Péče o zdraví- kožní nádory

Zpět na přehled diskuzí

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Péče o zdraví-kožní nádory
Při vzniku maligního melanomu, kam patří kožní nádory, se výrazně uplatňuje vliv ultrafialového /UV/ záření. Nejvíce k tomu přispívá spálená kůže v dětství, kůže si totiž toto spálení pomatuje a opakovaná nekázeň navíc riziko onemocnění umocňuje.
Kromě přímého slunečního záření zde svou roli sehrávají dnes tolik oblíbená, často však špatně seřízená solária.
Faktem zůstává, že kožní lékaři pobyt v soláriích ani delší pobyt na slunci, zejména mezi 11. a 15. hodinou, vůbec nedoporučují.
Na druhé straně pak přiměřený pobyt na slunci je nesporný pro vytváření vitamínu D, k velkým pozitivům patří i vliv slunečních paprsků na dobrou náladu, což souvisí s tvorbou serotoninu v mozku.

Mezi nejrizikovější skupinu, jenž se na slunci lehce spálí a neopálí, patří modroocí a světlovlasí lidé. naopak černovlasí s tmavýma očima se opalují dobře a tudíž s nižším rizikem.
Uplatňují se i genetické faktory. Lidé s mnohočetnými tmavými skvrnami by měli pravidelně navštěvovat kožního lékaře.

Příznaky maligního melanomu jsou zprvu nenápadné. Pigmenová skvrna na kůži se začne zvětšovat / průměr ložiska nad 5 mm/, roste do výšky, okraje se mění na nepravidelné, cípaté. Dochází také ke změně zbarvení, skvrna se postupně stává bradavicí a je barevně nesourodá. Můžeme tam najít barvy od bílé přes červenou až k tmavě černé. Občas se přidá svědění, pozdním příznakem je krvácení.

Velmi pozdním příznakem je vytvoření druhotných satelitních ložisek v okolí a zvětšení spádových lymfatických uzlin. Vzdálené metastázy se mohou objevit všude v kůži, mízních uzlinách, plicích, mozku nebo zažívacím ústrojí.

Při potvrzení nálezu musí následovat radikální odstranění ložiska s širokým lemem zdravé tkáně. Jedinou léčebnou metodou je tedy chirurgické odstranění primárního ložiska s případným odstranění regionálních lymfatických uzlin.

Radioterapie a chemoterapie se následně užívá v léčbě pokročilých stádií. Za perspektivní se v současné době považují i různé druhy vakcín a v neposlední řadě dobrá rada na konec- okamžitá návštěva lékaře při každé podezřelé změně na kůži je přímo nutností !!!!!!
SPRÁVCE DISKUZE
18.05.2008 21:02:12

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).

mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazaru


letní šaty

letní šaty
Cena: 50.00

svetřík

svetřík
Cena: 60.00

mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára