dělící čára

Drbeme o dietách

Přidejte svůj názor na konkrétní zdravotní nebo redukční dietu, cvičení či pohybovou aktivitu do naší drbárny.

Poslední komentáře ...

>> Vstoupit do drbárny

Pilates


Pilates je cvičení, které lze popsat slovy Proximal Integ Latent Agile Toning Exercise System "systém cvičení zaměřený na hluboké centrální svalové skupiny".

Jeho zakladatelem byl více než před sto lety jistý Joseph Hubertus Pilates, který v dětství trpěl astmatem a křivicí a proto se rozhodl vymyslet způsob, jak pomoci sám sobě, neboť základem zdravého životního stylu je dobrá tělesná kondice.

Základním principem cvičení Pilates je propojení vašeho těla s vaší myslí, kdy velkou roli při této souhře zaujímá správné dýchání.

Pomocí pravidelného cvičení pilates zlepšíte nejen rovnováhu a koordinaci vašeho těla, ale i flexibilitu a správné dýchání.

Při pilates dochází k propojení rehablitačního cvičení s cvičením východních a západních forem (jóga, tai-chi). Pilates slouží k protažení a posílení svalů celého těla, každé protažení svalů je spojeno se správným dýcháním, které okysličuje svaly a podpoří cirkulaci krve.

Hlavním cílem při cvičení pilates není přivést tělo k úplnému vyčerpání, ale naopak pilates dodává tělu energii, vitalitu, rozvíjí sílu, ohebnost a duševní pohodu.

Výsledkem pilates jsou štíhlé svaly, které nenabudou na objemu (pevné břišní a hýžďové svaly, zádové svalstvo - správné držení těla, úleva od bolestí při menstruaci, správné dýchání).

Pilates je určeno pro všechny věkové skupiny (pro děti, dospělé i důchodce) a vlastně i pro osoby všech profesí a s jakoukoliv kondicí (lidé obézní, trpící bolestmi zad, sportovci i tanečníci).

Pilates je cvičení, které není ani finančně náročné a proto je dostupné opravdu pro každého.

Oblečení na hodiny pilates by mělo být pohodlné, z prodyšného materiálu, nemělo by nikde dřít ani tlačit. Pilates se cvičí naboso, ale pokud to někomu nevyhovuje, doporučuje se speciální lehká obuv určená na jógu. Pokud máte problém s plochýma nohama, doporučuje se opravdu cvičení naboso, neboť pilates může plochost nohou odbourat.

Další z výhod pilates je, že pokud nemáte dostatek času, můžete si pilates zacvičit v pohodlí domova (stačí si pořídit cvičební podložku, která je k cvičení nezbytná).


mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazaru


vesta Adams

vesta Adams
Cena: 80.00


mimi bazar dělící čára

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára