Dětské botičky

Zpět na přehled diskuzí

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
boty
Je to eshop, ale mají i obchod kamenný a tam nám vždy skvěle poradili.
Aleninka22 (ID: 29308)   osobní profil
01.08.2016 00:43:54

obchod
A to je eshop nebo jak ti radili?
Andriik (ID: 29434)   osobní profil
30.07.2016 17:54:08

boty
Botičky nakupuji jedině u vesela tkanička, mají tam pěkné boty a poradili nám i v koupi vložek kvůli plochým nohám.
Aleninka22 (ID: 29308)   osobní profil
19.07.2016 16:51:49

Botičky
To já jako první koupila našemu prckovi tydle botičky :) .... hrozně se mi líbily a prostě jsem neodolala, náš prcek je na to ještě malý, ale časem hodlám nakupovat spíše ve specializovaných obchůdcích s zdravotníma botičkama.. přeci jen.. zdravé nožky chceme pro své dítko asi každá, no ne? :)
Market82 (ID: 21813)   osobní profil
30.08.2011 21:46:39

Zdravotní boty!!
Mezi svýma kamarádkama jsem měla dítě skoro jako jedna z posledních, proto jsem se v hodně věcech poučila z jejich chyb nebo naopak dobrých věcí - nákupů, tipů na dovolené, zájmových kroužků atd. S botičkama to u nás dopadlo tak, že je kupujeme od malička pouze v jednom specializovaném obchodu u nás ve městě, kde prodávají ortopedické, zdravotní botičky pro děti. Jsou sice docela dost drahé ( pod 1000kč většinou ani nejdou), ale za zdravou nožičku Našeho chlapečka to fakt stojí....
Monicka77 (ID: 5737)   osobní profil
05.11.2008 18:45:42

Botičky
Dobrý den maminky!!
Škoda, že tato stránečka neexistovala už v době, kdy jsme Našemu prckovi kupovali první botičky. Tento článek o nákupu a radách by nám poradil, pomohl s výběrem. Musím říci, že jediné co jsem věděla bylo, že botičky by měly být tak o 1-1,5cm větší než nožička miminka.
První botičky jsme koupili od značky NIKE, po internetu.Tentokrát byla koupě šťastná. Byly nádherné, s pevnou patou, dvěma suchými zipy, kožené v kombinaci s průduchy ze vzdušného materiálu, aby nožičky mohly " dýchat".
Druhá koupě už tak dobrá nebyla. Na léto jsem ale koupili sandálky ADIDAS. Měly ale volnou patu, volný prostor na prstíky, byly na suchý zip....prostě jsem je koupila, protože byly krásné, značkové, za pěknou cenu... Malému se v nich ale špatně chodilo, neměl v nich nožičku zafixovanou, prostě tak, jak to má být.
Teď už to vím, chybama se člověk učí, a tak od té doby kupujeme botičky jaké má dítě mít a nejen podle toho, které vypadají krásně.
Přeji všem maminkám šťastnou volbu při výběru botiček pro Vaše dětičky po celý nový rok 2008. Martina
recmi (ID: 1003)   osobní profil
30.12.2007 18:17:42

Botičky pro naše dětičky


První botičky dětem kupujeme v okamžiku, kdy se začínají stavět na nožičky.
Boty totiž pomáhají udržet kolmé postavení paty k podložce.
Aby byla noha Vašeho dítěte fixována, vybírejte poprvé boty kotníčkového typu, nejlépe na suchý zip. Na léto, ale i na doma jsou vhodné kotníkové sandály s pevnou patou. Domácí boty by měly být stejně kvalitní jako botičky na ven.

Naboso se doma chodit nedoporučuje, na hladkém povrchu podlah to nemá žádný pozitivní efekt. Naopak chůze naboso je velice zdravá na trávě, písku a jiných přírodních terénech.

Při výběru dávejte přednost koženým materiálům, usni či textilu. Jsou měkké, prodyšné, absorbují vlhkost a přizpůsobují se anatomickému tvaru nohy.

V místě, kde se noha ohýbá při chůzi, by měla být obuv co nejohebnější. Tuhá obuv narušuje pohodlí chůze a zdravý vývoj nohy.

Dětské nožičky se hodně potí a proto by každá obuv, především uzavřených střihů, měla být ve vnitřní nášlapné části vybavena stélkou nebo vyndavací vložkou ze savého materiálu. Podpatek stačí nízký, ale musí být dostatečně tuhý a dost široký.
Noha v botičkách musí být dostatečně fixována, nesmí docházet k negativním bočním pohybům patní části nohy.

Boty by měly být co nejlehčí. Těm nejmenším dětem je nejvhodnější kupovat kotníčkovou obuv na šněrování, sponu či suchý zip.

Šířka obuvi by měla odpovídat obvodu prstních kloubů. V široké botě noha klouže a poškozují se prsty tlakem na obuv. Úzká obuv deformuje prsty a omezuje oběh.

Při zkoušení botiček musíme žádat boty vždy o 10-15mm delší než je noha. Slouží to jako rezerva pro pohyb prstů při chůzi a také jako rezerva pro růst. Velikost nohy nezkoušejte pouhým zatlačením na špičku. Děti mohou reflexně prstíky pokrčit a dojem z délky nohy může být zkreslený. Nejlepší je nechat dítě v botách chvíli chodit po prodejně a sledovat, jak botičky na noze sedí nebo jestli není obuv kolem kotníčku či nártu příliš volná.

Několik rad:
- Dětská nožička velice rychle roste. Jednou za měsíc proto zkontrolujte, jestli se ještě prsty nohou nedotýkají vnitřní špičky boty.
- Děti si často neuvědomují, že je boty tlačí, protože mají sníženou citlivost vůči bolesti.
- Obě nohy nemusí být stejně dlouhé, vždy proto vyzkoušejte obě boty.
- Nohy jsou večer větší a širší než ráno, proto boty kupujte až odpoledne.

Těšíme se na Vaše zkušenosti a rady při nákupu botiček a maminky jistě ocení doporučení značky výrobce, s jehož výroky jste byli nejvíce spokojeni.
SPRÁVCE DISKUZE
19.12.2007 21:23:05

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).

mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazaru


mikina George

mikina George
Cena: 30.00

chlapecká mikina

chlapecká mikina
Cena: 100.00

mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára