Výběr dětských plen


obrázek Výběr dětských plen
Pleny patří mezi nedílnou součást dětské výbavy, zachycují veškeré vyloučené látky a tím chrání citlivou dětskou pokožku před možnou infekcí .

Dnešní uspěchaná doba přeje hlavně jednorázovým plenkám, které mají vynikající absorpční schopnosti. Odvádějí moč a veškerou vlhkost od pokožky, moč se tak nemísí se stolicí a nedostává se do kontaktu s pokožkou miminka. Známé značky jednorázových plenek mají takovou šíři nabídky, že plenky „rostou“ spolu s dítětem. Dětem při jejich aktivitách nepřekážejí, protože mají elastické pásky, které zajišťují volnost pohybu miminka.

Rodiče, kteří však chtějí urychlit návyk chození dítěte na nočník, mohou místo jednorázových plenek volit bavlněné pleny. Bavlněná plenka předá dítěti ihned informaci o vlhkosti a dítě tak snáze pochopí, co má udělat, aby se tomuto pocitu příště vyhnulo.

Bavlněné plenky mají dva systémy:

  • První systém má po krajích 4 vrstvy bavlny, ve středu 8 vrstev a když plenu složíme klasických způsobem, tak nám vznikne tam, kde je nejvíce třeba 24 vrstev bavlny. Tento systém se skládá z bavlněné plenky, plenkové separační vložky a plenkových nepropustných kalhotek.
  • Druhý systém nabízí spojení bavlněné plenky, separační plenky a kalhotek v jeden celek.

Použití moderních látkových plen, které se již nemusí žehlit, přináší nejen dítěti, ale i rodičům řadu výhod:

  • Zdravotní
  • Finanční
  • Ekologické


ZDRAVOTNÍ:


Našim dětem je rozhodně lépe v moderních látkových plenách, které jsou mimo jiné i velice příjemné na dotek. Při jejich použití se nepřehřívají pohlavní orgány, jako tomu je v jednorázových plenách. Dnes už víme, že dlouhodobé přehřívání nesvědčí správnému vývoji pohlavních orgánů chlapců. Přestože jsou jednorázové pleny vyrobeny z velice kvalitních nealergických materiálů, může jejich parfémování vyvolat u některých dětí alergickou reakci. Také k papíru, z něhož jsou dle názvu vyrobeny, mají tyto pleny dosti daleko. Zhruba polovinu materiálu při výrobě jednorázových plen tvoří chemické látky, jenž jsou vyrobeny z ropy.

FINANČNÍ:


Počáteční vklad do moderních látkových plen, pokud je zrovna nedědíte, je sice vyšší, ale tyto náklady jsou v dalším období už jen minimální. Je tu sice ještě časová zátěž s praním těchto plen a tudíž i spotřeba energie, vody a opotřebení pračky, přesto jsou výsledkem ušetřené finance. Ty lze investovat do jiné výbavy pro miminko. Pokud rodina plánuje i více potomku, lze většinu látkových plen opět využít, čímž se úspory ještě zvýší.

EKOLOGICKÉ:


Během praní látkových plen dochází sice k znečištění životního prostředí, ale při srovnání s jednorázovými vycházejí daleko lépe. Každé dítě vytvoří za dobu používání jednorázových plen přibližně 1 tunu odpadu, která se rozkládá až 500 let nebo musí být s vedlejšími problémy spálena ve spalovně. Na praní látkových plen se spotřebuje za 3 dny asi 60 l vody, což je pro srovnání 5 krát méně, než každá osoba splachující záchod spláchne za 3 dny.

Výběr dětských plen je tedy minimálně na zvážení, neboť ekologický přístup k přírodě by nám rozhodně neměl být lhostejný.

Související odkazy:
Pleny - používání nočníku - dítě bez plenek
Stolice u kojenců - plně kojených dětí

obrázek Výběr dětských plen


mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazaru


sametová mikina

sametová mikina
Cena: 50.00

NOVÉ bolerko

NOVÉ bolerko
Cena: 100.00

mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára