Podzimní očista organismu


obrázek Podzimní očista organismu
V dnešní době je jen málokdo z nás při nemoci dlouho doma. V obavách o ztrátu zaměstnání a i z finančních důvodů se většinou po pár dnech, kdy už nám je trochu lépe, sebereme a jdeme opět do práce.

V případě, že se takto chováme ke svému organismu, nemůžeme se následně divit, že za pár dní je nám opět mizerně.

Po prodělané nemoci je tělo zaneseno různými toxickými látkami a škodlivinami. Je tedy vhodné, začít s detoxikací, nebo-li očistou organismu. Očista je zároveň i prevencí civilizačních chorob, zvyšuje obranyschopnost organismu a celkovou kondici našeho těla.

Při detoxikaci je důležité, abychom se zaměřili postupně na všechny orgány v těle. V případě očisty pouze jednoho orgánu by detoxikace neměla takový účinek.

Způsob očisty nejdůležitějších orgánů v našem těle:


  • Střeva - je důležité aby jste jedli dostatečné množství stravy bohaté na balastní látky a hodně zeleniny. Tím dojde k upravení stolice. Snažte se sladit mléčným cukrem nebo medem, ne cukrem klasickým. Můžete konzumovat i nápoje určené speciálně pro detoxikaci.
  • Játra - detoxikační činnost jater podporuje pití zeleného čaje a čaje lapacho. Zkuste konzumovat i artyčoky, které detoxikaci významně podporují.
  • Ledviny - doporučuje se denně vypít dva litry tekutin. Nejlépe čaje (zelený, lipový, kopřivový, heřmánkový), minerální neperlivé vody, pramenitou vodu nebo speciální nápoje připravené k očiště ledvin. Vylučování ledvinami podporuje konzumace chřestu a petržele.
  • Sliznice - velice účinná je olejová terapie, která pomůže tělu zbavit se jedů. Zároveň detoxikačně působí i na celý organismus ( příznivě na zánětlivé procesy, onemocnění kůže). Olejová terapie spočívá v tom, že před snídaní a před obědem si vezměte půl polévkové lžíce nerafinovaného, za studena lisovaného slunečnicového oleje. Asi 10 minut jím potom proplachujte bez námahy a silnějšího sání zuby a sliznicí.
  • Plíce - choďte pravidelně na procházky, provádějte různé dechové terapie.

Tělo můžete očistit i v době kojení. Detoxikace v tomto případě spočívá v tom, že na určitou dobu vynecháte ze svého jídelníčku maso a masové výrobky a nahradíte je rostlinnými bílkovinami. Na dva až tři dny by jste měli vynechat i mléčné výrobky a mléko. Konzumujte především celozrnné obiloviny, zeleninu a ovoce.

Třídenní detoxikační dieta:


  • 1.den - dopoledne 1,5l čisté neperlivé vody + 2 jablka, odpoledne 1,5l neperlivé vody + 2 jablka + 2 mrkve
  • 2.den - dopoledne 1,5l neperlivé vody +2 banány + 2 jablka, odpoledne 1,5l neperlivé vody + 2 jablka + 2 mrkve + krajíc tmavého chleba
  • 3.den - dopoledne 1,5l neperlivé vody + 2 jablka + talíř polévky ve složení (brambory, mrkev, celer, hrášek, cibule), odpoledne 1,5l neperlivé vody + 2 jablka + talíř polévky
  • Další dny zařazujeme postupně dušené kuřecí maso s rýží, dušenou zeleninu s těstovinami nebo rýží, špenát. Konzumace smažených pokrmů se nedoporučuje!

Související odkazy:
Jak pročistit organizmus a obnovit vnitřní rovnováhu
Zeleninové a ovocné očistné kůry


mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára