Ovoce a naše zdraví


obrázek Ovoce a naše zdraví
Ovoce obsahuje nejen vitamíny a minerály, ale je i zdrojem vlákniny, čímž udržuje naše střeva v čistotě, působí preventivně proti zácpě, a to i během těhotenství.

BANÁNY - kromě snížení rizika infarktu zapříčiňují svým složením vyplavování serotoninu a tím i snížení pocitů stresu. Organismus je tak lépe proti stresu chráněn.

JABLKA - jsou přímo přírodní lékárnou. Velké množství vitamínu C zabraňuje vzniku infekčních onemocnění, výrazný podíl stopových prvků zase posiluje celkovou imunitu organismu.

MALINY - obsahují velké množství kyseliny acetylosalicilové, takže jejich požívání může zmírnit bolesti kloubů a svalů. Další prvky v nich obsažené snižují hladinu cholesterolu v krvi a tím i riziko infarktu.

FÍKY - je v nich tolik vápníku, že jejich pravidelnou konzumací můžeme silně snížit riziko onemocnění osteoporózou. Kromě toho vápník obsažený ve fících zabraňuje tvorbě zubních kazů.

HRUŠKY - mají schopnost snižovat množství vody v organismu. Působí na nejrůznější opuchliny a otoky. Minerály obsažené v hruškách uleví při bronchitidě a uvolňují ucpanou nosní dutinu.

PAPAJA - bsahuje velké množství vitamínu A. Má vliv na růst našich svalů je tedy důležitá pro ty, jenž holdují posilovnám a kulturistickým aktivitám. Toto ovoce se může konzumovat i sušené, je vhodnou náhradou cukrovinek.

GRAPEFRUITY - jsou očistnou lázní na naše nervy. Zároveň v sobě kumulují tolik vápníku, že jsou nejvhodnějším ovocem pro těhotné ženy. Pro svůj malý obsah cukru neohrožují ani diabetiky.

RYBÍZ - je přímo vitamínovou bombou. Obzvlášť ve své černé odrůdě. Kromě toho je u rybízu zajímavý vysoký obsah betakarotenu, který je asi 17x vyšší, než u jiného ovoce. Betakaroten má příznivý vliv na náš zrak a na pevnost a pružnost pokožky.

MERUŇKY - výrazné množství vitamínu A má posilující účinky na náš zrak, udržuje oční sítnici pružnou.Vitamín A má také podíl na spalování tuků.

JAHODY - mají velké množství vitamínu C a stopových prvků. Jsou zdrojem hořčíku, který dokáže posílit náš imunitní systém.

ANANAS - je hitem pro všechny, kteří trpí nadváhou. Kousek ananasu po jídle spálí přebytečné tuky přímo raketovou rychlostí. Enzym bromelin zase udržuje naši krev v přiměřené hustotě.

HROZNOVÉ VÍNO - má rovněž příznivý vliv na naši krev. Pročištěná krev snáze proudí cévami a lépe okysličuje mozek, takže hroznové víno nepřímo podporuje i naši mozkovou činnost.

Související odkazy:
Zácpa, a to nejen v těhotenství
Vitamin A - Retinol

obrázek Ovoce a naše zdraví


mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára