RADY A INFORMACE:  DUPLO  |   LEGO DUPLO  |   bazar kočárků  |   NEXT oblečení  |   hormonální antikoncepce

Dítě a odvykání špatných návyků

Zpět na přehled diskuzí

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
spanek
zdravim maminky, jsem mamou uz sedmnact let a nejmladsimu je osm mesicu, deti jsem k sobe do postele brala jedine na kojeni na ranni pohrani o vikendu. myslim, ze bych se ani ja a ani muj pritel nijak nevyspali. s tim ctenim pred spanim, no, zalezi asi na tom, jake pohadky ctu. ono opravdu nektere pohadky neni radno detem cist pred spanim, jednak kvuli tomu dobrtu a zlu a taky nektere pohadky jsou plne nasili a deti se potom budi vydesene, resim to zpivanim pisnicek a vyberem urcitych pohadek. jedna pohadka a tri pisnicky a dost, to bych u nich ztravila treba i celou noc. vzhledem k vetsimu poctu deti znam obe dve strany, jedno dite usnulo v postylce kdykoliv, druhe v ni proste nechtelo spat, proste trpelivost.
peggy (ID: 9629)   osobní profil
04.07.2009 09:59:29

Co se v mládí naučíš,...vlastní postýlka
Zdravím všechny maminky i já souhlasím s předešlými články. Jsem i proti čtení před spaním, dříve jsme praktikovali, ale nyní jsem změnila názor a čteme raději během dne. Jelikož je v každé pohádce nejen dobro, ale i zlo, stávalo se nám, že se dětem pohádky promítaly do snů a zbytečně se budily a kolikrát i brečely.
Jako osvědčené nyní praktikujeme: napapat, vykoupat, vyčurat, pusinku na dobrou noc a uložit do vlastní postýlky. Po chvilce se podívat, zda je vše OK, zda není třeba toho malého raráška lépe přikrýt a hurá do práce, která se nestihá během dne. Občas samožřejmě i lenošení u telky.
alca (ID: 1115)   osobní profil
20.03.2009 12:13:46

Spinka jen ve sve postylce
Ahojky maminky musim uznat ze prvni prispevek je pravdivy ja mam 17 mesicniho synka a ze vedle me spal v posteli snad jen jednou a to ze rano vstal si a usnul u me jeste jinak ja nikdy netahala maleho k nam do postylky a on to neznal a tak proto to asi ani nevyzadoval.Je to dobre!Ani si nemyslim ze je dobre uspavani deti ja maleho necham usinat samotneho hraje si v postylce a áusne az je unaven.Myslim ze tak je to dobre pro me i synka!Zdravim vsechny.Ahoj...Simona
Simuska (ID: 7542)   osobní profil
20.03.2009 11:56:35

Spinká jen ve své postýlce
Zdravím všechny maminky, a to i ty vytrvalé, i ty co už ustoupily!! Náš Martínek spinká od malička ve své postýlce, nikdy kromě jedné noci jsme ho do společné manželské postele nevzali. Dohodli jsme se na tom s partnerem již před narozením malého a nikdy jsme z toho neustoupili. Neříkám, že mi ho několikrát nebylo líto a nechtěla jsem ho tisknout raději u sebe než ho mít vedle v postýlce, ale vydržela jsem. Dnes jsou mu dva roky a jsem ráda, že ho nemusíme odnaučovat takovou věc. Znám hodně maminek, které pro svojí pohodlnost nebo v době nemoci dítěte ustoupily a vzaly si ho do postele a mají děti v posteli dodnes i když už dávno nechtějí... Hodně trpělivosti při odnaučování, nebo při odolávání...ti naši malí drobečci totiž moc dobře vědí jak na nás....ahoj Martina
recmi (ID: 1003)   osobní profil
30.09.2008 18:00:08

Dítě a odvykání špatných návyků
Jelikož jste mnohé z Vás zažily situaci, že jste dítě v době nemoci nebo z jiných důvodů, vzaly z dětské postýlky a uložily jej mezi sebe do manželské postele nebo dokonce houraly celou noc v dětském kočárku, je tu pro Vás rada, jak dítě odnaučit špatným návykům.

Nemoc je záhy pryč, ale Vaše dítě si na změnu zvyklo a nehodlá se vrátit zpět do dětské postýlky. Naopak ji urputně odmítá pláčem, křikem, který mnohdy vrcholí až zvracením.

Vy i Váš partner melete z posledního, takže tomu svému „křiklounovi“ opět ustoupíte a tak se to vleče dál několik měsíců, jelikož si dítě každý ústupek velice dobře pomatuje a nechce z něho slevit.

Chcete-li dítě opravdu těchto návyků zbavit, musíte být společně s tatínkem opravdu důslední!

Nebojte se, Vašemu dítěti se z hlediska psychiky nic nestane, když budete pevnější a zásadovější. Podporujte se navzájem, manžela uložte spát na nějaký čas na gauč do jiné místnosti, aby se vyspal do práce, Vy si zkuste odpočinout alespoň chvíli přes den.

Již během dne připravujte dítě na skutečnost, že všechny dětičky spinkají ve své postýlce.

Ke spaní jej uložte do postýlky, dejte mu pusu na krásné vyspinkání, nechte pootevřené dveře a vyčkávejte!

Pokud bude křičet, až se pozvrací, ukliďte postýlku a opět ho do ní uložte. Buďte trpělivá, nekřičte a hlavně vytrvejte. Když dítě zjistí, že neustoupíte, smíří se s danou situací a opět vezme dětskou postýlku za svůj prostor určený ke spánku.

Hodně trpělivosti a štěstí při odvykání i jiných špatných návyků přeje Všem nasemimi.cz.

Máte-li jinou radu nebo zkušenost, napište!!!!!!
SPRÁVCE DISKUZE
29.09.2008 08:46:43

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).

mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára