Na co si dát pozor při založení stavebního spoření


Stavební spoření v České republice vzniklo za účelem podpory řešení bytové situace občanů.

Jedná se o komplexní finanční produkt poskytovaný stavebními spořitelnami. V jeho rámci můžete spořit, požádat o úvěr ze stavebního spoření nebo o překlenovací úvěr a můžete také využívat státem poskytované podpory stavebního spoření.

NĚKOLIK RAD OHLEDNĚ ZALOŽENÍ STAVEBNÍHO SPOŘENÍ


Stavební spoření je jako produkt nejefektivnější při úložce 20 000 Kč ročně. Měsíčně to znamená uložit částku 1 700 Kč.

Cílovou částku si sjednejte maximálně na 200 000 Kč (optimálně 160 000 Kč) i v případě, že se rozhodnete zpočátku spořit pouze 500 Kč měsíčně, ale počítáte s tím, že později tuto částku zvýšíte nebo provedete jednorázový vyšší vklad.

Je to z důvodu, že stavební spoření nedovoluje přespoření cílové částky. Pokud jste si sjednali cílovou částku v nižší výši a chtěli byste spořit více, je tu i možnost v průběhu spoření tuto částku navýšit.

Roční výnos ze stavebního spoření je při jeho šestiletém časovém horizontu téměř 6%, což činí produkt z pohledu uvedeného času velmi zajímavým.

Samozřejmě čím déle budete spořit, tím nižší efektivita ze spoření plyne, neboť klesá význam státní podpory v maximální výši 3 000 Kč vůči naspořené částce. Šestiletý horizont je horizontem ideálním.

U mladých lidí nyní vedou hlavně garsonky. Garsoniéru, jako první bydlení, volí více jak polovina mladých lidí.

Mezi hlavní důvody patří:


  • lidé při nákupu nemovitosti nechtějí tolik riskovat
  • nejistota práce odrazuje od vyššího zadlužení
  • banky o hodně zpřísnily pravidla pro poskytování půjček a hypoték, dosáhnout na dražší nemovitost je tedy pro mnoho lidí nemožné
  • lidé si více uvědomují, jak složité je řešení sporu ohledně vypořádání majetku, pokud se rozejdou a mají společnou hypotéku. Stále častěji proto volí alternativu, pořízení levnější nemovitosti, kdy její vlastnictví a zároveň i hypotéka je jen na jednoho z páru.


mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazaru
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára