SNÍDANĚ

Zpět na přehled diskuzí

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
snídaně
U nás doma jsou snídaně na denním pořádku, i když je zrovna méně času. Přes týden, hlavně když je škola, si děti samy něco rychle připraví, třeba cornflakesy nebo nesquika s mlékem, jogurt, ovoce atd. Také občas upeču buchtu. Snídaně je hodně důležitá, od rána se pak odvíjí celý zbytek dne.
Leonasek (ID: 10813)   osobní profil
09.08.2009 23:24:14

Ráno se s chutí nasnídám
Ahoj, souhlasím s názorem, že jídlo po ránu je základ. Odpoledne a k večeru už nemám moc hlad a ani chuť na jídlo, ale ráno se přímo těším, co si dám. Miluju jogurtíky s tmavou dýňovou bulkou nebo chlebík s máslem a medem. Když spěchám chytnu třeba jen do ruky banán. Kávičce neholduju, ale ráda si dám teplé sojové mléko, i když to mě docela honí na malou. Zkuste snídat a uvidíte, že i vy tomu přijdete na chuť!
Růža (ID: 5154)   osobní profil
13.07.2009 22:03:08

snídaně je základ
Zdravím maminky, neumím si ráno představit bez snídaně, snažíme se s manželem každé ráno společně snídat u stolu a vedeme k tomu i našeho chlapečka. Dostal pěknou jídelní židličku a tak jíme všichni společně. Poslední dobou si oblíbil rozmačkané Baby sušenky v mlíčku Beba. Bez snídaně by ani jeden znás neměl energii zvládnout celý den.
Vendis (ID: 6511)   osobní profil
13.07.2009 12:53:11

Ustavičný shon a snídaně
Našeho Martínka vedeme k tomu, aby ráno pěkně snídal. Zatím se nám to daří, hned jak se ráno převlékne, tak si dá buď chlebíček namazaný tvarohovým sýrem nebo jen rohlík s kakaem, střídáme to i s kašičkou Hami, nyní se těší velké oblibě ta s kukuřičnými lupínky. Já osobně mu moc příkladem nejdu, stejně jako "Prcek" hodím do sebe nejprve hrnek s voňavou kávou, trochu poklidím a když se malý nasnídá jdu spolu s ním a s hafíkem na ranní procházku. Cestou nakoupíme čerstvé pečivo a pokud hned nechvátáme s malým do bazénu nebo na cvičení a podobně, tak si vychutnám čerstvé pečivo. Až začnu chodit do práce, což se proklatě blíží, tak asi budu ráda, že vůbec zaběhnu s hafíkem, s Marťáskem do školky a snídani si dám tak nejdříve v deset v práci. Holt život není peříčko!
recmi (ID: 1003)   osobní profil
07.04.2009 14:07:53

Snídaně, alááá kávička
Ahojky všem, já jsem spíš na snídani v černém, hrnek teplé kávy mě postaví na nohy. Dřív to bylo i cigárko, ale podařilo se mi tento nešvar zdolat, zato bez kafíčka jsem přímo mátoha. Až kolem 10. hoďky se pořádně nadlábnu, takže tělo neošidím.
Prcek (ID: 4186)   osobní profil
03.04.2009 10:01:55

Snídaně je grunt, kdo ji nejí, ten je.....
Ahoj, také jsme byli doma vedeni k tomu, že je snídaně základ. Večeře u nás byla nejpozději v 18 hodin, a to lehčího složení. Ráno jsme vítali mnohdy se škrundáním v břiše a s chutí se dali do jídla. Vydrželo mi to dodnes, mám hned po ránu hládek i chuť zároveň. Většinou si dám nejprve nějaký jogurtík nebo vločky v mléce, ne že bych se řídila dle reklam, ale zkrátka mi to chutná a hned po ránu u nás není čas na dlouhé vysedávání a hodování.
BÁRA (ID: 5095)   osobní profil
02.04.2009 23:09:16

Snídaně
Odmalička nás mamka vedla k tomu, abychom se ráno nasnídali. A mělo to něco do sebe, snídám pořád. Nedovedu si představit, že bych odešla z domova bez snídaně. Pěkně v klidu čajíček a pečivo s něčím a hned se líp funguje.
terezek (ID: 5413)   osobní profil
01.04.2009 19:33:11

SNÍDANĚ, start do nového dne
V dnešní hektické době stále méně lidí snídá. Přitom ranní nastartování metabolismu je velice důležité, aby organismus lépe zvládal každodenní stres a pracovní vytížení.

Bez snídaně naše výkonnost rychle klesá, což se projevuje únavou, nesoustředěností nejen nás dospělých, ale i našich dětí, hlavně pak školáků.

Přitom stačí vstát ráno o pouhých 15 minut dříve a vymezit si čas na snídani, která tělu dodá tolik potřebnou sílu do nového dne.

Potraviny, které vás nastartují:
- zdrojem energie jsou hlavně sacharidy ( z cereálií a celozrnného chleba )
- zdrojem vitality jsou vitaminy, minerální látky, stopové prvky a vláknina ( z ovoce, zeleniny, sýra, mléka a mléčných výrobků)
- pro lepší koncentraci si většina lidí dá hrneček kávy nebo dobrý silný čaj, pro děti je vhodné kakao, bylinkové nebo ovocné čaje.
Pití,zvláště po ránu, je velice důležité, předchází se tím nejen únavě, ale i nepříjemným bolestem hlavy, při nichž se organismus nedokáže plně koncentrovat.

Dalším jídlem by měla být alespoň malá svačinka, neboť do oběda je daleko a hlavně našim žáčkům ve škole brzy vyhládne. Nejvhodnější je celozrnný chléb např. s tvarohovou pomazánkou nebo jogurtem, někomu stačí pouze musli tyčinka a ovoce, vhodný je banán nebo jablko.

Nikdy nezapomínejte doplňovat dostatečné množství tekutin, aby byl dodržen správný pitný režim!

A jak je to u Vás se snídaní????

Pište svoje názory, na Vaše články se těší čtenářky www.nasemimi.cz
SPRÁVCE DISKUZE
01.04.2009 17:55:30

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).

mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazaru
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára