Mateřská škola

Zpět na přehled diskuzí

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
školky
Já když vidím jaký je dnes problém zařadit dítko do nějaké bližší mateřské školy, tak jsem moc ráda, že jsme to zvládli ještě v době, kdy to nebyl takový problém :-) Teď se zase zaměřujeme na to, aby synka přijali na střední školu, připravuje se teď přes internet z https://www.to-das.cz/ na češtinu i matematiku.
ferenze113 (ID: 36404)   osobní profil
20.11.2020 21:04:40

soukromá školka Brno
Karolíno dávám do Dráčku tříletého syna letos od ledna. Chodí třikrát do týdne a na školku se vždycky moc těší. Přístup je tu fakt úžasný
LenaLenkaLenous (ID: 33959)   osobní profil
02.03.2019 10:48:04

anglicko česká školka
Já sem určo pro tu angličitnu,dávám dceru do anglicko české dráček v Brně a mluví tam na ně během dne anglicky i česky a malá se krásně učí i jiný jazyk, a je to takový podle mě přirozenější potom
KarolinaH (ID: 31685)   osobní profil
22.02.2018 21:43:47

anglicko česká školka
Preferujete spíš anglicko české školky nebo obyč. ? :) Váhám a váhám kam toho mýho ďáblíka dát
Smoulinka11 (ID: 31680)   osobní profil
19.02.2018 13:25:22

Školka
Ahoj, problém jsme měli... Ale nakonec se ukázalo, že je to tou školkou. Syn chodit do státní, tu jsme vyměnili za soukromou a vše je v pořádku...
Amall (ID: 31024)   osobní profil
29.01.2018 11:23:02

Školka
Zdravím, měl jste někdo problém s tím, že vám dítě nechtělo do školky? Naše malá má nastoupit od září, ale bojím se že to nezvládne. Nechce si s dětmi moc hrát a spíše se jich bojí. Přečetla jsem si nějaké rady http://www.familystar.cz/byli-jste-na-zapisu-do-materske-skolky/ ale bojím se že to nebude stačit. Jak jste to řešili vy? Díky moc
JanaMalinka (ID: 30512)   osobní profil
28.08.2016 14:41:17

Tip na dobrou soukromou školku
Zdravím všechny, ráda bych se s Vámi podělila o svoji zkušennost se soukromou školkou. S umístěním dítěte do státní školky je dneska vážně problém, zvlášť, když ještě zůstáváme na mateřské... Tak jsme zvolili soukromou - můžeme tam syna dát jen na pár dní v týdnu nebo i celý týden, jak se domluvíme. Je to školička Kulička v Praze 9 - Satalicích, Filipovského 20. Jsou tam moc hodné a ochotné paní učitelky. S dětmi pořád něco vyrábějí, věnují se jim 100% a mám jistotu, že to tam Toma baví. Ráno totiž nemůže dospat a odpoledne se mu pak nechce domů :-). Když porovnávám ceny s ostatními školkami, jsou tady tak v průměru a navíc se s nimi dá domluvit i sleva. Vřele doporučuji :-)
Ala1234 (ID: 17396)   osobní profil
13.10.2010 11:17:22

soukromá školka
Ahoj, chci se podělit o svojí zkušenost se změnou mateřinky.

V loňském roce chodil syn do státní školky nedaleko našeho bydliště, měl tam kamarády a já sice nebyla nadšená, ale ani výrazně nespokojená. Když jsem se dozvěděla o nové soukromé školce (otevřena letos v září), která pracuje na základech waldorfské pedagogiky, nabízí denní výuku angličtiny a dětskou jógu, rozhodla jsem se pro přestup. Vlastně jsem si svým rozhodnutím vůbec nebyla jistá - syn nenavazuje kamarádské vztahy jednoduše a vzít ho z kolektivu, kde už měl svoje vazby...

Začátek neproběhl úplně hladce, od syna zaznělo i to, že by se raději vrátil do staré školky, ale uběhlo 14 dní a vše bylo jinak. V současné době jsme na tom tak, že ho musím přemlouvat, aby už šel domů.

Teď máme za sebou krásnou zahradní slavnost, na které se s námi tancem rozloučilo léto, podzim s dětmi strojil stromek do barevného listí a na cestu za sluníčkem jsme vyprovodili vyrobenou "poslední vlaštovku". A já si říkám, že možná i jiné maminky zvažují přestup své ratolesti, protože chtějí od školky víc než jen hlídání. A těm bych svým příspěvkem chtěla dodat odvahu ke změně.
tetka (ID: 17154)   osobní profil
27.09.2010 23:41:20

cudzinka
Ahoj volám sa Mirka a som zo SR, mám malého synčeka,ktorý sa narodil v ČR,bývame v Plzni.Ale ja tu mám len prechodné bydlisko a malý ma trvalý pobyt u tchýne spolu s priateľom cca 300km odtiaľ.Vezmu mi mojho synčeka do školky?Aj keď som nezamestnaná (firma v ktorej som pracovala skrachovala)?
mima (ID: 15889)   osobní profil
24.08.2010 13:57:19

Mateřská škola- její výběr a zápis do MŠ
Zápis dětí do mateřské školy je spíše administrativní záležitost, probíhá v jednotlivých MŠ naší republiky v době od ledna do dubna.

V případě, že se přihlásí větší počet uchazečů, než je kapacita daného zařízení, výběr dětí dále upravuje nařízení jednotlivých školských úřadů.

Přednost dostávají předškolní děti, děti jejichž oba rodiče pracují, dále samoživitelky a v neposlední řadě i ty děti, jenž v dané MŠ již mají sourozence nebo mají v její blízkosti trvalé bydliště.

Termín zápisu je na každé MŠ vyvěšen vždy v dostatečném předstihu a ve většině zařízení mu předchází den otevřených dveří.

Ve dnech otevřených dveří si rodiče spolu se svými dětmi mohou prohlédnout vybranou MŠ nejen co se týče jejího interiéru, ale během ukázkové hodiny mohou posoudit i způsob práce a přístup učitelů k dětem, které již tuto mateřskou školu navštěvují.

Při této příležitosti se neostýchejte zeptat na vše, co vás zajímá, čím si nejste úplně jisti.

Při výběru MŠ je vhodné se pokusit zjistit ( např. od maminek, které již do dané MŠ své dítě umístily ), zda vybraná MŠ má kvalitní pedagogické pracovníky, jenž jsou schopni vytvářet pro děti vhodný pracovní režim spojený s klidný a pohodovým přístupem.

Nezapomínejte, že umístění vašeho dítěte do MŠ, kde bude trávit bez vás většinu dne, je zásadní rozhodnutí nejen pro vás, ale hlavně nová emotivní zkušenost pro vaše dítě. Je tedy třeba, abyste s nastalou situací byli jakožto rodiče plně vyrovnaní a působili na vaše dítě jen pozitivně, nijak jej nezastrašovali, neboť pouze tak se může úspěšně zapojit do nového dětského kolektivu.

Podělte se i VY s ostatními maminkami o své zkušenosti nejen se zápisem do MŠ, ale i s tím, jak se Vaše dítě vyrovnalo s umístěním do MŠ včetně hodnocení, co se vám z pohledu matky na daném předškolním zařízení líbí a co vám naopak přímo vadí.

Naše čtenářky se těší na Vaše příspěvky!!!!
SPRÁVCE DISKUZE
13.04.2009 08:49:40

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).

mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára