Kontaktní čočky mohou vašemu dítěti pomoci


Nosí vaše dítě brýle? A trpí také nízkým sebevědomím? Zkuste mu pomoci. Kupte mu kontaktní čočky.

Rodina
Mnoho dětí má pocit, že jakmile si nasadí brýle, stane se z nich nevzhledné káčátko. A s tímto handicapem často bojují až do své dospělosti. Jakmile dospějí, nechají si oči buď operovat a nebo si pořídí kontaktní čočky. Proč jim tedy tento "luxus" nedopřát již v dětství?

Spousta rodičů se domnívá, že malé děti kontaktní čočky nosit nesmí. To je mýtus. Nosit je samozřejmě mohou.

Důležité je však dítě před první aplikací kontaktních čoček dovést za očním specialistou. Právě ten by měl překontrolovat stav dětských očí a zhodnotit, zda je vhodné, aby vaše dítě začalo čočky používat či ne (například kvůli sportu). Pokud uzná, že oko dítěte bude kontaktní čočky snášet bez problému, měl by vám pomoci vybrat pro vaši ratolest vhodný typ čoček. Poté by mu měl ukázat, jak si má čočky aplikovat do oka, jak o čočky správně pečovat, na co si dát pozor, atd. Stejně tak i vy byste měli dobře vědět, na co vše vaše dítě nesmí zapomenout a bedlivě dohlížet na to, že si váš syn na noc vyndal čočky z očí, pokud nosí denní kontaktní čočky. Že vaše dcera čočky nepřenáší – tedy nenosí jednodenní čočky třeba týden, apod. Vždy po nějakém čase byste měli se svým dítětem zajít na pravidelnou preventivní oční kontrolu. Tím je možné předcházet možným případným zdravotním komplikacím, které se mohou vyskytnout. Zdravotní komplikace mohou nastat například v důsledku špatné hygieny. Ale je-li váš teenager opravdu zodpovědný a dbá všech pokynů, které mu kladl na srdce oční specialista, není se čeho bát.

Důležité je, abyste se svým dítětem mluvili. Pokud se vám nesvěří, že jej čočky začínají v oku řezat, je to špatně. Ne vždy se vám totiž podaří vybrat hned napoprvé ten správný typ kontaktních čoček. Některé druhy čoček oko snáší lépe, jiné hůře. Denní čočky vás nezačnou tak brzo řezat jako měsíční, večer je totiž vždy z oka vyndáte. Nestihnou se proto tak rychle opotřebovat jako měsíční či čtvrtletní kontaktní čočky. Obecně platí, že čím jsou čočky dražší, tím lépe je vaše oko bude snášet – i proto vás budou denní čočky stát o něco vice peněz. Ale rozdíl v ceně není nijak dramatický.

Mimochodem - právě cena čoček je hlavní důvod, proč se většina rodičů snaží svým dětem nošení čoček rozmluvit. Přitom dnes se dá pořídit balení levných kontaktních čoček již od 200,- Kč na měsíc. A uznejte, to není mnoho.

Kontaktní čočky mohou pozitivně ovlivnit kvalitu života vašich dětí. Tak proč by vaše děti měly strádat, když jim můžete pomoci - za necelé dvě stovky měsíčně?


Zdroj: www.vasecocky.czmimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazaru
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára