Dieta a chyby ve stravování

Zpět na přehled diskuzí

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Začněte s FitnessTv.cz
Ahoj všem. Co se mě týče, tak můžu doporučit tuhle stránku. Najdete tam všechno, co potřebujete k tomu, abyste shodili pár kil navíc. Poslala mi to kamarádka, když už jsem nevěděla, jak zhubnout, vzhledem k tomu, že mám malé dítě a nemám čas chodit do posilovny. Jsou tam různé posilovací cviky na videích, dokonce i jídelníčky na každý týden. Je to fakt super věc. Já už se podle toho řídím asi čtvrt roku a mám 8 kilo dole. Takže všem doporučuji to vyzkoušet :)
Dádinka (ID: 22242)   osobní profil
13.10.2011 11:56:22

Jak začít?
Ahojky, chcete změnit postavu a nevíte ja začít? Nechte si udělat analýzu stavby těla.
Yfa3008 (ID: 13350)   osobní profil
05.01.2010 09:27:03

Jídlo jako provinění a nebezpečí bulimie
Ahoj všem, máme dvě dcery, jenž mají správnou chuť k jídlu. Nejsou tlusté, ale ani hubené. Jsem ráda, že jim chutí, i když se snažíme jíst spíš zdravě. Ve volném čase se společně věnujeme jízdě na kole, chodíme s nimi do bazénu, hrajeme míčové hry. Mám v hlavě odstrašující příklad, kdy moje sesřenice podlehla po rozvodu rodiců bulímii a skončila až na psychiatrii. Vypadalo to, že nebude moc mít děti, Její matka se po rozvodu sesypala, jí naštěstí v hlavě přeskočilo zpátky a začala se starat o mladšího brášku. To ji zachránilo a dnes má i ona již dvě děti. Společně máme obavy, aby se naše děti v období puberty nedostaly do stejných problémů. Zatím jsou oblíbené, bezstarostné a vůbec si neuvědomují, že v dnešní době se stále více klade důraz na hubenost až vychrtlost ( televize, zaměstnání ) a ostatní hodnoty jdou často stranou. Štve mě to, nevím jak je před tím ochránit!
KARKULKA (ID: 8922)   osobní profil
25.05.2009 10:35:41

Dieta a chybné stravovací návyky
Jednostranné diety, které mnohdy slibují zázračné účinky, mohou sice vést k dočasnému úbytku váhy, ale přinášejí sebou i nežádoucí účinky.

Nevyvážená strava, může způsobit ztrátu menstruace, vypadávání vlasů, suchou loupající se pokožku, ekzémy a podobně. Ale nejen diety způsobují, že v dnešním uspěchaném životě zapomínáme dodržovat pitný režim, jíme ve spěchu nebo pouze jedno jídlo denně.

*Diety bez obsahu tuků
Tuk dodává tělu nejen energii, ale pomáhá i absorbovat důležité vitamíny, které jsou rozpustné pouze v tucích. Jídelníček zbavený tuků může způsobit nejen vysoušení pokožky, vypadávání vlasů, ale i menstruační potíže! Nasycené tuky je vhodné však nahradit těmi nenasycenými, tzv. hodnými, které najdeme v rybách, olivovém oleji, semenech a ořechách.

*Dieta s vysokým podílem živočišných bílkovin
Tyto „masožravé“ diety jsou u mnohých lidí velice oblíbené, neboť slibují účinek ve velmi krátkém čase. Jsou však nutričně nevyvážené a mohou vést až k poškození ledvin.

*Dieta s vyloučením živočišných bílkovin
Naopak úplné vynechání živočišných bílkovin (masa a mléčných výrobků) a konzumace pouze salátů není pro naše tělo také to nejlepší. V případě, že jste vegetariáni, snažte se nahradit bílkoviny živočišné rostlinnými, zařadit do jídelníčku celozrnné obiloviny, rýži, luštěniny. Také dbejte ne to, aby vám nechyběl vápník, železo, zinku a vitamin B12.

*Nedostatečný pitný režim
Snažte se vypít 2 – 3 litry neslazených tekutin denně. Nedostatek tekutin může způsobit bolest hlavy, zácpu, pokles fyzické i psychické výkonnosti a další zdravotní komplikace.

*Vynechání snídaně
Vynechávat snídaně se nevyplácí, nestihne se správně nastartovat metabolismus, můžete pociťovat únavu až ospalost a nakonec večer sníte mnohem více jídla, které již nestihnete energeticky spálit..

*Jedno jídlo denně
Dieta založená na jednom malém jídle denně dodá tělu jednak málo energie a zároveň neobsahuje dostatek živin. Tím se zpomalí metabolismus, tělo začne tuky pro jistotu ukládat do zásoby a přestane je spalovat.

*Půst
Jednodenní půst je vhodný na pročištění a ozdravení organismu. Dlouhodobé hladovky naopak v těle vyvolávají stres, jehož důsledkem je ukládání každé přijaté potravy do zásoby, tzv.na horší časy.

*Diety na bázi dělené stravy
Některé diety jsou založené na oddělené konzumaci potravin zařazených do určitých skupin vzhledem k jejich rozlišné délce trávení. Pokud jste se rozhodli pro tento druh jídelníčku, nezapomeňte často střídat povolené kombinace, aby tělo dostávalo dostatečný příjem výživných látek.

*Dietní koktejly
Kvalitní vyvážená tekutá strava může načas posloužit jako součást jídelníčku, ale neměla by být jedinou složkou vaší stravy.

SPRÁVCE DISKUZE
15.02.2009 18:57:24

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).

mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára