Baby hrnečky s hubičkou

Zpět na přehled diskuzí

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
hrneček
Dobrý den,
mám doma také závisláka na láhvy s dudlíkem.. Jedná se pouze o ráno a večer, když dostane trochu mléka.Jinak celý den pije ze skleničky nebo z hrníčku. Ale jak dostane mlíko v hrníčku, tak se čertí a vyžaduje lahev.
Poradí te.Díky
vojtěška (ID: 5212)   osobní profil
25.10.2008 10:23:50

hrnečky s hubičkou
ahoj, my jsme přešly plynule z lahve s dudákem na hrneček s hubičkou. Máme jich doma víc, jsou s pojistkou, takže když se otočí dnem vzhůru, tak pití nevyteče. Je pravda, že malá nebyla zavislá na dudáku, takže náhradní dumlání z lahve nijak nepostrádala. Myslím, že u vás to bude asi ten problém, že si chce potahat dudák. Zkoušej dál, děti nás dovedou někdy pěkně vytáčet, stále ji ujišťuj, že jen malá miminka mají klasické lahvičky, třeba ustoupí. A't se daří !!
alca (ID: 1115)   osobní profil
18.10.2008 18:04:24

přechod z lahvičky na hrneček
Dobrý den maminkám.. tady vkládám jednu zkušenost..
mám dceru 2,9 L je tvrdohlavá a důsledně vyžaduje dodržování všech zvyklostí jak dobrých ,tak špatných.V tomto věku už vídám pouze děti které mají v ruce malé pet-lahve s pítkem či lahve s brčkem atp. dáváme dceru občas při nákupech do dětských koutků atp, a už je mi nepříjemné vytahovat z tašky tu¨dudlíkovou¨ lahev s čajem pro tak velkou holku.Máme od narození lahve od Aventu a musím říct,že jsou neuvěřitelně odolné vůči nárazům ..už nespočítám kolikrát letěla lahev na zem malá je vzteklá až hrůza,ale to má po mamince.Snažím se ji tedy s dudlíku odnaučit na tu bílou savičku Avent,ale po tom co 36 hod nepila mi nazbívá než asi kapitulovat a skočit pro nový dudlík za 100kč,protože ten starý jsme s malou hodili symbolicky do koše! Malá ted pořád kontroluje koš zda-li se tam starý dobrý cuml neukáže.. tak jestli má někdo podobné starosti opravdu ráda si přečtu jak docílit změny bez toho,aby vám dítě z dehydrovalo.:-) Jana
janina (ID: 3170)   osobní profil
17.10.2008 23:42:39

hrnečky
Tak moje zkušenost s Avent hrnečky s pítkem je tedy opačná, ani jedno z dětí mi z něj nechtělo pít...Zabral až obyčejný hrneček z DM za asi 70 kč....ale je pravda, že spousta maminek okolo si Avent nemůže vynachválit....
petronnella (ID: 4868)   osobní profil
02.10.2008 21:11:27

Pití z lahviček
Zdravím všechny maminky!!
Našemu Martínkovi je už 18 měsíců, občas mu dáme napít z klasického hrníčku, ale zatím to nijak nehrotíme a nespěcháme na něj... Co se týče lahviček, které jsme mu pořizovali od malička, tak jasně převládájí a nejlepší jsou lahvičky od firmy AVENT.
Podle věku dítěte mají různé typy "hubiček k pití". Jejich součástí je ventilek, který zabraňuje samovolnému vytékání tekutiny z lahvičky. Je pravdou, že ze začátku to malému dělalo trošku problémy, ale chce to trpělivost a za dva za tři dny je to v pohodě a vy se nemusíte bát, že budete muset svoje děťátko pořád převlékat, protože bude mokré.
Já jsem rok kojila, déle už jsem nechtěla, ale i tak mi paní doktorka řekla, že mám malému dávat od malička čajíček. Dost brzy si malý lahvičku i sám držel, myslím, že celkově na to byl a je šikovný.
V roce jsme začali používat další typ lahvičky od AVENT tzv. kouzelný hrneček a používáme dodnes. Podle doporučení se má používat od 18 měsíců, ale myslím, že to záleží na každém dítěti. Vím, že tyto hrnečky jsou trochu dražší, ale myslím, že v tomto případě to nejsou zbytečně vyhozené peníze. Lahvičky jsou pěkné, různobarevné a kvalitní.

Držím všem maminkám pěsti, ať se obrní trpělivostí a určitě napište svoje příběhy, ráda bych si také něco přečetla.
Díky. Martina
recmi (ID: 1003)   osobní profil
05.02.2008 19:51:48

První pití z hrnečků,....
Plně kojené dítě nepotřebuje zpočátku mimo mateřského mléka další nápoje.
Kolem 4-6. měsíce mu však můžeme začít dávat i další tekutiny, obzvlášť v letních měsících, kdy dehydratace hrozí nejvíce.

V tomto věku děti pijí již z hrníčku s „ pítkem“. Na našem trhu existuje velké množství různých druhů hrníčků s různými typy „násosek“, a to od různých firem a za různou cenu.

Velmi rozšířené jsou hrnečky s hubičkou, opatřenou ventilkem, který zamezuje tomu, aby se tekutina vylila, nebo aby samovolně nekapala. Tyto typy hrnečků dělají však dětem ty největší problémy, protože při klasickém přisátí z hrnečku nic nevytéká a dítě neví jak správně hrneček použít, aby se napilo. Proto mnoho maminek tyto typy ventilků z hrnečků nakonec vyjmou.

Existují také různé typy tvrdosti a tvaru hubiček. Rozdělují se podle věku dítěte. Většinou 0-6, 6-12,12-18 měsíců.

Hrnečky nekupujte v žádném případě na tržištích, ale pouze v obchodech, které jsou k tomu určené, abyste měli zaručeno, že se jedná o hygienicky nezávadné výrobky.

Dobrou alternativou jsou také láhve s brčkem, ze kterých se většinou dětem dobře pije.

Až přijde podle Vás ten pravý čas, tak zkuste učit pít dítě z normálního hrnečku, či skleničky.

Možná budete záhy mile překvapeni, jak to tomu Vašemu drobečkovi nádherně jde.

Nezapomeňte i Vy doporučit ostatním maminkám nejoblíbenější první tvary hrnečků a násosek Vašich ratolestí, neboť čtenářky se na Vaše příspěvky již jistě těší!!!
SPRÁVCE DISKUZE
06.01.2008 09:32:11

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).

mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazaru
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára