Společné hry rodičů s dětmi

Zpět na přehled diskuzí

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
hračky
Zkus se podívat na eshop mamiee, mají opravu pěkné hračky pro všechny věkové kategorie. Nakupuji zde poměrně často a vždycky mi dobře poradí s výběrem :-)
lemonka12 (ID: 34038)   osobní profil
20.07.2023 10:05:27

hračky
Ahoj, ráda bych se zeptala jaké hračky nakupujete pro skoro dvouleté dítko, které by ho opravdu zabavily? Máme kostky, stavíme si z nich hodně, hrajeme si s auty a zvířátky, ale ráda bych mu koupila něco pro rozvíjení jemné motoriky.
VeronikaK (ID: 36167)   osobní profil
17.07.2023 12:31:48

Malování podle čísel
No, pokud máte vy nebo vaše děti (ideálně oba) umělecké sklony, tak docela dobrá zábava je malování podle čísel, viz https://www.malujpodlecisel.cz/ Já si takto poslední dobou krátím dlouhá odpoledne s dcerou a musím říct, že je to opravdu skvělá zábava. Obě nás to moc baví. :) Pokud tedy nebudete vědět co s dětmi společně dělat, tak určitě doporučuju. :)
novaklen13 (ID: 37547)   osobní profil
28.02.2022 22:52:21

Hraní
Máme s mužem tři děti, jednu holčičku - nejstarší a dva mladší kluky. Často s nimi jezdíme na výlety - na zámky, do zoo, muzea, výlety do přírody. Ale také se s nimi snažíme podnikat "dobrodružství" námi vymyšlené. V lese nám manžel vymýšlí stezku, děti plní úkoly nebo jsou to nějaké vědomostní otázky, které jsou udělané tak, že jednou necháme odpovídat nejstarší Aničku a pak Tobíka nebo někdy i Marečka. Ještě hrajeme hru, kterou jsme našli na tomto webu: https://www.antonieemma.cz/blog/jak-si-hraji-v-lese-aneb-objev-v-sobe-zvire--pohybova-hra-pro-celou-rodinu/ přijde nám kreativní a pak soutěžíme o pytlík bonbonů nebo kdo uklidí nádobí :-D
Gabi1 (ID: 37393)   osobní profil
28.12.2021 18:30:23

výlety
My máme moc rádi společné rodinné výlety, které nás zabaví třeba na celou sobotu, neděli nebo někdy dokonce celý víkend s přespáním :-) Naposledy se nám stal takový menší trouble, protože jsme píchnuli pneumatiku a museli jsme to řešit na dálnici :-D Naštěstí jsme pak doma hned objednali novou pneumatiku z https://www.pneuok.cz/ a teď už jsme v klidu :-)
ferenze113 (ID: 36404)   osobní profil
28.09.2020 21:28:14

Dotazník pro rodiče dětí chodící na 1. stupeň ZŠ
Dobrý den, jsem studentka Pedagogické fakulty a pracuji na ročníkové práci, kde se věnuji komunikaci mezi učitelem a žákem. Ctěla bych moc poprosit rodiče dětí chodící na 1. stupeň ZŠ, zda by mi nepomohli vyplněním krátkého dotazníku. Dotazníky najdete na http://LeteckaPosta.cz/266876350 . Jeden je pro Vás, pro rodiče (vyplněním strávíte max 5 -10 min a jsou to jednoduché uzavřené otázky). Druhý je pak pro dítě. Pokud byste se rozhodli mi pomoci i s tímto, prosím respektujte názory Vašeho dítěte :-).
Moc děkuji všem, kteří mi touto cestou pomohou, váím si každého vráceného dotazníku.
Děkuji Zdenka ~x~
Odpovědi označte X ve čtverečku vybrané odpovědi a vyplněné mi je pošlete na e-mail zdamik@seznam.cz
Zdenka (ID: 13394)   osobní profil
14.11.2011 18:35:53

Kudy z nudy na mateřské i s dětmi všeho věku
Ahoj maminky,celé rodinky .Mám pro vás bezva typy jak si zpestřit jednou měsíčně nudný víkend s rodinkou.Na stránkách www.enentiky.cz najdete různé akce pro děti ve vašem krají a na www.parktriveze.cz se jednou měsíčně setkávají rodinky s dětmi.Nám se tam moc líbí a když se sejde i skupinka rodin z Jížních Čech co by tam s námi jezdila pro různé akce i tady budu ráda.Pokud víte i o jiných akcích pro děti tohoto typu písněte. Zdravím Bára
contessa (ID: 16858)   osobní profil
12.09.2010 19:00:18

Pobyt pro rodiny s dětmi s programem
Dobrý den, nabízím Vám možnost, jak společně s dalšími rodinami s malými dětmi strávit pohodovou dovolenou. Pobyt pro rodiny s dětmi je velmi příjemný jak pro děti, tak pro jejich rodiče. Děti mají připravený program, rodiče mohou relaxovat, cvičit a potom část den vždy strávit společně.
VlastaN (ID: 6381)   osobní profil
08.12.2008 19:05:17

Podzimní procházka
Ahoj, jak to vypadá, tak minulý víkend byl asi poslední z těch slunečných. Jsem tedy ráda, že jsme ho pěkně užili celá rodinka společně venku. Dostali jsme typ na mladé sovičky, které se v létě vylíhly na sídlišti v blízkosti našich přátel. Udělali jsme si tam tedy s prckem cestu. Přítel si myslí, že to byla dokonce mlaďata od výra ušatého, který je vzácný, ale tak či onak, malý byl ze sov přímo unesený a nechtěl se od nich hnout. Ve větvích jich sedělo 5 a jejich výtrus byl všude kolem na zemi, takže jsme museli fakt dávat pozor, aby i něco nepřistálo na nás. Abychom Martínka od nich vůbec odtrhli, museli jsme ho nalákat na trhání bílých kuliček "prskavek", na které asi všechny děti tak rády šlapou a prskají je. Bylo to móóóc fajn, už aby zas bylo hezky!
recmi (ID: 1003)   osobní profil
08.11.2008 07:56:17

Výlet za labutěmi
Ahoj, přítel pracuje mimo, tak se snažíme využívat čas, kdy je zrovna doma, ke společnému programu s prckem.
O víkendu jsme se vypravili za labutěmi, neboť Martínek je přímo miluje a mohli bychom u nich být i několik hodin. Nesli jsme jim samozřejmě jídlo a jelikož jsou za ty roky ochočené, tak klidně vylezou z vody ven. To se malému líbí do té doby, než jsou úplně blízko a začnou syčet, z jejich velkého zobáku jde trochu strach. Je to docela švanda pozorovat, jak se náš "velký" hrdina vydává rychle na ústup. Vždy se všichni nasmějeme, je těžké odejít, je to furt ještě chvilku.... Nakonec vždy musíme slíbit, že zase brzy půjdeme, abychom vůbec odešli.
recmi (ID: 1003)   osobní profil
05.11.2008 09:15:52

Super zábava!!
Našemu synovi jsou 2,5 roku a letos jsme draka pouštěli poprvé. Koupili jsme ho v Globusu v akci, stál myslím kolem 39kč. Ze začátku jsem se bála, že se nám drak hned rozbije, ale všechno proběhlo perfektně, malý byl nadšený a my s manželem zase z něho a z pěkně prožitého dne taky!!!Doporučuju všem!!
Štěpa (ID: 5699)   osobní profil
04.11.2008 14:13:44

Společné hry rodičů s dětmi
Podzimní radovánky s dětmi- pouštění papírových draků

Je tu podzim a s ním nejen sychravé počasí, ale i spousta poletujícího listí, které září všemi barvami. Na pískovišti začíná být pusto, děti se ale doma často nudí, je tedy čas vymyslet pro ně nějakou zábavu, do které se zapojí celá rodinka.

Pouštění papírových draků patří k jedné z oblíbených činností všech dětí. První zmínky o dracích se vyskytly ve 4. stol.před naším letopočtem v Číně. Draci bývali považováni za spojence mezi bohem a lidmi.

I v naší republice patří pouštění papírových draků k zábavní činnosti nejen mladých lidí a dětí, ale i celých rodin.

Při pouštění draků musíte však dodržovat určitá pravidla:

- Vybrat vhodné počasí- nejlepší počasí pro pouštění draka je polovětrný, slunečný podzimní den, nikdy nepouštějte draka za velkého větru a bouřky!
- Výběr vhodného místa- k pouštění draka je nejvhodnější prostor bez drátů vysokého napětí, vysokých stromů a domů.
- Směr a způsob pouštění draka- při pouštění draka si vždy stoupněte zády k větru, povolujte pomalu provaz, na kterém draka pouštíte a odmotávejte jej tak dlouho, dokud drak není tak vysoko, jak vy chcete. Jakmile začne dráček stoupat, provázek postupně uvolňujte. Dávejte při tom pozor, aby drak při změně větru nespadl na zem
a zbytečně se nepoškodil.
- Ukončení pouštění draka- když budete chtít s pouštěním draka přestat, provázek pomalinku namotávejte zpět a draka raději chyťte do ruky ještě předtím, než spadne na zem, mohl by se poškodit.
- Pokud drak nechce dobře létat nebo létá nahoru a dolů, zkuste mu zkrátit ocas, je asi moc těžký. Jestli dráček létá dokola, povolte mu provázek.

Přejeme Vám mnoho trpělivosti při výrobě, vhodném nákupu nebo při samotném pouštění papírového draka. Jistě s tím prožijete hezké chvilky s celou rodinou a možná se i zasmějete.
Pokud máte další typ na společné radovánky rodičů a jejich ratolestí pro nadcházející podzim, pište, jistě se těší všechny čtenářky diskuse nasemimi.cz!!!!

SPRÁVCE DISKUZE
04.11.2008 10:20:12

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).

mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára