dělící čára

Drbeme o dietách

Přidejte svůj názor na konkrétní zdravotní nebo redukční dietu, cvičení či pohybovou aktivitu do naší drbárny.

Poslední komentáře ...

>> Vstoupit do drbárny

Lipolýza - snížení nižší podkožní tukové vrstvy


Velké množství nahromaděného podkožního tuku lze odstranit operačně pomocí liposukce, ale jak na to malé množství nahromaděného tuku, na něž nezabírá dieta, ani tělesný pohyb? Je tu pro vás ambulantní řešení zvané lipolýza, a to bez operačního zákroku.

Lipolýza se nejčastěji používá pro úpravu těchto vybraných partií:

 • krk
 • tváře
 • podbradek
 • paže, ramena, ruce
 • klouby
 • záda nebo také hýždě
 • vnější i vnitřní stehna

Lipolýza se doporučuje i na odstranění celulitidy, vrásek a tukových hrbolků. Pro pacienty je také jistě pozitivní, že při postupném hubnoucím procesu zůstává kůže stále pevná a elastická.

Porovnání lipolýzy s výše zmíněnou liposunkcí:

 • provádí se bez operace, pouze ambulantně (můžete hned odejít domů nejlépe v doprovodu)
 • není časově náročná
 • téměř bezbolestná, již po týdnu se můžete věnovat i sportovním aktivitám
 • odpadá nutnost používat speciální elastické prádlo

Známé jsou dva typy lipolýzy. Jde o lipolýzu injekční a prováděnou pomocí ultrazvuku.

Injekční lipolýza


Injekční lipolýza se provádí injekční stříkačkou a to tak, že se zavede do problémového místa látka zvaná "fosfatydylcholin", což je enzym, který štěpí pevné tuky na menší části. Je získávaný ze sojových bobů. Tato látka se v medicíně také používá pro podporu jater, z důvodu vysokého obsahu krevních tuků a jako prevence vzniku tukové embolie. Celá procedura trvá přibližně hodinu, z toho půl hodiny trvá samotný zákrok a druhou půl hodinu probíhá klidový režim.

Ošetřené partie po zákroku zčervenají, objeví se otok a modřiny. V místech prováděného zákroku je cítit drobná bolest. Po pár dnech zčervenání, otok, modřiny i bolest zmizí.

Proceduru se doporučuje opakovat 2 - 4x s odstupem 6 - 8 týdnů. Velkou výhodou je, že tuk je odstraněn z těla rovnoměrně.

Ultrazvuková lipolýza


Ultrazvuková lipolýza "Contour I UltraShape" napomáhá nekrvavým a bezbolestným způsobem odstranit podkožní tukové tkáně, a to pomocí vysokovýkonného ultrazvukového přístroje.

Během lipolýzy nedojde k žádnému narušení kůže. Pomocí ultrazvukových vln dochází k rozbití tukových buněk v hloubce 1 až 2 cm pod kůží. Pokud je tuková vrstva silnější než 2 cm, doporučuje se zákrok opakovat, nejdříve však po 4 týdnech od prvního zákroku. Celá procedura zabere zhruba 45 minut. Na ošetřených místech nevznikají jizvy, nerovnosti ani modřiny.

Příprava před zákrokem:


Den před samotným zákrokem se doporučuje nepoužívat žádnou tělovou kosmetiku a odstranit chloupky z dané problémové oblasti. Samozřejmě i před lipolýzou je nutná konzultace s ošetřujícím lékařem (z důvodu užívání léků na ředění krve, onemocněním cukrovkou, poruchou jater či srdce).

Také je dobré se připravit na fakt, že u malého množství pacientů nezanechá lipolýza žádný výsledek (dle průzkumu jde zhruba o 5% pacientů).

V době rekonvalescence se doporučuje dbát na dodržování pitného režimu, užívání vitamínů, minerálů a antioxidantů, z důvodu urychlení odvodu tuku z těla.

V prvních týdnech se doporučuje zvýšit tělesnou aktivitu a naopak omezit konzumaci jídel s vysokým podílem tuků a kalorií, aby nedošlo k výrazné změně tělesné váhy, jen tak bude váš úbytek tuku dlouhodobý.


mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazaru
mimi bazar dělící čára

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára