dělící čára

Drbeme o dietách

Přidejte svůj názor na konkrétní zdravotní nebo redukční dietu, cvičení či pohybovou aktivitu do naší drbárny.

Poslední komentáře ...

>> Vstoupit do drbárny

Zumba


Nejnovějším způsobem, jak si vypracovat postavu a shodit nadbytečné kilogramy rychle, zábavně a efektivně je zumba.

Zumba je současným trendem v oblasti fitness-aerobiku, který v sobě spojuje cvičení a tanec, je zábavná, účelná a velice efektivní pro spalování tuků a tvarování postavy. Dochází při ní k neustálému střídání rychlých a pomalých pohybů, tanečních prvků a různých tanečních stylů, jako je salsa, merenqa, flamengo, hip - hop, cha - cha, samba, rock and roll, calypso a břišní tanec.

Zumba pochází z Kolumbie. V překladu znamená rychlost a rytmus.

Zumba vznikla zcela náhodou, když její zakladatel, slavný choreograf a cvičitel aerobiku Alberto Perez, zapomněl vzít na svou lekci aerobiku adekvátní kazetu ke cvičení a nezbylo mu nic jiného, než improvizovat na hudbu, kterou měl momentálně v autě. Vzniklé kreace měly obrovský úspěch, vyžádaly si opakování a brzy se tyto hodiny staly nejoblíbenější v celém městě.

K tomu, aby se zumba dostala až do Evropy a do celého světa pomohli Albertu Perézovi dva američtí podnikatelé. Společně s Perézem vytvořili promyšlený a jedinečný program s výukou lektorů pocházejících s celého světa. Za svůj úspěch a rozkvět rovněž vděčí televizním programům, jako jsou např. Stardance a Bailando, které v celém světe přitáhly k obrazovkám milióny diváků, čímž se zvýšil zájem i o latinskoamerické rytmy.

Tato sportovní aktivita je velice nenáročná, stačí jen mít chuť a čas, rytmus v krvi, volné pohodlné oblečení a kvalitní obuv.

V celém světe je na dvacet tisíc lektorů, bohužel Česká republika má jen jednoho. Snad se tento stav díky vysokému zájmu brzy změní. Máte-li skutečný zájem o zumbu a nechcete čekat, můžete si u mezinárodní asociace zumby objednat DVD a cvičit podle něj doma.

Na závěr lze říci, že díky cvičení zumby se můžete naučit obrovské množství tanečních stylů. Nemusíte se bát, na hodinách se začíná nejprve s jednoduchými choreografiemi, které se postupně doplňují o nové prvky.

Zumba má skvělý antistresový efekt, výborně tvaruje tělo, dochází při ní k rychlému spalování tuků, prospívá kardiovaskulárnímu systému a tonizuje tělo.


mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazarurifle

rifle
Cena: 50.00

mimi bazar dělící čára

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára