PŘEDŠKOLÁCI A POČÍTAČ

Zpět na přehled diskuzí

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Počítač
No v předškolním věku mi to přijde jako úplná pitomost! Děti v té době potřebují pohyb, vybít energii, učit se seznamovat s děckama ve školce, povídat si, hrát.. A ne sedět u počítače :-) Já osobně bych počítač viděla jako vhodný výjimečně tak od 3. třídy ZŠ, nějak pravidelněji třeba od 5. - 6. :)
majel (ID: 26906)   osobní profil
21.04.2013 11:16:08

POČÍTAČ A PŘEDŠKOLÁCI
*Krátce po 1. roce dítěte můžete pozorovat, že již začíná vnímat spojitost mezi ovladačem a pohybem na obrazovce televizoru, stejně tak si spojí i kliknutí myší s obrazovkou počítače. Měnící se obrázky dítě baví, takže mnoho rodičů využívá této techniky k rozptýlení jejich ratolesti. Pokud jde o výchovný pořad nebo pohádky pro děti, tak občasné vysedávání před obrazovkou dítěti neuškodí, nesmí však tato záliba přerůst v závislost.

*Mnoho obchodníků s vidinou prodeje vám bude tvrdit, že čím dříve dítě usedne k počítači, tím rychleji se bude rozvíjet jeho mozek. Názor odborníků z oblasti psychologie je však opačný.

*Pokud je vývoj dítěte již od batolete spojen s vysedáváním u počítače, bude jeho slovní zásoba až o 50% horší, než u jiných dětí, kterým se rodiče věnují a stále s nimi komunikují, čtou knížky nebo si s nimi hrají. Vysedávání u počítače nenaučí dítě navazování kontaktů a přátelství s jinými dětmi. Tyto děti jsou naopak uzavřené, málo komunikují, vytvářejí si svůj vlastní (počítačový) svět.

*Dítě ke svému správnému vývoji potřebuje prostředí, kde bude mít dostatek podnětů a lásky a toto mu nezajistí žádný počítač, ale jen lidé kolem něho, jako jsou rodiče, sourozenci, babičky a dědové a později i kamarádi a přátelé.

*Máte-li doma dítě předškolního věku, pro něhož je počítač jako silný magnet, neznamená to, že máte po přečtení těchto informací počítač zamknout do skříně nebo do komory. Je však třeba mít nad vysedáváním u počítače kontrolu, povolit dítěti cca jednu hodinu denně.

*Aby vaše dítě netrávilo čas u počítače jen kvůli akčním hrám se spoustou násilí, je třeba mu ukázat zajímavé stránky, kde si může zahrát pexeso, skládat puzzle, …. Snažte se naučit svoje dítě využívat počítač ku prospěchu, existují stránky se zvířaty, rostlinami, ale i s výukou angličtiny a podobně.

Na Vaše názory a zkušenosti ohledně ovlivnění vývoje dítěte počítačem se těší čtenářky nasemimi.cz!
SPRÁVCE DISKUZE
21.07.2009 20:50:41

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).

mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazaru
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára