dělící čára

Drbeme o dietách

Přidejte svůj názor na konkrétní zdravotní nebo redukční dietu, cvičení či pohybovou aktivitu do naší drbárny.

Poslední komentáře ...

>> Vstoupit do drbárny

Power jóga


Power jógu bychom mohli definovat jako propojení klasické jógy (meditační, klidná a pomalá dechová cvičení spojená určitou filosofií těla a mysli), ashtangajógy (základem je dobrá fyzická kondice, psychický stav, koncentrace mysli a naprostá disciplína) a hathajógy (životní filozofie).

jóga

Power jóga se tedy stala dynamičtější, fyzicky náročnější a modernější sestrou klasické jógy, ashtangajógy a hathajógy. Základem je síla a ohebnost, jenž pomáhá v boji s vyšší tělesnou hmotností.

Power jóga je vesměs skupinové cvičení, u kterého jednotlivé lekce trvají cca 60 minut (abyste dosahovali dobrých výsledků, doporučuje se cvičit 3 - 4 krát týdně, půlhodiny až jednu hodinu).

Hodina power jógy začíná krátkým zahřátím těla (často se používá jogínská sestava "Pozdrav slunci"), které si udržíte po celou dobu cvičení. Následuje rozcvičení určitých partií těla a série cviků, jenž nemají svoje přesné pořadí (a proto může být každá hodina jiná a o to zajímavější).

Cvičení obsahuje jak sérii cviků ve stoje, tak i na zemi (na podložce).

Série cviků, které absolvujete ve stoje, jsou důležité ke zlepšení krevního oběhu, posílení svalů na nohou, zpevnění pánve a spodní časti zad. Správné dýchání vám pomáhá při výdrži v jednotlivých pozicích a odvádí napětí a bolest.

Dýchání při power józe je plynulé a vedené nosem, při pohybech vzhůru se obvykle nadechujete a při pohybech, u kterých se předkláníte obvykle vydechujete. Dýchání musí být hlavně přirozené a nenásilné.

Série cviků na zemi je důležitá pro zpevnění páteře, spodní části zad a celé stability horní části těla.

Na závěr cvičení je důležité provést strečink a krátkou relaxaci (dochází k uvolnění těla - tělo se cítí lehké, plné energie a zahřáté).

Při power józe se klade velký důraz na kontakt nohou s podložkou (nohy jsou postaveny malíkovými hranami rovnoběžně = rovnoměrné rozložení váhy těla), pevné držení lýtek (vtažení kolenních čéšek), stehen (při pevném držení stehen mírně podsazujeme zadeček = mírně táhneme zadeček k patám), bříška, dále ramena táhneme od uší a hlavu máme vzhůru s protaženým zátylkem. Ruce máme volně podél těla a celé tělo máme v jisté pozornosti, ale ne ve strnulosti. Důležité je nezapomínat, že při cvičení power jógy nemáte jít přes bolest a úplné vyčerpání.

Power jógu cvičíte hlavně sami pro sebe, abyste se cítili lépe.

Power jóga pomáhá při odstranění nadbytečných kilogramů (odbourání tukových zásob) a zpevnění některých tělesných partií (nohy, hýždě, boky, bříško i paže), naučí nás správnému dýchání.

Power jóga dále zlepšuje fyzickou kondici, protahuje zkrácené svaly, zlepšuje držení těla (rovnováha a koordinace pohybů a držení těla), odstraňuje problémy se zády, zlepšuje ohebnost a pružnost kloubů, odbourává stres, zklidňuje nervový systém a podporuje soustředěnost.

První výsledky jsou již patrné po dvou měsících.


mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára