Alergické dítě a jeho výživa

Zpět na přehled diskuzí

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Alergie, atop. ekzém, snížená imunita
Pokud Vy nebo Vaše děti trpí těmito potížemi, z vlastní zkušenosti, kdy má dcera trpěla atop. ekzémem a je nyní naprosto zdravá, doporučuji české 100% přírodní bylinné produkty bez chemie a kontraindikací.
MacaM (ID: 16748)   osobní profil
29.08.2010 00:53:33

alergie a výživa
Ahoj maminky,
náš tatínek je alergik, astmatik, takže všude pořád sleduju věci, které jsou hypoalergení a trnu, aby Míša taky nebyl na něco alergický. Kojila jsem zhruba půl roku a pak jsem musela řešit, jak mateřské mléko alespoň nějak "nahradit". Také jsem zkusila Beba 2 H.A., takže snad jsme prevenci učinili zadost a náš mrňousek žádnou alergii nepodědí.
Gary (ID: 6817)   osobní profil
08.01.2009 23:22:35

H.A. kojenecká výživa
Ahoj,
trpím potravinovou alergií. Je to půl roku, co se mi narodil syn Ondra. Po tříměsíčním kojení jsem musela začít přikrmovat kojeneckou výživou. Chtěla jsem kojit co nejdéle, protože samozřejmě vím, že kojení je nejlepší prevencí proti vzniku alergických onemocnění. Bohužel to jinak nešlo. Snažila jsem se vybrat kojeneckou výživu, která má tzv. hypoalergenní složení (Beba). Takové mléko obsahuje alergeny pro dítě v neškodném množství a tudíž pomáhá imunitní systém dítěte zvykat na alergeny, kterých je kolem nás velké množství. Jsem ráda, že je existuje kojenecká výživa, které je určená i pro děti s předpokladem vzniku alergií.
Vendis (ID: 6511)   osobní profil
17.12.2008 16:34:44

ekzém a alergie
syn měl sennou rýmu a díky užívání doplnků stravy je bez problémů.OK Alfa + OK Omega zvládli hodně.
krulop (ID: 5399)   osobní profil
22.10.2008 11:51:30

Alergie-atopický ekzém
Ahoj,
kamarádka mi poradila na atopický ekzém konopnou mast CANNADERM.
Je to vyloženě přírodní produkt, má být bez vedlejších a navykových účinků, nezatěžovat organismus.
Zatím pomáhá, ekzém se sklidnil, kůže rozškrábaná do krve se po ni dobře regeneruje, jelikož obsahuje nenasycené mastné kyseliny, uvidíme co bude dál, už jsme odzkoušeli kde co.
Tento výrobek mohou používat i děti v kojeneckém věku.
Má-li někdo další rady, napište, zdravím všechny.




Šmudla (ID: 1135)   osobní profil
31.07.2008 11:14:27

Alergie u dětí, a to nejen na stravu
Dobré ránko všem čtenářkám,

přímo doma alergika nemáme, ale v rodině ano. Musím souhlasit, že je to opravdu geneticky hodně přenosné.
Na snížení potíží dostávají antihistaminika, ale ty jen oslabují průběh, ale věc přímo neřeší.
Naši alergici nesnáší hlavně pyly, což je každoročně veliký problém.Pálí je oči, mají popraskané žilky od námahy z věčného smrkání, bez slunečních brýlí nevychází z domu. Díky, že existují i papírové kapesníky, protože z nosu teče a teče, zkrátka jak z okapu.
Nejvíce rostlin kvete v období, kdy se ve škole zkouší o sto šest a je to samá prověrka, ale na alergické děti, které jsou i částečně utlumené léky a nevyspalé z věčného kašlání a nočního smrkání, nebere nikdo ohled. Musely by totiž být v neschopnosti od časného jara do pozdního podzimu, a to bohužel nejde.
Našim alergikům pomáhá tyto problémy částečně zmírňovat pobyt u moře. Domníváme se, že jim pobyt u moře dokonce zabránil vzniku astmatu, což je častý jev u těchto alergiků.Chce to jet ale minimálně třikrát po sobě. Stačí jet do apartmánu, ale být tam třeba i dva turnusy, což každý jednak z finančních důvodů , ale i z pracovních holt nemůže.Přes pojišťovnu se dostat na tyto ozdravné pobyty je dost problematické a ne každé dítě snáší odloučení od své rodiny.
Návštěva hor o prázdninách nepřipadá vůbec v úvahu, neboť to, co je v nížině odkvetlé, tak tam teprve začíná kvést.
Současný styl života a životní prostředí na vznik alergií mají obrovský vliv, tak mám obavy, že bude alergiků stále přibývat, do budoucna to tedy moc pozitivně nevidím, ale snad lékařská věda proti tomu něco vymyslí!
Pokud máte alergika v rodině, tak hlavu vzhůru, vím že to opravdu není lehké.
Hezký den všem!
papája (ID: 1004)   osobní profil
04.11.2007 08:18:36

Výživa alergika
Vzniku alergie stále neumíme zabránit, avšak její průběh a intenzitu můžeme ovlivnit. Na vině je nejen špatné ovzduší, stres, ale i nevhodné návyky budoucí matky během těhotenství mohou některé alergie výrazně podpořit.

Nastávající maminka ví, že nemá pít alkohol ani kouřit, to platí i o pasivním kouření z pobývání v zakouřených prostorech, měla by také silně omezit pití černé kávy a jíst zdravou stravu, i když v případě, že má „těhotenské chutě" to bývá mnohdy těžké dodržet.

Po příchodu malého človíčka na svět je kojení nejdůležitější stravou těchto novorozenců. Mateřské mléko je i nejkvalitnější stravou, i když zpočátku může mít rodička mléka málo, je třeba vytrvat, a podporovat jeho tvorbu častým přikládáním dítěte k prsu a odstříkáváním.

Mateřské mléko posiluje kromě jiného imunitní systém dítěte, délkou kojení můžeme ovlivnit i vznik možné alergie. To vše platí ovšem v případě, že Vaše dítě není alergické právě na laktózu. Optimální doba kojení je do jednoho roku, další kojení je na rozhodnutí matky.

Už v době, kdy je dítě plně kojeno, měla by maminka dobře sledovat, zda potrava, kterou jí ona ovlivňuje nějak i její dítě. Prvním znakem možné nesnášenlivosti některé potraviny bývá ekzém.
Když se u plně kojeného dítěte ekzém vyskytne, měla by maminka vyloučit ze své stravy především kravské mléko, mléčné výrobky, vejce, uzeniny, případně jiné alergeny - kořeněná jídla, oříšky, čokoládu. V některých případech je nutné omezit ve stravě i lepek.
Zlepšení by mělo nastat do několika dnů, pokud se tak nestane, musíme hledat příšinu jinde.
Dítě může být alergické například i na mýdlo, prací prášek, či kosmetické přípravky.

Když je dítěti přibližně půl roku, začínáme do jeho stravy přidávat nemléčný příkrm.
Postupujeme tak, že v jednom týdnu zkoušíme zařadit pouze jednu novou potravinu, abychom zjistili, jak ji dítě snáší.

Při zavádění příkrmů nahrazujeme nejprve polední dávku mléka jedním druhem zeleniny, nejčastěji mrkví. Děláme to postupně, zpočátku stačí dítěti dát před poledním krmením jen pár lžiček vařené mrkve, její množství postupně zvyšujeme, až koncem týdne mléko zcela nahradíme mrkví.
V druhém týdnu obohatíme polední dávku mrkve o další zeleninu, obvykle o brambory.
Jestliže po dvou týdnech snáší dítě oba nové druhy příkrmu dobře, můžeme přidat další týden k bramborám a mrkvi maso, nejlépe králičí nebo telecí.

Po této fázi zavádíme stejným způsobem druhý příkrm. Večerní dávku kojení postupně nahrazujeme mléčnou rýžovou kaší, kterou můžeme později ochutit málo výrazným ovocem, jako jablkem, hruškou nebo banánem. Vždy přidáváme jen jeden druh ovoce.

Během prvního roku věku je nutno ve výživě dítěte vynechat tyto potraviny:

-kravské mléko a výrobky z něho, vejce (dbáme i na složení hotových výrobků, které mohou obsahovat vejce nebo mléko, vhodné jsou obyčejné rohlíky a chléb, naopak nevhodné jsou na piškoty a všechny druhy sladkého pečiva)
-ryby, měkkýši, vepřové maso, vnitřnosti
-řepný cukr, sirupy, med
-ořechy, mandle (jde o velmi silné alergeny), slunečnicová a dýňová semínka, fíky, datle
-sója a výrobky z ní, včetně sojového mléka
-rajčata, celer, ředkvičky, kyselé zelí, luštěniny
-tropické ovoce (citrusy, kiwi, ananas, broskve, mango)
-bobulové ovoce (angrešt, rybíz, jahody, ostružiny, maliny, výjimkou jsou borůvky)
-uzeniny
-všechny druhy koření kromě kmínu a fenyklu .

Všechny ostatní nejmenované potraviny jsou většinou vhodné.

Jestliže dítě snáší celé ovoce, můžeme mu z něho připravit i šťavu.Šťávy připravujte vždy pouze z čerstvého ovoce. Celkově však platí, že tepelně zpracované potraviny obsahují méně alergenů, než syrové a jsou tedy i lépe snášeny. Nové potraviny tedy zařazujeme vždy raději nejdříve vařené či dušené. a poté teprve syrové.
U masa zařadíme nejprve samotné maso a je-li dobře snášeno, můžeme zkusit i vývar.

Pakliže je u dítěte prokázaná potravinová alergie, prožijí nejprve všichni rodiče obrovský šok, neboť mají najednou pocit, že dítě nesmí téměř nic jíst a jak to tedy vše zvládnou.

Chceme Vás trochu uklidnit, neboť v dnešní době je již velkou výhodou povinnost výrobců potravin uvádět na obaly složení jednotlivých výrobků. Je tedy nutné pečlivě číst a kontrolovat vše, co nakupujete a určitě se časem naučíte zcela vyřadit z jídelničku potraviny, které Vašemu dítěti škodí a nahradit je jinou, nealergenní potravinou.

Přejeme Vám co nejvíce trpělivosti v boji proti všem alergiím a těšíme se, že našim maminkám, které mají doma také alergické dítě napíšete, jak vše zvládáte Vy a co se týče potravin doporučíte nějaké skvělé recepty z vlastní zkušenosti.

SPRÁVCE DISKUZE
25.10.2007 19:05:58

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).

mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára