mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára

Bazárek - kategorie
mimi bazar dělící čára

Naše mimi - vše o Barbie a Kenovi od Mattela

Jak to všechno začalo ...

panenka Barbie Barbie a Ken, nerozlučná "plastová" dvojka, kterou dnes zná téměř každé moderní dítě a nesmí chybět v žádném úspěšné hračkářství. Zkrátka fenomén, který ovlivnil velké množství lidí, počínaje dětmi a konče jejich rodiči. Pokud vás zajímá, jak se Barbie a Ken zrodili a kdo za tím vším stojí, neváhejte a čtěte dál. Příběh je to velmi zajímavý a s trochou nadsázky možná i "pohádkový".

Vše začalo v polovině 50. let, kdy si Ruth Handlerová (manželka Elliota Handlera a spoluzakladatelka firmy MATTEL) při své návštěvě Švýcarska koupila německou panenku Lilli, která byla vyrobena z tvrdého plastu a byla vybavena boty, šaty a náušnicemi. Měla pěkné dlouhé vlasy zapletené do copu a dalo se pro ní sehnat spousty náhradního oblečení. Ruth se Lilli ihned zalíbila a stala se tak hlavním zdrojem inspirace pro vytvoření vlastní podobné panenky, později nazvané Barbie.

Ruth Handlerová se ihned pustila do práce a společně s techniky a inženýry od Mattelu dala dohromady první Barbie; 11 palců (= necelých 28 m) vysokou ohebnou, souměrnou a především krásnou plastovou panenku. Protože Ruth nechtěla nic podcenit, najala módní návrhářku Charlotte Johnsonovou, aby pro Barbie vytvořila bohatý šatník.

Ruth a Elliot Handlerovi pojmenovali svou novou panenku podle vlastní dcery, Barbie. Krátce na to vznikla také druhá postavička, nerozlučný přítel panenky Barbie, který dostal jméno Ken. I v tomto případě se Handlerovi inspirovali ve své vlastní rodině; použili jméno jejich syna.

Své první velké představení si panenka Barbie odbyla 9. března 1959 na "American International Toy Fair" (největší veletrh hraček na západě), kde však zaznamenala velmi chladné přijetí ze strany obchodníků s hračkami. Nová panenka Barbie byla na svou dobu velmi revoluční a představovala pro obchodníky s hračkami velké riziko. Handlerovi se však nenechali tímto dílčím neúspěchem ovlivnit a rozhodli se uvést panenku Barbie na trh. Tento risk se jim nakonec vyplatit, protože takřka ihned po vydání Barbie zaznamenala u široké veřejnosti velký pozitivní ohlas a bylo zaděláno na velký celosvětový úspěch jménem "Barbie".

Zajímavé české www stránky o Barbie

- Erica - tvorba šatů a šperků pro Barbie
- Stránky o BARBIE

Barbie a Našemimi.cz

Prodáváte nebo sháníte panenku Barbie? Zkuste své štěstí v našem dětském bazaru Naše mimi - www.nasemimi.cz, který se mimo jiné specializuje i na dětské značkové hračky.

Navštivte sekce: BARBIE, MATTEL, DISNEY, LEGO, apod.

V našem mimi bazárku,
nakoupíte zboží na dálku.
Pro ty vaše milé dětičky,
máme nejen hračky a krásné šatičky.
I panenka Barbie tiše závidí,
vždyť tolik věcí se jen tak nevidí!

ŽÁDNÉ POPLATKY, REGISTRACE ZDARMA !!!
mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára