Boty

Zpět na přehled diskuzí

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
:)
Dobrý článek. Člověk musí dost dobře vybírat kvalitní boty. Já jsem potřebovala boty do hor a na zimu tak nakonec jsem našla s-vodeodolnou-membranou. Jsem ráda, že mi sedí.
Romana74 (ID: 24228)   osobní profil
15.04.2012 14:21:44

Zdravotní botky Birkis
Na obrázku tyhle boty vypadají skvěle. Ale jsou to korkáče. Hodí se to opravdu na venkovní nošení? Přijde mi to divné.
ratonito (ID: 6915)   osobní profil
21.03.2010 12:02:13

Zdravotní botky Birkis
Ahoj všem, tak jsem se také nechala zlákat na zdravotní botky, když si je Fialka tak hezky pochvalovala. Už je mám doma. Mě oslovily ty s beruškou, vypadají k 3/4 džínám suprově. Mám dokonce pocit, že se za mnou každý ohlíží. Stélka je opravdu pěkně tvarovaná, je to pochozeníčko, dík Cvečko za obchůdek!
Kotě (ID: 5064)   osobní profil
19.05.2009 15:31:34

Kvalitní obuv Birki Woodby od "Cvečky"
Zdravím, tak jsem dopadla přesně tak, jak píšete. Boty kupuji jen z přírodních materiálů, ale bohužel ke konci zimy mi praskl zip u kozaček. Měla jsem zrovna jednání na úřadě, vzala jsem si sukeň, abych trochu vypadala a milá botka se mi začala každou chvíli porozepínat. Když už mě to štvalo a trochu více jsem škubla, tak se sice zip zapnul, ale od kotníku nahoru se rozjel zip, který nešlo dát dolů. Chodila jsem jako bych měla v gatích nohy blízko u sebe, aby to nebylo tolik vidět, měla jsem pocit, že každý sleduje jen moje rozbité kozačky. Domů jsem dorazila pěkně napruděná, ve finále to nešlo dolů ani kleštěmi, já se nemohla zout, tak to musel mužský vyrvat. Kalendářně konec zimy na krku, výprodeje pryč a přitom venku nový sníh. Nakonec vypomohla švagrová s botama od stánkařů, které jí moc neseděly. Ani se nedivím, vypadaly sice že jsou pohodlné na klínku, ale když jsem v nich šla delší cestu, tak už jsem nemohla ani dolézt co mně dělaly nohy a páteř. Zpočátku mě ani nenapadlo, že je to z bot, ale když se to opakovalo, pochopila jsem. To, že jsem měla v botě vždy jak v galoši byl druhý problém, šlo totiž o boty umělé. Proto již nikdy více, boty s náhlým oteplením letěly hned do koše a tady na bazárku jsem si koupila pro radost bezva botky s kravičkou od Cvečky. Jsou fakt pohodlné a originální, jedním slovem supr. Vzájemný obchod proběhl také bez komplikací, tedy Cvečko, díky a doporučuji všem !
Fialka (ID: 5258)   osobní profil
28.04.2009 13:25:05

Obuv a několik zásad pro správný nákup
S příchodem teplého počasí většina z nás plánuje nákup nových bot, a to nejen pro své ratolesti.

Vybrat správný tvar bot, kvalitní materiál, vhodnou velikost a to vše ještě za úměrnou cenu, vyžaduje často mnoho sil a času spojeného s návštěvou nejednoho obchodu s obuví.

Při nákupu bot mějte vždy na paměti, že kvalita je velmi důležitá, a to i pokud kupujete boty jen na chvilku ( dětskou obuv ) nebo přezůvky na doma.

Nejvhodnější denní doba pro nákup obuvi je odpoledne, kdy je již noha patřičně nateklá. V případě nákupu v ranních hodinách se vám může stát, že vás tyto boty budou večer pořádně tlačit.

Boty nesmí být ani příliš malé, ale ani moc velké. V tomto často chybujeme hlavně u dětí v domnění, že když jim koupíme boty o několik velikostí větší, že jim pak alespoň déle vydrží. Odborníci varují, že toto chybování může vést až ke špatnému vývoji dětské nohy.

Nákup o něco větších bot se doporučuje:
- lidem s poruchou ledvin ( vyšší sklon k zadržování vody )
- diabetikům, kde otlaky z malých bot mohou vést až ke špatně se hojícímu poranění nohy
- při nákupu bot s tvarem příliš do špičky nebo na vysokém podpatku, kde má noha tendenci posouvat se stále dopředu, tudíž potřebuje místo před prsty

Při výběru tvaru a střihu bot myslete hlavně na svoje nohy a páteř, ne každá módní obuv je pohodlná a zdravá.

Dle odborníků jsou velice nezdravé již zmiňované boty s tvarem do úzké špičky, které násilím tlačí palec k ostatním prstům, čímž později dochází k tzv. vbočenému palci.

- Tvar špičky boty by měl kopírovat tvar nohy a nechat prstům dostatečný prostor.
- Obuv by měla mít podpatky max. 4 cm vysoké, vyšší pak příliš zatěžují žíly, nohy, ale i páteř.
- Pozor na švy bot umístěné nad klouby prstů, často tam tlačí.
- Podpatek musí být správně anatomicky tvarovaný, patní šev musí jít kolmo vzhůru nebo nepatrně vybočovat, nikdy nesmí vbočovat.
- Nešetřete na materiálu svršku bot, vaše nohy potřebují přírodní materiály a ne obuv z koženky, jenž neodvádí vlhkost a vytváří tak uvnitř vaší obuvi vhodné prostředí pro plísně.
- Materiál podešve hraje také nemalou roli, musí totiž tlumit nárazy, aby netrpěla páteř, plosky nohou a cévy. Vhodná je pryž nebo materiály, které se označují zkratkami ( PUR, EVAC ).

Budete-li se držet našich rad, budete mít nohy bez otlaků a kuřích ok, snížíte nebezpečí bolavých zad i problémy cévního a žilního charakteru, což jistě za to stojí!!!

Vhodná obuv by měla být samozřejmostí a ne výjimečností!!!!

Na Vaše doporučení kvalitních bot se těší návštěvníci www.nasemimi.cz
SPRÁVCE DISKUZE
26.04.2009 14:19:01

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).

mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára