Jak zkrotit horečku

Zpět na přehled diskuzí

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Jak srazi horečku u dětí
Dobrý den, jak na horečku u dětí mi pomohl článek - https://www.benu.cz/jak-srazit-horecku-u-deti . Je to tam hezky popsané :)
Lenicka (ID: 32170)   osobní profil
04.05.2018 04:08:35

srážení teploty u děti
Kamarádka mi poradila jak dítěti srazit teplotu bez podávání léku
nejprve jsem tomu nechtěla věřit, ale nakonec jsem to přece jen vyzkoušela a nestačila se divit
takže babská rada na snížení teploty je tady: čisté bavlněné ponožky namočíme ve studené vodě a pořádně je několikrát propláchneme-do vody vymačkáme citron
dítěti dáme tyto ponožky na nožky a teplota půjde krásně dolů
pouze voda+citron
Karlos (ID: 10425)   osobní profil
15.09.2014 09:57:35

Srážení teploty
Co já jsem vyčetla, tak se teplota nemá hned srážet, hlavně ne ta pouze zvýšená. Tělo tím chce říct, že se něco děje a i pomocí teplotky se s tím vyrovnává. Určitě dobře udělá chladný zábal na čelíčko nebo na vaz, aby nebolela hlavička, jsem i pro využití tvarohu jako zábalu na chodidla nožiček. Pokud se teplotka velmi brzo potlačí, tak se nerozvine nemoc a vše pak zbytečně trvá o dost déle.
Růža (ID: 5154)   osobní profil
08.04.2014 11:49:57

omývání žínkou
Já teda na dcerce poznám celkem s jistotou už zvýšenou teplotu - je uplakaná, mrzutá...chtěla by spát, ale moc jí to nejde... Dávám léky už od 38´, protože vidím, že se trápí, možná ji i bolí hlavička ... Já také sama na sobě poznám ihned teplotu nad 37´...
V lékárničce mám vždy Nurofen sirup - zatím vždy zabral, jak na horečku, tak na bolest (zuby, ouško..) .
Danka25 (ID: 27838)   osobní profil
08.04.2014 11:42:56

sirup či čípek
já moc nedám na alternativu, ale když byla teplota hodně vysoká, tak prostě u nás vede sirup od nurofenu, dá se dávat už od třech měsíců, je tam super dávkovací stříkačka a zabírá obvykle rychle.
když jsme měli teplotu fakt hodně vyšší, tak jsem dávala i vlažnou koupel na ochlazení(jako žádnej extrém ale :-) )
helenapok (ID: 27949)   osobní profil
27.03.2014 20:49:54

naše zkušenosti
nám tedy vždy zabral sirup od nurofenu a u mimča nebo při zvracení nebo růstu zoubků, kdy jsem obvykle bojovala s tím, jestli mimčo vše vyzvrací nebo nespolkne jsem radši dávala čípky. většinou rychle zabraly.
alenkapok (ID: 26895)   osobní profil
25.04.2013 10:17:39

Tvaroh?
Já teda také běžně tvaroh nemám, i když je pravda, že často peču a ráda :-) a hlavně tvarohové koláče, ty jsou mňam mňam. Jinak na léky také vůbec nejsem, ale dítě trápit fakt nechci tak mu raději ten nurofen dám, aby e mu udělalo líp.
EvelinaKA (ID: 24143)   osobní profil
06.04.2012 14:40:31

Zábaly z tvarohu proti horečce
Ahoj, my jsme dost na mléčné výrobky, takže 1-2 tvarohy stále doma v lednici mám, když je nejhůř, umíchám naslano nebo zabalím nasladko do palačinek. Zábaly z tvarohu využívám, i když je z toho pak děsný sajrajt, chce to hadřík a staré ponožky na vyřazení, protože jak se tvaroh vysuší, tak se rozdrobí a těžko se dává dolů. Je to šetrné, na léky moc nejsem, dá se využít na jakýkoliv otok, včetně zánětu prsu při kojení.
papája (ID: 1004)   osobní profil
05.04.2012 10:31:16

Tvaroh???
ten tvaroh jsem uz slysela, ale prosim vas! Ja doma tvaroh bezne nemam a Nurofen mam v lekarnicce! Toz tak! A zabaly taky davam, na ruce a zapesti ale jenom vlezne aby detatko nezazilo sok.
Gaucovka (ID: 24147)   osobní profil
04.04.2012 22:30:22

Horečka u dětí
Tvaroh ani lítka jsem nikdy nezkoušela. Syna jsem dávala do vlažné koupele a chladila třísla a čelo. To jsem použila při teplotě do 38. Pokud má horečku nad 38 podávám už léky, jako je Nurofen nebo Panadol. Výborně se nám osvědčil spíše Nurofen - rychleji zabírá.
Můj syn se už v 38 necítí dobře a proto podávám lék už od 38. Proč bych ho měla trápit.
EvelinaKA (ID: 24143)   osobní profil
04.04.2012 19:20:26

Jak na horečku
Náš pediatr doporučuje zábaly lýtek, které jsou prý účinnější, než zábaly celého tělíčka.Mohou se však aplikovat až tehdy, když už jsou končetiny teplé, POZOR nesmí se dávat v době, kdy má dítě třesavku !!!!
Nám se osvědčilo, v první fázi se horečka nejprve prudce zvyšovala, malý měl třesavku, bylo mu zima, naměřili jsme 39 stupňů Celsia, podávali jsme horký čaj, zatemnili místnost, protože světlo v takovém případě vadí, když se začal odkopávat, měl horké ruce, nohy, tak jsme dávali vlažné zábaly na lýtka a zápěstí, které jsme stále vyměňovali, byly za chvíli horké, ale podařilo se jít s horečkou pomalu a jistě dolů.
Pepíno (ID: 1250)   osobní profil
22.05.2008 19:45:25

Teplota a rady našich babiček
Zdravím všechny maminky,
mám dobré zkušenosti se srážením i vysoké teploty pomocí zábalů z tvarohu. Dělala to už moje prababička,babička,.... Dnes přijde tvarohový zábal sice celkem draho, ale po několika aplikacích fakt zabírá. Mám stále v pohotovosti v lednici, kdyby byl potřeba, jinak si umícháme na sladko či na slano a sníme.
Zábal provádím tak, že na nožičky /klidně i ručičky/ se nanese tvaroh, končetina se pak zabalí nejlépe do nějakého hadříku a navrch se ještě převáže utěrkou. Tvaroh je dle síly teploty celkem brzy úplně vysušený, musí se opatrně rozbalovat, nejlépe hadřík vyhodit a opakovat znovu. Je to méně drastické než zábal do studeného prostěradla a rychle zabírá.
Doporučuji odzkoušet!
alca (ID: 1115)   osobní profil
22.11.2007 11:08:17

Teplota a horečka u dětí
Dnes si zkusíme objasnit pojem a příčiny zvýšené teploty a horečky.

Nejběžnější příčiny horečky:
- virové a bakteriální infekce
- revmatické choroby
- endokrinní vlivy
- přehřátí
- stres
- záněty, očkování
- nádorová onemocnění

Srážet, či nesrážet?
Děti jsou různé a také různě reagují na zvýšenou teplotu, tedy na tu mezi 37 a 38 stupni. Některým tento stav nevadí, odmítají být v posteli. Opakem jsou děti, které již při mírné teplotě ztrácejí náladu, začnou být apatické.

Odborníci doporučují horečku srážet, neboť se při ní zrychluje srdeční frekvence a metabolismus, ovlivněna je i funkce mozku.
Jak snížit horečku:
- chladnými zábaly / látka se namočí do ne moc chladné vody a na cca 15 minut se zabalí pouze trup, část hrudníku kolem srdce se vynechá/
- chladnými obklady/ lze přikládat na třísla, čelo, krk/
- klidem na lůžku
- zajištěním čerstvého, chladnějšího vzduchu
- dostatečným přísunem tekutin
- léky proti horečce/ určenými výhradně pro děti/

Naopak zvýšenou teplotu není vhodné tlumit, některé obranné reakce organismu díky ní probíhají rychleji a účinněji.

Snad v každé rodině je k měření teploty tradiční SKLENĚNÝ TEPLOMĚR. Ovšem tyto sice velice přesné, ale hůře čitelné a snadno rozbitné sklepávací teploměry postupně vytlačují nové, moderní druhy.
Patří k nim DIGITÁLNÍ PŘÍSTROJ, vhodný jak pro ústní, tak rektální a podpažní měření. Jeho snadné, bezpečné a přesné měření znamená častou výměnu baterií.
Nejrychlejší, ale i nejdražší je TEPLOMĚR UŠNÍ. Při správném používání je výsledek za 2 sekundy.

Zásady měření teploty u malých dětí:
- orální měření/ neměřte teplotu hned po jídle, pití, koupání, výsledek by byl zkreslený. Doba měření v ústech má být 3 minuty/ Teplota v ústech je mezi 36 až 37,4 stupni.
- rektální měření/ rektální teploměr na konci potřený vazelínou zasuňte dítěti ležícímu na bříšku asi 2 cm do konečníku a pokuste se měřit alespoň 2 minuty/ Teplota v konečníku je mezi 36,2 až 37,5 stupni. Zde se při měření miminek musí vždy o 0,5 stupně odečíst.
- podpažní měření/ teploměr vložte co nejhloub do podpažní jamky, přitiskněte paží dítěti k boku a měřte maximálně 5 minut. Teplota kožní se pohybuje okolo 37 stupňů.

Věříme, že jsme Vás alespoň trochu uklidnili, jelikož zvýšená teplota u malých dětí nemusí hned znamenat veliký problém. Avšak u přetrvávající zvýšené teplotě několik dnů nebo dokonce horečce, navštivte co nejrychleji dětského lékaře, který odhalí příčinu potíží Vašeho dítěte a nasadí odpovídající léčbu.SPRÁVCE DISKUZE
22.11.2007 07:56:19

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).

mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazaru
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára