Cvičení během těhotenství

Zpět na přehled diskuzí

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Těhotenské vitaminy
Ahoj,máte zkušenost s vitamíny pro těhotné Femibion?
Romana123 (ID: 30443)   osobní profil
25.07.2016 16:08:08

pro marusku
marusko na unavu je nejlepsi asi magnesium :-) doporucila mi to lekarka :-) myslim ze kdyz se pozeptate v lekarne radi vam pomuzou
Lenka (ID: 29232)   osobní profil
18.01.2016 14:06:37

Cvičení v těhotenství může pomoci na celý život
Cvičení v těhotenství je možné využít různě. Nejen k přípravě na porod a zvládnutí dramatických proměn postavy bez potíží se zády, ale i k tomu, aby se mladé dámy seznámily trochu blíže s tím, jak jsou na tom s držením těla, jak dělat správně to či ono při každodenní práci, kterou budou mít s domácností i svými ratolestmi - aby se zkrátka dozvěděly o pohybu něco více a naučily se ho využívat. K poznávání i vylepšování toho bývá vždy víc než dost a tělo přijímá v tomto období nové podněty velmi dobře.
Kocouří cviky (ID: 30066)   osobní profil
14.01.2016 00:22:58

unava po cviceni
Holky snazim se chodit jeste na tehot.jogu a neco aktivne vytvaret ale citim se potom tak hrozne vycerpana ze nevim jestli bych to zvladla dal takhle, ale jenom lezet nemuzu. nemate nejaky figl na doplneni energie? co by mi pomohlo? diky
maruskakolaj (ID: 29388)   osobní profil
12.11.2015 10:25:36

Cvičení pánevního dna
Balony jsou super, taky jsem na něm pořád cvičila, když jsem byla těhotná. V dnešní době je pro těhulky hrozně moc možností a způsobů cvičení :-), je to hodně prospěšné jak pro ně tak pro miminko. Já jsem v těhotenství pravidelně cvičila pánevní dno. Měsíc před porodem jsem si k tomu pořídila aniball bylo to to nejlepší co jsem mohla udělat, pomocí něj mi hodně posílilo a porod šel jak po másle :-)
Agáta159 (ID: 28375)   osobní profil
02.05.2014 14:12:43

Cvičení na balónu
Ahoj, mně pomáhalo cičení na balónu. Pěkně jsem si protáhla tělo a zlepšila jeho celkové držení.Používala jsem často balón i místo židle u psacího stolu, což používám i dnes. Když mi otekly kotníky, tak jsem si lehla na zem a hodila nohy na balón. Byl to můj všestranný pomocník a zůstal dodnes.Bacha ale na pejsky, když k nám přijde na návštěvu, tak honem balón uklízíme, chce si s ním hrát a jeho zoubky jsou přímo lačné si kousnout. Doporučuji!
Pepíno (ID: 1250)   osobní profil
28.10.2008 11:28:50

Bříšní tanec v těhotenství
Zdravím, co se týče cvičení v těhotenství, našla si sestřenka místo cvičení kurzy břišního tance.
Lektorka jim vysvětlila, že břišní tanec je sám o sobě tancem porodním. I během porodu si žena může od bolesti ulevit krouživými pohyby pánve. V těhotenství jsou tyto tance doporučovány pro pocit pohody, posílení břišních a zádových svalů i svalů na nohou. Tancem lze odstranit většinu obvyklých potíží spojených s těhotenstvím, pomocí klidných a houpavých pohybů se dítě v bříšku uklidńuje a vytváří se pouto mezi matkou a dítětem. Docela mě mrzí, že u nás břišní tance nikdo nevede. Tak ahoj a těším se na vaše příspěvečky.

Prcek (ID: 4186)   osobní profil
06.10.2008 16:40:14

Těhotenské plavání
Zdravím všechny,
vzpomínám si, že když nastal ten okamžik, kdy mi lékař poprvé potvrdil tu krásnou novinku a řekl: "čekáte miminko," napadlo mě nejprve, že budu jako koule, nebudu moc pít kávu a spousta dalších negací.
Měla jsem vždy sklon k přibývání na váze i z "pouhé vody",
sport není zrovna moje vášeň, ale později mě oslovil článek na nástěnce na gynekologii, kde doporučovali těhotenské kurzy plavání s profesionální cvičitelko. Pomyslela jsem si, že to u nás asi není, ale bazén zde máme, tak jsem se začala zajímat více.
Nakonec jsem kurzy objevila, cvičení ve vodě opravdu nabízí větší volnost pohybu i s přibývajícími kilogramy, cítila jsem se i lépe po psychické stránce, zvládala jsem stres z blížícího se porodu a hlavně kontakt s dalšími těhulkami byl a je k nezaplacení.
Po porodu jsem dala až po nějakém čase kila dolů, trvalo to nejméně rok. Když jsem čekala druhého prcka, tak jsem zas skoro vůbec nepřibrala a přitom jsem měla stejné problémy, stejnou stravu.
Fakt tedy nevím, je to asi vše na tom, jak je člověk v pohodě, já osobně při stresu jen kynu.
Hanča (ID: 1002)   osobní profil
21.05.2008 16:59:58

Poporodní cvičení, aneb sportem k invaliditě
Také všechny zdravím,
souhlasím s Petrou, že ne každý sport a cvičení je zdravé.
Po porodu jsem dostala Rotanu, takové dva disky na sobě, člověk si na ně stoupne a pomocí vlastní rotace v bocích se otáčí. Chtěla jsem mít zas úzké boky a podobné věci co sliboval návod, rotovala jsem stále víc, pak už třeba celý večerní film. Po třech letech mě začla brát neskutečně bederní páteř, dnes si často připadám jak invalida, bolesti se stupňují a bylo mi řečeno, že toto cvičení opravdu není zdravé, může dojít i k vyhození plotýnky, tedy jsem si pěkně nadělala do bot.
Takže holky, všeho s mírou!
Dýně (ID: 1226)   osobní profil
22.10.2007 14:33:09

sportem ku zdraví ??????
Zdravím vás všechny :-)
Jak tak koukám, asi tady budu téměř žena ve výslužbě, neboť dle vašich ohlasů to vypadá, že máte doma všechny děti mladší něž je můj syn (6,5let) I já tenkrát zkusila cvičení pro těhulky, ale hned po první lekci jsem šla nakoupit a večer už jsem ležela ve špitále. Za půl roku se to opakovalo, tentokrát jsem se pokusila setřít schody... Takže skutečně cvičení je pěkná věc, ale bohužel ne pro každou z nás. Každopádně držím všem maminkám (i těm budoucím), ať jim ta síla, chuť a optimismus vydrží co nejdéle.....
PS: jsem ráda, že jsem narazila na NAŠEMIMI, je tady taková fajn domovská atmosféra.
Petra
vysepe (ID: 1212)   osobní profil
21.10.2007 22:02:47

Moje cvičení- necvičení v těhotenství
Zdravím všechny maminky!!!
Prcek konečně vyčerpáním usnul, navařeno a uklizeno než přijede taťka mám taky, tak jsem hned zapla počítač, připojila jsem se jdu taky něco málo napsat...dokud je doma klid..Znáte to,ne??
Já jsem měla ještě před tím než jsem otěhotněla spostu předsevzetí, jedním z nich bylo i že budu chodit cvičit, ale nevyšlo z toho skoro nic..klasika. Od začátku mi bylo furt zle, pak byly strašné pařáky ( malej se narodil na konci léta), takže jsem byla ráda, že jsem zvládla chodit na procházky 3x denně s pejskem, ne k tomu ještě cvičit. Až jednou ale budu mít druhé miminko, tak bych strašně ráda chodila na plavání a jógu pro těhulky. Do dneška se dokopávám k nějakému cvičení, baví mě spinning, ale není stále čas. Doma máme orbitrac a stepper, ale já se k tomu abych večer cvičila nedonutím, radši vyžehlím, poklidím nebo se mrknu na TV...Držte mi holky palce, jak tady čtu tak se snažíte cvičit všechny...tak mě to možná dokope. Fandím všem maminkám a těhulkám...Mějte se moc hezky a napište, nestyďte se...ať v těchhle volných, klidných chvilkách máme co číst. Martina
recmi (ID: 1003)   osobní profil
19.10.2007 13:56:25

Štíhlá jako před miminkem
Hezký den,
což dnes opravdu je.Cvičit jsem v těhotenství nechodila a asi se mi to i vymstilo, protože kila navíc jsem nemohla dát vůbec dolů. Ani po porodu se mi do žádné aktivity nechtělo, měla jsem všeho dost, byla jsem utahaná, nespokojená a myslela si, že tou prací mám pohybu dost.
Našla jsem si však kámošku, jak jste mi i radily, doma jsem si vynutila čas i pro sebe, takže holt i mužský se musí zapojit a chodíme teď spolu na břišní tance.. Moc nás to baví, je to sport, kde právě ty kypré tvary vyniknou a žena se nemusí za svoji postavu stydět.
Fakt to dodá sebevědomí, vřele doporučuji, i když vím, že v každém městě tyto kurzy nejsou.
Ilča (ID: 1099)   osobní profil
16.10.2007 12:59:34

Cvičení v těhotenství
Dobré ránko,
jsem z menšího města a zde organizované aktivity pro těhotné nejsou nebo já aspoň o nich nevím..
Během těhotenství jsem tedy nikam cvičit nechodila, byla jsem i na rizikovém s žílama, Takže klasické cvičení bych nezvládla. Měli jsme ale doma starší vydání knihy s jogou, tak jsem často cvičila aspoň to, co mi zdravotní stav dovolil. Zjistila jsem při tom, že velice povrchně dýchám, takže i toto jsem se snažila odstranit, abych neměla problémy s prodýcháváním u porodu.
I bolesti v kříži, na které si často maminky stěžují, nebyly tak zlé, porod měl hladký průběh, takže mi to pomohlo, tedy super!
Teď už se delší dobu "jenom" přemlouvám do cvičení, ale stále je něco "důležitějšího", snad se brzy donutím nebo si to dám jako novoroční předsevzetí.

Zdravím všechny a taky něco napište, ať si nejen já trochu počtu. Časopisů je hodně, ale jsou vesměs všechny na jedno brdo, aspoň já to tak vidím.
Těším se!
Danka (ID: 1082)   osobní profil
16.10.2007 08:39:28

Sportovní aktivity a těhotenství
Obecně můžeme konstatovat, že po dobu těhotenství, které probíhá fyziologicky tak jak má, je pohybová aktivita přínosem.

Toto však nelze doporučit ženám, u nichž se objeví občasné krvácení, předčasné stahy nebo ženám s vícečetným těhotenstvím nebo dokonce těhotenstvím rizikovým.

Všeobecně je vhodné u těhotných žen vynechat sporty spojené s otřesy, skoky, míčové hry, sporty hrozící úrazem, výkonnostní sporty, které jsou spojené se zvýšením tepové frekvence.

Ženám, které nikdy před těhotenstvím necvičily, doporučujeme v těhotenství začít cvičit těhotenské cviky, při nichž připravují svůj organismus na porod, který je pro každou ženu velkou fyzickou zátěží.

Při cvičení může dojít ke zlepšení, či odstranění bolestí zad, vylepšení držení těla, k tréninku správného dýchání i dobré psychické pohodě.

Je ale vždy velice důležité, aby ženy cvičily cviky, které jsou opravdu vhodné pro dané stadium těhotenství. Proto je nejlepší účast na kurzech předporodní přípravy, kde rovněž potkáte i jiné maminky, se kterými si můžete vyměňovat své těhotenské zkušenosti.

V těhotenství se obecně doporučuje chůze, jóga, pilates, plavání, stretching nebo břišní tance pro těhotné.

Plavání je jedna z nejpříjemnějších pohybových aktivit pro těhotné ženy. Tělo ve vodě relaxuje, voda uvolňuje, navozuje pocit lehkosti. Relaxační vodní techniky pomáhají těhotným ženám koncentrovat své vnímání na změny ve vlastním těle.

Kurzy plavání pro těhulky bohužel většinou probíhají ve veřejných bazénech. I přesto, že miminko je v děloze chráněno hlenovou zátkou, dodržujte pro jistotu přísná hygienická pravidla, protože i když se dítě infekcí nenakazí přímo, léčba pro Vás samotné může být zdlouhavá a nepříjemná.

Jóga je ideálním, bezpečným cvičením pro těhotné ženy. Tato aktivita je doporučována lékaři i ostatními odborníky v oblasti zdraví. Při cvičení jógy se naučíte pózy a dýchací techniky pro posílení těla, přináší úlevu při menších těhotenských nevolnostech. Zůstanete při ní fit, uklidníte mysl a připravíte se na narození svého miminka.

Pilates- cvičení této techniky Vám má pomoci k udržení dobré kondice a vede k posílení těla před porodem. Hlavním cílem je tedy posílení oslabených míst těla, naučit se tělo správně držet a správně dýchat.

Při provozování jakékoliv aktivity mějte však vždy na paměti, že tělo je darem, který jsme si nekoupili, ale dostali a proto bychom se o něj měli náležitě starat, pečovat a udržovat jej ve zdraví a kondici.

V těhotenství toto platí dvojnásob, protože je na ženu kladen ten nejdůležitější úkol- odpovědnost za zdraví a život další bytosti- odpovědnost za život Vašeho dítěte!

Těšíme se na Vaše zkušenosti s těhotenským cvičením, na Vaše názory zda toto cvičení ovlivnilo průběh Vašeho porodu a v neposlední řadě i jeho vliv na poporodní návrat k původní váze.

Hezký den!

SPRÁVCE DISKUZE
15.10.2007 07:42:42

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).

mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazaru
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára