Plavání pro zdraví i pro krásu


obrázek Plavání pro zdraví i pro krásu
Hodina plavání dvakrát až třikrát týdně zvyšuje fyzickou kondici, zvětšuje kapacitu plic, odplavuje stres a napětí a také spaluje tuky.

I když se to možná nezdá, jedná se o nejzdravější a přitom nejšetrnější sport, kterým lze tělo v chladných měsících trénovat. Ve vodě je tělo zatěžováno pouze 10% vlastní váhy, takže i lidé s kloubními potížemi nebo s nadváhou mohou s tímto sportem bez obav začít.

Při plavání dochází k rovnoměrnému namáhání všech skupin svalstva, posiluje srdeční a oběhový systém, čímž snižuje riziko vzniku vysokého tlaku krve, mrtvice a infarktu myokardu.

Zvýšený pohyb nohou, kdy se zvyšuje přečerpávání krve ve svalech dolních končetin, působí jako prevence cévním potížím a vzniku křečových žil. Klouby jsou pravidelným plaváním lépe prokrvovány, což zmírňuje bolestivé projevy u lidí trpících artrózou.

Například plavání styl na záda uvolňuje ramenní a šíjové svaly a snižuje jejich napětí, což přináší úlevu i při bolestech hlavy. Nahromaděné škodlivé látky (toxiny) se lépe vyplavují z těla ven.

Výhodou plavání je i to, že pro tento sport není potřeba finančně náročná výbava. Plavky by měly dobře padnout, aby pohyb v nich byl příjemný. Plavecké brýle nesmí nikde tlačit a přitom musí sedět tak, aby do nich netekla voda.

Ve vodě si lze nejen výborně odpočinout, ale dá se při něm dokonce skvěle uplavat i stresu.


Související odkazy:
Plavání - ideální sport pro naše tělo
Plavání v těhotenství

obrázek Plavání pro zdraví i pro krásu


mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazaru
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára