Pitný režim kojenců

Zpět na přehled diskuzí

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Kojení a pití navíc
Ahoj, moje doktorka mi také říkala, že nesmím dávat pít nic jiného, než mateřské mléko, že to dítěti musí stačit. Přikládat dítě k prsu že mám vždy tehdy, když si dítě řekne. Když jsem to řekla mamině, tak jen spráskla ruce, co je to za novoty. Po čase, když přijela na návštěvu a šla ven s kočárem vozit, tak jsem dostala pořádně vyčiněno. Přestože jsem před procházkou nakojila, přilítla mamča za chvíli domů jako čert, že je to pro ostudu, že se ten řev nedá vydržet, že se za ní každý ohlíží, jako by dítě někde ukradla. Ať koukám hned udělat trochu čaje s fenyklem a dám malému napít, že je venku přímo na padnutí a jak to má chudáček vydržet.Od té doby jsem zařadila čajíčky a upustila od přikládání co hodinu. Malému se to zprvu nelíbilo, ale zvyknul si a já začala dodržovat mezi jídly osvědčené 3 hodinové pouzy našich rodičů. Vylepšily se prdíky a já mohla poslat ven s kočárem i jiné členy rodičů, aniž by se museli neustále vracet kvůli kojení, stačilo jim dát sebou lahvičku s čajem. Chci jen říct, že ne všechny novoty jsou dobré a je lepší používat vlastní rozum, případně zkusit osvědčené rady, přesně jak píše ESTERKA.
Danka (ID: 1082)   osobní profil
21.09.2009 07:19:04

Instantní bylinkové čaje
Krásný silvestrovský večer Vám všem,
jenž jste doma s malými dětmi a nebo z jiných důvodů trávíte tento poslední večer roku 2007 pouze v kruhu rodinném!
Co se týče doplňkových čajů, oblíbila jsem si pro našeho Marťáska bylinkové čaje od firmy HIPP. Na problémy s nadýmáním jsme vyzráli čajem "Spokojené bříško", který obsahuje výtažky fenyklu, heřmánku a anýzu.
I přesto, že je slazen hroznovým cukrem, upozorňuje však výrobce na možnost vzniku zubního kazu při dlouhodobém pití z lahve a doporučuje pravidelnou péči o zoubky od útlého věku, což našeho Martínka opravdu baví.
Mohu doporučit, pomáhá i chutná!

Nakonec bych ještě chtěla popřát všem maminkám a jejich rodinám do nového roku hodně spokojenosti, zdraví, lásky ale i mnoho radosti z našich ratolestí.
Aby ty naše milé dětičky provázela na jejich cestě životem, stejně jako v pohádce, pouze hodná sudička jménem Štěstěna a Smůla se jim vždy dalece vyhýbala!!!!
Ať žije rok 2008!

recmi (ID: 1003)   osobní profil
31.12.2007 21:55:35

Pitný režim kojenců
U dospělého člověka je tělo tvořeno ze 70% z vody. U dětí je toto procento ještě vyšší. V případě, že dítě během dne málo pije, ledviny vylučují málo moči. Ta se však stává koncentrovanější, škodliviny, které pak zůstávají v těle organismus miminko zatěžují a to se projeví jeho únavou a nervozitou.

Optimálním způsobem výživy do 6.měsíce věku dítěte je mateřské mléko. Je pro dítě lehce stravitelné, plné živin, vody i ochranných látek proti infekcím. Jestliže je maminka i dítě v pořádku, mělo by denně vypít bez problémů svoji dávku, která je asi 1/6 hmotnosti dítěte.

Zdravé dítě nemůže trpět podvýživou, ale nemůže se ani překrmit. Samo si vezme kolik potřebuje. Jestliže miminko trpí plynatostí, mohou se již od 1.týdne věku podávat nápoje s výtažky fenyklu a kmínu.

Od 6.měsíce věku v případě zvýšení potřeby tekutin ( pobyt v teplých místnostech, při horečkách…), podáváme dětem další nápoje. Vybíráme takové, které obsahují co nejvíce prospěšných látek. Nápoje nepřislazujeme.
Dnes existuje na trhu velké množství různých druhů granulovaných čajů. Ty ale mohou obsahovat různé druhy sacharidů.Nejhorší je sacharóza- je to zdroj prázdných kalorií. Mnohem vhodnější je glukóza, ale i ta může negativně ovlivnit hospodaření s cukry v organismu.
Nejvhodnějšími instantními granulovanými nápoji jsou ty, jenž obsahují laktózu. Laktóza, nebo-li mléčný cukr je přítomna i v mateřském mléku a proto ho organismus dítěte velice dobře přijímá.

Laktóza podporuje rozvoj pozitivních střevních bakterií, které pomáhají k rozvoji imunitního systému organismu.Má mírně nasládlou chuť, nevede proto k návyku na sladké a tím i k možnému vzniku obezity.

Další složkou granulovaných nápojů jsou rostlinné a ovocné extrakty.Musí být použity pouze rostliny, které neobsahují alergeny či jiné účinné látky. Nápoje by neměly obsahovat aromatické ovoce- jahody, broskve, pomeranče…

Nebezpečnými se mohou stát zbytky rostlin nebo pyl, které jsou běžně přítomny v čajích, proto bychom vždy měli vybírat jen kvalitní nápoje. Účinné látky z různých léčivých rostlin pomáhají mnohým dětem odstraňovat obtíže, kterými mohou trpět- bolení bříška, poruchy spánku, plynatost, trávicí potíže…

Některé nápoje obsahují rovněž vlákninu, která podporuje správnou funkci střev a složení střevní mikroflóry.

Při výběru nápoje pro kojence tedy pečlivě prostudujte složení výrobku a myslete vždy na to, že vhodně zvolený nápoj může pomoci předejít drobným potížím kojenců, ale nevhodný nápoj může vést i k špatným budoucím stravovacím návykům. U citlivých jedinců může dokonce způsobit i střevní potíže.

Napište našim čtenářkám Váš oblíbený nápoj pro kojence, v čem se liší od ostatních na našem trhu, čím Vás přesvědčil o své kvalitě.

Těšíme se na vaše příspěvky!!!
SPRÁVCE DISKUZE
31.12.2007 18:12:07

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).

mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazarušaty

šaty
Cena: 70.00

mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára