Dětské náušnice


obrázek Dětské náušnice
Náušnice jsou ozdobou nejen každé ženy, ale i holčiček od nejútlejšího věku.

Dětské náušnice se v současnosti vyrábějí ze zlata a stříbra, se zirkony i krystaly Swarovski. Dětské náušnice jsou konstruovány tak, aby dobře seděly i v těch nejmenších ouškách.

První náušnice pro miminko by měly být vyrobeny z kvalitního zlata. Stříbrné nebo pozlacené náušničky by mohly způsobit alergickou reakci nebo zánět. Zlaté náušnice nezpůsobují dětem žádné alergie a jsou opatřeny bezpečnostním zámečkem, který by měl zabránit samovolnému otevření náušnic.

Zlato můžeme být žluté, bílé a červené. Svoji barvu získává tak, že se kov nechá rafinovat, aby se získal ryzí kov. Ryzí zlato se pak doplní obecným kovem a vznikne tak klenotnická slitina, která zlatu dává příslušný odstín.

V současnosti jsou asi nejvíce moderní šperky z bílého zlata. Kdysi to bylo naopak zlato žluté a červené, či jejich kombinace. U dětských náušnic dochází ke kombinaci kovu, do kterého je zasazen diamant, či jiný kamínek a zirkon různých tvarů a barev. Nejoblíbenější jsou náušnice, které v sobě mají zasazeno zpravidla více kamenů a to nejčastěji ve tvaru srdíčka či kytičky.

Pokud je do náušnic vsazen diamant, není to dárek pouze krásný, ale má trvalou ekonomickou hodnotu. Tyto náušnice jsou však spíše dlouhodobou investicí a může si je dovolit koupit pouze zákazník z vyšší společenské třídy.

V poslední době se však velice populárními staly dětské náušnice s brizurou s krystaly Swarovski. Krystaly totiž náušničkám dodávají nezaměnitelný styl, krásně se třpytí. Můžete si vybrat náušničky ve tvaru kytičky s možností výběru různých barev.

K tomu, aby holčičky mohly nosit náušnice, které dostanou, potřebují propíchnutá ouška. Nejvhodnějším obdobím pro píchnutí oušek jsou tři měsíce. Po konzultaci s dětským lékařem, který posoudí, zda je miminko zdravé, lze ouška píchnout i v šesti týdnech věku dítěte. Propíchnutá ouška se po píchnutí doporučují mazat lihem a náušnice opatrně protahovat dírkami. Nedojde-li k žádným komplikacím, měly by být uši zahojeny do 4-5 dnů.


Související odkazy:
Očkování - dětský očkovací kalendář
Vývoj dítěte - základní smysly a jejich funkce ve 2. měsíci života

obrázek Dětské náušnice


mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára