Zdravá nosítka pro miminka

Zpět na přehled diskuzí

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Srovnání nosítek
Dobrý den,

nemáte někdo zkušenosti s nosítkami Ergobaby Omni 360 COOL AIR MESH stojí ta tu velmi vysokou cenu? Dívali jsme se na tohle https://www.arecenze.cz/detska-nositka/ srovnání a jsou mezi nejlepšími. Je to pravda? Díky moc :).
Sentula (ID: 35209)   osobní profil
27.01.2020 07:37:50

Nosítko
Ahoj, ale nosítko Babybjorn není ergonomické, ničí vývoj kyčlí a navíc je drahé. No usuďte sami, taky by jste nechtěli někde viset za kalhotky :-D Manduca je cenově na stejné úrovni je kvalitní, ergonomická a pohodlná. Taky až nosítko budete chtít prodávat za manducu vám utrhnou ruce za Babybjorn pak nic nedostanete. Jen upozorním na nešvar dnešní doby, padělky Manduca. Můžou být nebezpečné tak doporučuji kupovat od certifikovaných prodejců . Např Mamaja.cz
AlcaVal (ID: 28513)   osobní profil
28.02.2018 09:32:47

Nosítko
Amall, určitě dám. My jsme ho kupovali s babyshpu :) Takže uritě dá :) Nevím, od kud jsi a jaké možnosti máš, ale dá :)
Lilianna (ID: 31033)   osobní profil
17.12.2017 10:03:54

Nosítko
K tomu nosítko Babybjorn... Dá se koupit i jinde, než na netu? Myslím tí, zda se dá někde ozkoušet?
Amall (ID: 31024)   osobní profil
15.11.2017 12:45:38

Nosítko
My máme toto nosítko https://www.babyconcept.cz/Ergonomicke-nositko-Babybjorn-ONE-Denim-Grey-Cotton-mix-d149.htm a jsme s ním moc spokojeni. Doporučili nám ho v babyshopu. vyhovuje všem požadavkům na zdravé a nezávadné nosítko a navíc je oproti jiným nosítků větší, takže se dobře nosí i maželovi.
Lilianna (ID: 31033)   osobní profil
18.10.2017 09:28:54

Manduca
Já mám teda jinný názor. Klokanku bych nikdy nekoupila a taky nikdy nedoporučila. Chápu, že né všichni mají peníze na ergonomická nosítka a šátky, ale takto hazardovat se zdravím dítěte :-( To už nenosit vůbec radší. Klokanky jsou nebezpečné pro vývoj kyčlí. Doporučuju přečíst pár článků o manduce http://www.manduca.cz/
AlcaVal (ID: 28513)   osobní profil
10.06.2015 11:05:15

Minimonkey
Já jen koukám, jak to každá pořád řešíme, pořád na tohle téma narážím. Já nakonec vybrala klokanku Minimonkey a bylo to vyreseno :-). Zadna nosítka nejsou potřeba a tohle je pro mně příjemnější.
barborkavz (ID: 22495)   osobní profil
27.10.2011 12:58:28

Ring Sling Mamaway
Ahojky maminy, je to sice staré téma, když koukám na stáří příspěvků, ale nedá mi to jej trošku neoživit. Nedávno jsem koupila šátek od Mamaway. Už dříve jsem o této značce slyšela, že je to kvalitní, nejen šátky na nošení, ale i oblečení pro těhulky i pro nás kojící, ale až teď jsou i tady v ČR. Šátek je ze 100% bavlny, jednoduše se ovládá a je to fakt super. Malej vůbec nebrečí. Právě je to super, když jdeš něco vyřizovat a víš, že prostě tam není výtah a tak. Za pomocí šátku můžeš i kojit. Mohu jen doporučit.
Sarka.G (ID: 14871)   osobní profil
05.04.2010 07:02:09

Babyvak
Ahoj mamči, my máme babyvak a je to výborné. Je pravda, že ho nevyužívám tak často, ale když potřebuju jít do banky nebo na úřad, nedovedu si představit, že bych jezdila s kočárem. Bydlím na malém městě a o nějakém výtahu třeba na úřadě nemůže být řeč. To znamená, že bych musela nechat kočárek pod schody a vzít malou nahoru v náručí. Navíc, kdyby spala, musela bych ji probudit.... Vak má trochu výhodu proti šátku, že se nemusí nijak vázat. Prostě si ho jen hodíte přes rameno, dáte do něj mimčo a jdete. Taky mi občas připadá, že je v něm malá děsně zkroucená, ale ona se vždycky "uvelebí" a je jí dobře. Takže všem doporučuji!
terezek (ID: 5413)   osobní profil
31.10.2008 16:45:24

šátek
Ahoj,
mám roční holčičku a začala jsem ji nosit v šátku asi od čtyř měsíců. Vzhledem k tomu, že byla náročné mimi a dost plakala, lituji, že jsem nezačala dříve. Měla jsem také pochyby, ale opravdu zbytečné. Dost nám šátek pomohl. Když byla unavená, ale neusnula, nosila jsem ji a byla spokojená.
Má samozřejmě i nevýhody jako všechno. Když mi v něm holka usnula, musela jsem s ní chodit tak dlouho dokud se neprobudila. Má lehký spánek a malé zastavení ji vzbudí, ale to platí bohužel i u kočárku.
Reaguji na mail od Martiny. Chci ti jen napsat, že přesvědčit se o tom musíš sama.
A kdo má náročné mimi, tak tomu šátek doporučím. Akorát ještě poradím, vyplatí se koupit originál watanai šátek, vydrží. Je sice drahý, ale je parádní. Míša
Bobeš (ID: 3979)   osobní profil
19.08.2008 12:03:34

Krosnička pro dítě
Ahoj,
před časem mě zaujala tato diskuze o nosítkách pro děti. Rychle jsem zapátrala mezi známými a když jsme teď jeli na dovču do hor, tak jsme si krosničku vypůjčili.
Je to fakt bezva, člověk má volné ruce, může se i s malým dítětem vydat na delší procházku.
Nevím, zda jsou všechyny krosničky tak komfortní, tato byla od Chicca s hliníkovou konstrukcí, lehká a přitom pevná. Záda byla perfektně tvarovaná, popruhy nastavitelné jak na ramenou, tak i na zádech, pěkně vypolstrované, takže pohodlné, nikde se nezadíraly do těla.Nosič dítěte výškově nastavitelný s pětibodovým bezpečnostním pásem, sedák měkce polstrovaný, takže dítě sedí jako ve vatičce, jsou tlumeny případné otřesy.
Součástí krosny je i odnimatelná sluneční stříška,pláštěnka proti dešti, kapsička na brýle, ledvinka.
Fakt ideální pro výlety i procházky s vaším děťátkem, doporučuji a děkuji za typ.
Šmudla (ID: 1135)   osobní profil
12.08.2008 14:15:17

Nosítka, klokanky....
Zdravím maminky!!!
Upřímně řečeno jsem ještě před porodem přečetla dost článků a nosítkách, šátcích atd. Většinou se názory odborníků a zkušenosti maminek přibližují...stejně jako Váš článek,to znamená, že to nemá negativní dopad na dítě, ale právě naopak, ale já stejně vždycky když vidím jak nějaká maminka nese miminko v šátku, jak je tam zmáčknuté, zdeformované tak si v duchu poťukám na čelo a řeknu si, že bych jí do toho šátku strčila taky, aby věděla jaké to je. Vím, že je to jen můj špatný pocit, že je asi i předpotopní, ale prostě si nemůžu pomoct... Omlouvám se maminkám, které tento styl praktikují a jestli mě nějaká maminka přesvědčí o opaku, budu jen ráda a třeba si takový šátek pořídím až budeme mít někdy druhé dítě. těším se na další reakce. martina
recmi (ID: 1003)   osobní profil
11.12.2007 18:31:30

Šátek na přenášení miminka
Zdravím všechny čtenářky,
šátek na přenášení miminka si nemohu vynachválit. Byla to pořádná úleva proti neustálému vláčení miminka v náručí. Váha dítěte se rozloží i na ramena a navíc se vám uvolní ruce a můžete konečně i něco dělat.
Dítě se celkově uklidní, zvědavě se rozhlíží po okolí a spokojeně se přitom tulí k tělu maminky.
Také cestování s dítětem v šátku je pohodlnější, nejste odkázaná na pomoc druhých, dostanete se naprosto všude, kde by to jinak s kočárkem ani nešlo.Také kojení dítěte na ulici, bez povšimnutí okolí je úplě bezproblémové, dokonce se ani nemusíte při kojení zastavovat. Za veliké plus považuji i podzimní toulky lesem za účelem sběru hub, kam bychom se s kočárkem vůbec nedostali, nebo ho pěkně zrasovali. Fakt jsme si ten půlrok, než jsme se vrátili ke kočárku, báječně užili.
Také jsem se samozřejmě ještě před porodem pídila po názoru lékařů na nošení dětí v šátku a setkala jsem se vesměs s kladnými argumenty.
Ortopedům nevadí, naopak za plus považují, že si v něm dítě nezatěžuje záda a kyčle jako v klokance, a taky pro matku je lepší správně uvázaný šátek, jenž dítě pevně tiskne na tělo, než klokanka, která naopak od těla mírně visí.
Neurologové jej vítají, při nošení prý dítě neustále musí vyrovnávat rovnováhu a tím dochází ke stimulacím v mozku a rychleji dozrává nervová soustava, což je výhodné zejména pro děti nedonošené.
Nošení v šátku je tedy pro dítě přirozené, navíc se jim dostává víc podnětů, než při "pobytu" v kočárku a tyto děti jsou prý i šikovnější.Něco asi na tom je!


Pepíno (ID: 1250)   osobní profil
03.12.2007 20:32:30

Přeprava našich nejmenších-nosítka pro miminka
Můžete si položit otázku, zda je dobré nosit dítě 9 měsíců v bříšku a potom ho nosit dál.
Někteří odborníci tento způsob „ nošení“ odsuzují, někteří ho naopak schvalují. Existuje mnoho důvodů, proč šátky používat ale i předsudků, proč ho rodiče nepoužívají.
Mnoho rodičů se bojí, že zkroucená poloha v šátku může škodit páteři miminka. To se samozřejmě může stát, ale pouze v případě, že je miminko uvázáno v šátku špatně.

V klokance, krosně a dalších nosítkách by měly být děti nošeny ve svislé poloze, až v době, kdy samy drží hlavičku, v žádném případě ne dříve. Naopak šátek nezatěžuje páteř celou vahou dítěte jako klokanka, ale je jím po celé své délce podpírána.

Dalším argumentem proti nošení šátku může být , že tím dítě jen rozmazlujeme. Prodlužujeme mu dobrý a bezpečný pocit z doby kdy bylo v bříšku a nenecháváme ho zapojit se do reality. Psychologové ale protiargumentují tím, že naopak uspokojíme základní potřebu dítěte být v těsném kontaktu s někým blízkým, v bezpečí a tím podporujeme jeho zdravý duševní vývoj již od malička.

Myslíte si, že nošení dítěte v šátku může způsobit, že si na něj dítě zvykne tak, že už nebude chtít být v kočárku, nebo se bojíte, že bude nesamostatné?

Zkušenosti mnoha maminek tvrdí opak… Miminkám nevadí střídat šátek s kočárkem a paradoxně děti, které prožívají v dětství pocit bezpečí ( i nošením v šátku), jsou schopné se dříve odpoutat od svých rodičů a začít beze strachu čelit nástrahám reálného života.
Výhodou šátku je i to, že dítě může být v těsném kontaktu nejen s maminkou, ale i s tatínkem.

S dítětem v šátku, klokance či vaku má maminka nebo tatínek obě ruce volné, což je výhodou především v domácím prostředí.
V případě, že se rozhodnete pro koupi šátku, vaku nebo klokanky mohou Vám pomoci následující informace.

ŠÁTEK- je to pruh speciální látky, který můžeme vázat mnoha způsoby, podle toho jak staré a těžké dítě je. Úvazy lze libovolně střídat. Pokud koupíte kvalitní otestovaný šátek, můžete v něm odnosit 3 až 4 děti, aniž by se jeho kvalita snížila. Kvalitní látka musí být pevná, pružná a měkká zároveň. Šátek nezabere mnoho místa, můžete ho mít stále připravený v tašce. Dá se použít jako podložka na přebalování. Pere se v pračce na 60 stupňů a pak se vyžehlí.

BABYVAK- speciální nosítka z pevné látky s polstrovaným okrajem. Je to vlastně pevně ušitá kapsa, do které se dítě posadí nebo položí a je tak v přirozené poloze, kterou zná z maminčina bříška a postupně si zvyká na narovnání páteře. Vaky jsou většinou oboustranné. Zátěž nelze rozložit na obě ramena, proto jej můžeme nosit střídavě na levém a pravém rameni. Umožňují i diskrétní kojení na veřejnosti, nezaberou místo.Vaky můžeme použít i jako podložku na přebalování.
Pro nejmenší lze doporučit šátky a vaky, ve kterých jsou děti ve fyziologické poloze, stočené do klubíčka a zároveň cítí maminčinu blízkost a slyší tlukot jejího srdce.

Pro děti kolem šesti měsíců se hodí KLOKANKY. Musí mít však dobře vyřešené zapínání, aby byly bezpečné a měly zpevněná záda. Před nákupem proto vyzkoušejte, zda jsou popruhy nastavitelné, dostatečně pohodlné a nechybí bederní pás.

Pro děti kolem 1 roku jsou KROSNY. Musejí mít opěrku zad a hlavičky, nastavitelnou sedačku a opěrky pro nohy.

Věříme, že jsme Vám alespoň trochu přiblížili orientaci v možných nosítkách pro miminka a že Vaše případné rozhodování bude o to lehčí.

Těšíme se nejen na Vaše zkušenosti s těmito netradičními pomůckami pro přepravu našich nejmenších, ale i případné rady, kde nejlépe a nejlevněji tyto pomůcky nakupovat.
SPRÁVCE DISKUZE
01.12.2007 08:24:54

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).

mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazaru
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára