázaly řadu úžasných vlastností šungitu. V šungitu je přítomna skoro půlka prvků periodické soustavy , ale nejdůležitějším a nejzajímavějším je uhlík (C), který je základním stavebním prvek života.

Od diamantu a grafitu, jejichž základem je také uhlík, se šungit liší svou strukturou. Molekuly jsou podobné fotbalovému míči a nazývají se fullereny, což je nový typ molekulární formy uhlíku (molekula s šedesáti atomy uhlíku). Čím větší je obsah uhlíku v šungitu, tím větší je množství v něm přítomných fullerenů.

Šungit je jediný nerost na Zemi, který léčebné fullereny obsahuje. O důležitosti odhalení fullerenů hovoří i fakt, že skupina anglických vědců za něj získala v roce 1996 Nobelovu cenu.

Neleštěný nebo neopracovaný šungit má sytou šedou až šedočernou barvu, leštěný má barvu černou. Pozor, světlejší odstíny šedé poukazují na to, že to šungit není. Základní tmavošedá hmota šungitu je protkána drobnými bílými žilkami (křemen), místy jsou pozorovatelná zrna pyritu a drobné póry. U leštěných výrobků pak vypadají jako skvrny, praskliny či mapy na lesklém černém povrchu.

Ukázalo se, že při vzájemném působení šungitu s vodou, má léčebné vlastnosti. Přetváří vodu na biologicky aktivní. Pomáhá pracovat všem biologickým strukturám organizmu, aniž by potlačovala zdravé buňky.

Fulleren je nejvýkonnější a dlouho působící antioxidant. Nic se nevyrovná schopnosti šungitu čistit vodu od škodlivých příměsí. Současně dodává organizmu prospěšné mikro a makro prvky a pohlcuje škodlivé.

Šungitovou vodu je možné používat na pití, ale i ke kloktání, vyplachování úst a nosu při angínách, paradentóze a rýmě.

Jako kámen pohlcuje šungit elektromagnetické záření počítačů, mobilních telefonů a TV, neutralizuje geopatogenní vlivy, zvyšuje obsah záporných iontů ve vzduchu a zlepšuje mikroklima.mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazaru
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára