RADY A INFORMACE:  DUPLO  |   spinning  |   liposukce  |   jak zvládnout těhotenství  |   moje porodnice

Horečka, její snížení a bylinky

Zpět na přehled diskuzí

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
aromalampa
Doporucim klidne i do aromalampy dat nejake oleje esencialni. :) Pomaha to na rymu i treba na uvolneni.
sarkanova (ID: 29459)   osobní profil
23.04.2018 14:13:32

vypotit a sirup
je určitě dobré se vypotit a pít čaj s citronem a medem..což třeba u miminek úplně nejde a vypocení se jim taky dost špatně vysvětluje. a stejně jako holky mám fakt dobrou zkušenost s nurofenem..dávám obvykle sirup, i když čípky už jsem taky zkoušela
alenkapok (ID: 27023)   osobní profil
16.05.2013 09:07:09

Bez
my z bezu delame kazdy rok sirup a maly ho moc rad pije. Ani jsem nevedela, ze je tak zdravy, dokonce jsme mu do neho redili nurofenovy sirup kdyz mel horecku :)
Gaucovka (ID: 24147)   osobní profil
05.04.2012 15:12:58

Horečka a bylinky
Je pravda, že mě na horečku pomohl lipový čaj, snížilo mi to teplotu o 0,5 stupně během hodiny, což je fajn, když kojíte a nemusíte do sebe cpát zbytečně Paralen. Nicméně svým dětem bych bylinky asi nedala, teda těm nejmenším. Podávám léky nad 38°C. Osvědčil se nám Nurofen - čípky a sirup. Rychle snižuje horečku a dítě je zase veselé :-)
EvelinaKA (ID: 24143)   osobní profil
04.04.2012 19:26:37

Bylinné přípravky
Já osobně používám čistě přírodní produkt, který navíc posiluje obranyschopnost a zvyšuje imunitu. Je dobrý i na nachlazení.
Luciáš (ID: 14683)   osobní profil
21.03.2010 12:58:23

Horečka, její snížení pomocí bylinek
Existuje mnoho způsobu léčby, které lze bez jakéhokoliv nebezpečí aplikovat doma. V žádném případě nezavrhujte odbornou pomoc lékaře, ale přeci jen existují nemoci, které můžete jednoduše a pomocí přírodních prostředků léčit doma. Léčebnými prostředky mohou být bylinné čaje, éterické oleje.

Každý z nás již měl horečku. Horečka je totiž ten nejúčinnější prostředek, který má dětský organismus k dispozici při boji s nemocí. Zvýšením teploty se urychlí všechny procesy látkové výměny a viry a bakterie se spálí.
Horečka je obranný mechanismus, a proto by cílem mělo být pouze horečku snížit a to tak, aby neohrozila základní funkce organismu miminka.

Teplota člověka se pohybuje okolo 36,6 – 37,5 stupňů Celsia.

O horečce mluvíme, jestliže teplota přesáhne 38 stupňů Celsia. Příčinou horečky je infekce. Jestliže je ale Vašemu dítěti méně než 6 měsíců a má teploty vyšší než 40 stupňů Celsia, okamžitě volejte lékaři. V případě, že horečka trvá déle než dva dny, rovněž navštivte lékaře.

Mezi bylinky vhodné ke snižování horečky patří bez černý a lípa srdčitá.

Mezi éterické oleje, které se používají při horečce patří silice citronu, která je velice účinná.Tu můžete nakapat do aromalampy nebo ji zředit olivovým olejem a potřít záda, hrudník nebo chodidla dítěte alespoň 3x denně. Silice citronu ochlazuje organismus, pomáhá při zahlenění a zmírňuje zápaly.

BEZ ČERNÝ- je ideální bylina při léčbě nachlazení a problémech s dýcháním. Zvyšuje odolnost proti infekcím dolních cest dýchacích. Užívá se i proti kašli, průjmu, kolice, při bolestech krku a chřipce.

LÍPA SRDČITÁ- používají se její květy. Je to podpůrný prostředek při horečce, nachlazení a zánětech horních cest dýchacích. Zlepšuje trávení, používá se i jako kloktadlo, ústní voda, přísada do koupele.

Čaj proti horečce- Smíchejte lipový květ s květem černého bezu. Jednu polévkovou lžíci směsi přelijte půl litrem vařící vody. Nechte asi 15 minut louhovat, přeceďte. Můžete osladit medem a citronem. Čaj by se měl pít horký.

Pokud i Vy máte dobré zkušenosti s přírodními prostředky v boji s teplotou Vašich dětí, podělte se i s ostatními.
Na Vaše přspěvky se těší čtenářky nasemimi.cz

SPRÁVCE DISKUZE
20.09.2008 14:28:18

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).

mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazaru


prošívaná bunda

prošívaná bunda
Cena: 70.00


mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára