dělící čára

Drbeme o dietách

Přidejte svůj názor na konkrétní zdravotní nebo redukční dietu, cvičení či pohybovou aktivitu do naší drbárny.

Poslední komentáře ...

>> Vstoupit do drbárny

Podvázání žaludku


Obezita v celém světě stále roste a lidem vadí nejen z estetického hlediska, ale je nebezpečná i ze zdravotního hlediska.

Nadváha stojí za počátkem mnoha vážných chorob, jako je například vysoký krevní tlak, onemocnění cév a srdce, cukrovka a v nejhorších případech se podílí i na vzniku rakoviny.

Z těchto vážných zdravotních důvodů je lidem, kteří dosahují BMI 35, doporučen operativní zákrok zvaný "podvázání žaludku". Podvázání žaludku se týká hlavně osob, které se o redukci váhy již pokusily (ať už formou diety nebo cvičení), ale jejich výsledek nebyl příliš úspěšný a naopak to mělo vliv na zhoršení jejich zdravotního stavu.

Podvázáním žaludku se zdravotnictví zabývá již řadu let. Na samém začátku šlo o klasické operace, při které docházelo k řezání břicha. Jelikož se ale zjistilo, že operované osoby s velkou nadváhou mají problémy se špatným hojením (špatné srůstání tukové tkáně), přešlo se na operaci prováděnou laparoskopicky, kdy stačí pět nepatrných laparoskopických řezů.

Při samotném zákroku prováděném na žaludku dochází k jeho zaškrcení manžetou a orgán tak dostává podobu přesýpacích hodin (zaškrcení žaludku může i dodatečně lékař regulovat a to pomocí speciálního balónku).

Potrava po zákroku prochází zúženým prostorem, a proto má člověk dříve pocit sytosti.

Podvázání žaludku, má stejně jako jakýkoliv jiný zákrok, či hubnoucí metoda, svoje záporné stránky. Ne každý se tomuto zákroku může podrobit. Z této metody jsou vyloučeny např. osoby, které trpí bulimií (psychická porucha přijímání potravy). Zkrátka do této procedury se zařazují jen ty osoby, které opravdu chtějí zhubnout a jsou ochotni i nadále spolupracovat s lékaři a změnit svůj celkový přístup ke stravování.

Podvázání žaludku má i svoje výhody. Pokud totiž dodržíte veškerý léčebný režim, dojde v následujících letech k výraznému snížení vaší tělesné hmotnosti (záleží na tom, jaká byla vaše výchozí váha) a hlavně se ozdraví celý váš organismus (například velké procento cukrovkářů se své nemoci úplně zbaví).


mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazaru
mimi bazar dělící čára

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára