Když dítě nechce spát samo

Zpět na přehled diskuzí

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
take jsme nespali
Dnes nam je uz skoro osm mesicu,ale kdyz tady ctu prispevky maminek,uplne si jasne vybavuju nase usinani a rvani,hlavne v noci.Asi do tri mesicu to byl horor,pres den ukazkove mimi,2hodky spanku dve vzhuru,nekdy spala i hodiny ctyri,ale uplne jsem se desila,kdyz padla 18hodina a koupani,to si vzdycky na pul hodky zdrimla a pak to zacalo.Nekdy dve,vetsinou tri,ale i ctyri hodiny s 20minutovkama spanku mezitim.....a my houpali a houpali.Malou jsme dali spat rovnou do kocarku,najela jsem koleckama na prah u dveri...to zabiralo,nebo jsem jezdila pres snuru od zeklicky,prckum se to libi...pry jsme nebyli jedini.Kamaradky me za to odsuzovali,ale nepatrim mezi maminky,co nechaji svoje mimi urvat v postylce do fialova,zavrou dvere a jdou pryc.Takze jsem byla pernamentne nevyspala.Vsechno skoncilo az kdyz jsem malou vzala k sobe do postele,stulila se ke me,zacala se ode me hrat a citila jak oddechuju,...zadna tvrda postylka a napnute prosteradlo...pod malou jsem soupla mekou deku,maly polstarek a peknou perinu,ani jsem se nebala po par dnech,ze ji zalehnu.Je pravda,ze muze jsem odstehovala jinam,protoze se nevyspal ani on predtim.Ted se budime maximalne dvakrat,napije se a spi dal,kolikrat ji odpadne flaska,nebo moje prso a to kojim a spim u toho,jsem ted odpocata,manzel taky.Postylku ted mame jako ohradku,sundali jsme ji az dolu a kdyz ji potrebuju odlozit,treba si skocit na wc,nestalo se mi,ze by v ni nejak plakala a nemela ji rada.Dneska usiname nejdele do pul hodinky,nekdy padneme uz po deseti minutach,je pravda,ze musim s malou na kute,ale pak se zvednu a mam volno,usneme pravidelne v 21hodin.Tak to stiham jeste film.Jinak drzim palce nevyspalym maminkam a nebojte se prcky dat do mekyho,ona ta tvrda matrace asi neni to pravy pro ty drobecky.
ESTERKA (ID: 10324)   osobní profil
02.10.2009 23:20:15

nespavec Rozálka
jsme tu noví .Už od narození nespíme .Je nám 14 .měsící a špatně usínáme . V noci řveme máme uplné záchvaty a nepomáhá chování nosení nic . Přes den spíme klidně. Už jsi vážně nevím rady ,když nic nezabírá ,nemá někdo dobrou radu jak nám pomoc .
tchynka (ID: 11643)   osobní profil
26.09.2009 13:44:27

noční nespavost
AHOJ VŠIVCHNI ZDRAVÍME TY NESPAVCE A PŘIDÁVÁME SE DO CLUBU NESPAVCŮ :-))JSME TU NOVÍ.
sanduška (ID: 5759)   osobní profil
06.11.2008 09:54:41

Noční nespavost a pláč
Ahojky všichni, hlavně tedy zdravím "Ivulačku". Kdo si neprožil co ty, tak asi nepochopí. Já osobní zkušenost sice nemám, ale známá si kdysi prošla něčím podobným. Vypuklo to z ničeho nic, asi kolem půl roku začala malá přímo trestat, jinak se to nedá nazvat. Po koupání si schrupla, pak jak když ji něco vyruší ze spánku a řvala a řvala. Nepomáhalo nechávání uřvat, protože už jim začala i modrat a jen hejkala, ani slzičky už netekly. Venku při jízdě v kočárku spala, tak pořídili další obyčejný kočár, který sloužil místo postýlky a jak to vypuklo, tak hourali. Vždy když mysleli, že už spí a plížili se pomalu od kočáru, tak brečela a brečela znova. Doktor jim neporadil, vše bylo v pořádku, nic se nenašlo. Malá přišla na svět vyvolaným porodem, takže jestli při tom něco uvízlo drobečkovi v paměti, nikdo neví, trvalo to ale přes půl roku, pak se zklidnila, takže chce to fakt pevný nervy. Pak že není mateřská záhul!!!
alca (ID: 1115)   osobní profil
05.11.2008 10:54:57

problémy se spánkem
Ahoj, já tak drastické osobní zkušenosti nemám, i když jedno dítě je vyloženě sova, takže jak se říká noční pták.Projevilo se to až po dvou letech, i když po roce už nechtěla po obědě vůbec spát, co bylo na dosah postýlky tak letělo dolů, jak stále jen v ní cestovala a já lítala jen znovu a znovu ukládat. Když už konečně po kňourání a volání zabrala, tak bylo natolik pozdě, že jsme se už nedostaly ani ven. Tedy jsme odpolední spaní zrušili s tím, že bude aspoň večer klid, ale bohužel.Nyní se tedy snažíme, aby měla večer pravidelný režim, šla včas ležet, ale stejně to nepomáhá, neusne. Musí být ale v pokojíčku, kde si v postýlce prohlíží knížky, hraje s panenkou, občas na nás volá, má několikrát za sebou potřebu čurat, pít a podobně, ale musíme to zvládnout. Je to však určitý druh antikonce pro nás rodiče, protože většinou pak odpadneme dříve než malá. Držím palečky hlavně tobě "Ivuláku", ať to překonáte, snad se to zlepší. Možná vaší malé také stačí jen pár hodin spánku, trochu si odpfrkne a jede nanovo, ale kdo to má vydržet, co???
Standa (ID: 1032)   osobní profil
03.11.2008 20:40:57

kdy už bude klidná noc???
Zdravím všechny maminky.....protože už si nevím rady,obracím se na Vás, kdo máte zkušenosti se špatným spaním dítěte. Máme 8 měsíční holčičku a zhruba od 6 měsíců začala noční pekla. Krásně usne mezi 19 a 20h, naprosto v pořádku, ovšem kolem 22 h se prostě vzbudí a nechce spát. Trvá mi i 3 hodiny než ji zase uspím, nedávám si ji do postele, protože mám strach, aby si na to nezvykla. Manžel je zastánce toho, že bychom ji měli nechat "uřvat", ale já to prostě nevydržím...pak se budí do rána ještě několikrát a vstává mezi 5 a 6h. Přes den nespí taky moc, řekla bych celkem tak 3-4 hodiny za den. Už nevím co udělat pro její klidný spánek, není to pláč bolestivý, ale vzteklý až pak lístostný. Poraďte prosím. Probďěná noc neprospívá ani mě ani malé, o manželovi ani nemluvím.....děkuji
Ivulák (ID: 5656)   osobní profil
03.11.2008 11:21:36

Uspávání v dětském kočárku
Ahoj, máme podobný problém se spaním.
Jelikož máme doma pejska a malý se narodil na jaře, chodila jsem společně s oběma prcky často ven. Malý si tedy zvykl spinkat při ježdění v kočárku. Když začal být větší, tak si v té své malinké hlavičce umanul, že i v noci bude spinkat také jen v dětském kočárku. Měli jsme jeden náhradní na balkón, tak jsme z důvodu, aby se manžel vyspal a byl doma klid povolili. Mysleli jsme, že je to jen dočasné, ale to jsme si dali. Nemůžeme ho z kočáru dostat, brečí, vzteká se, někdy se dokonce i pozvrací, už si nevím rady, jsem asi moc měkká.
Poraďte!
KOALA (ID: 4719)   osobní profil
25.09.2008 10:18:00

Správné spánkové návyky
Zdravím všechny, nejen ty, jenž si také prošly probdělými nocemi, protože se jejich dítě stále budilo.
Na vině jsme bohužel byli my. Vše se stalo po prodělání těžké virozy, kdy jsme začali mít o malou větší strach a stále jsme v něčem ustupovali, jen aby se měla co nejlépe.
Vypěstovali jsme hrozný návyk uspávání, a to při kojení, kolébáním v náruči, s dudlíkem, se světlem, později i při každém pohybu v postýlcve a sebemeším kňuknutí jsem byla na nohách, podávala lahvičku s čajem, chovala a podobně.
Když už jsem byla na pokraji zhroucení, vložila se do toho tchýně, která nám doporučila pravidelný rituál.
Koupání, poslední jídlo, pohádku, plyšáky, zhasnutí, zapnutí chůvičky a vyčkávání.
První dny bylo slyšet křik, vydržela jsem nezvedat malou z postýlky, nemluvit na ni, pouze uklidnit pohlazením a vyplatilo se.
Hodně úspěchů a trpělivosti všem.
Rákosníček (ID: 2607)   osobní profil
31.07.2008 14:38:23

Když Vaše dítě odmítá spát samo
V první řadě Vás musíme ujistit, že problémy se spaním jsou u malého dítěte naprosto normální a není to nic, čím by jste se měli výrazně znepokojovat. I když to je pro rodiče zatěžující a velice nepříjemné, v žádném případě nelze dítě nechat v postýlce křičet s domněním, že třeba přestane, nebo opět samo usne nebo dokonce se "uřve ke spánku".

I dítě, které již bylo schopno spát samo v pokoji se může najednou dostat do situace, kdy to nedokáže. Důvodů může být hned několik.

- Narození sourozence
Jedním z nejčastějších důvodů, kdy se dítě vrací zpět do postele rodičů, je narození sourozence. Dítě, které bylo do té doby zvyklé, že se mu rodiče plně věnovali, najednou zjistí, že se v jejich životě objevilo další miminko, které teď budou mít rádi a budou se o něj starat, a tak se snaží získat svá ztracená práva zpět za každou cenu.

- Odchod matky do zaměstnání
Druhou příčinou, která může zapříčinit takovou změnu v chování dítěte, je odchod maminky do zaměstnání, neboť dítě, které bylo zvyklé mít maminku stále kolem sebe, má najednou pocit, že v jeho životě něco chybí. Chybí mu pocit pospolitosti, jenž do té doby mělo dostatek, což si chce vynahradit alespoň spaním ve společné posteli.

- Nástup do předškolního zařízení
Samozřejmě i nástup do školky má na psychiku dítěte obrovský vliv.

- Přestěhování
Dalším důvodem může být i přestěhování. Rodiče jsou nadšeni tím, že mohou svůj malý byteček vyměnit za větší byt či baráček, co to ale znamená pro dítě? Atmosféra pospolitosti a blízkosti, na kterou bylo z malého bytu zvyklé, je najednou pryč. V paneláku bylo zvyklé na stále stejné zvuky a i když spalo jinde, mohlo kdykoliv slyšet pohyb rodičůve vedlejší místnosti. Najednou je v cizím prostředí s jinými zvuky. rodiče jsou kdesi daleko a ono se cítí opuštěné.

- Pobyt v nemocnici
I sebekratší pobyt v nemocnici v každém případě znamená pro dítě obrovskou psychickou zátěž. Najednou zjistí, že je možné rodiče ztratit. Tím, že bude spát s rodiči se chce ujistit, že bude vědět, když bude někdo z rodičů odcházet.

Jak vidíte, důvodů, proč dítě najednou odmítne spát samo může být mnoho. Jak takovou situaci řešit?

V každém případě, pokud k něčemu takovému dojde, znamená to, že dítěti něco chybí. Chybí mu pocit blízkosti a bezpečí a dává to najevo jediným způsobem jakým umí. Je vždy lepší dát svému dítěti pocit bezpečí ve chvíli, kdy to potřebuje. Je pravda, že když ho nevyslyšíte, může se stát, že svou snahu nakonec vzdá. Odnaučí se po Vás žádat něco, co mu nechcete dát. Ale někde uvnitř mu zůstane pocit, že nedostalo to, co potřebovalo, že jste ho dmítli, pocit křivdy. Nakonec se ta nenaplněná potřeba blízkosti a bezpečí projeví někde jinde.

Dítěti ve věku 2-3 roky nemůžete logickými argumenty vysvětlit, že i Vy potřebujete spát. Zkuste se zeptat co potřebuje, co cítí, ale znamená to věnovat se mu právě v té chvíli, kdy za Vámi přijde. Nečekejte však, že Vám to vysvětlí. Malé dítě má omezený slovník a některé věci nedokáže ve své malé hlavičce náležitě poskládat.

U dítěte mladšího školního věku je situace podstatně jednodušší. Tam už se jde s dítětem domluvit, vysvětlit mu, že má každý svou postýlku a že se potřebujete vyspat, že však může za Vámi chodit třeba každou druhou noc.

Nejjednodušší cestou, jak dítě odnaučit spát s Vámi v jedné posteli, je nesnažit se ho to odnaučit vůbec. Jednoho dne přijde samo sobě příliš velké a dospělé na to, aby spalo s rodiči a bude mu stačit vědomí, že kdyby potřebovalo, jste tam pro něho někde nablízku.

Až však jednou přijde ten okamžik, kdy s Vámi dítě bude spát opravdu naposledy, tak věřte, že pak zase bude ten pocit blízkosti a sounáležitosti chybět Vám!

Dobrá rada nakonec: Všechno chce svůj čas, nic se nedá uspěchat!"

Napište tedy ostatním maminkám své vlastní zkušenosti spojené s odchodem dítěte z ložnice rodičů do vlastního pokojíčku a jaké metody jste přitom využívali.

Všichni se těšíme na Váš příspšvek, na Vaši zkušenost!

SPRÁVCE DISKUZE
30.10.2007 09:40:16

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).

mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazaru
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára