RADY A INFORMACE:  DUPLO  |   dětské oblečení  |   numerologie  |   břišní tanec  |   jak si vybrat porodnici

Pokoj pro předškoláka

Zpět na přehled diskuzí

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Postel
Pokoj pro předškoláka nebo pro jakékoliv starší dítě by taky mělo obsahovat správnou postel s matrací. Určitě je podlaha veeelmi důležitá, ale tohle rozhodně také. Taky jsem to kdysi řešila, podlahy, postele, nábytek, malování no znáte to :-) A tak na podlahu jsem hodila taktéž koberec, nábytek mám z masivu a teď jsem koupila novou postel, chtěi jsme totiž s úložným prostorem hlavně a s tím u hlavy, a´t se může pohodlně opřít a tak :-) Takže toť můj názor :-)
Magdicka5 (ID: 24892)   osobní profil
25.07.2012 09:51:18

Zdvihací hrací plocha
Hezký večer všem čtenářkám,

chci se pochlubit s výtvorem šikovného dědečka, který našim synovcům vyřešil věčný problém s místem na hraní v dětském pokojíčku.

Nejprve jim začistil dost velkou desku z překližky, na které kluci stavěli buď z Lega hrady a pořádali proti sobě výpravy nebo to zaměnili za kosmickou základnu včetně kosmických kamenů, následně vybudovali město a podobně, takže se kostky aspoň neválely po pokojíčku.

O takovou plochu však v malém prostoru každý brkal, což se jim nelíbilo a jít mezi jednotlivými kostkami vytírat prach bylo málem nadlické úsilí, s luxem mezi ně jít nemůžete, to by byl malér.
Děda to vyřešil chytře. Přidělal ke stropu úchyty a pomocí kladky se dá deska po hře na lanech pěkně vytáhnout ke stropu a hned je místo a kluci jsou spokojeni.

Samozřejmě to je zajištěno proti samovolnému spuštění, ale to jsou na mně už příliš odborné parametry.

Vřele doporučuji, i váš taťka "KUTIL" si jistě dokáže podobně poradit.

Danka
Danka (ID: 1082)   osobní profil
25.02.2008 21:14:40

Dětský pokojíček
Zdravím všechny maminky!!! Jen bych chtěla říci, že větší pokojíček kde je spousty místa na stůl na kreslení a psaní, spousty krabic na hračky, volný prostor na možné stavění z Lega,nebo na houpačku apod., není super jen pro děti předškolního věku, ale i pro daleko menší dětičky. My máme doma 18 měsíčního chlapečka a pro všemožné hry, cvičení, houpačku apod. bychom museli mít minimálně dvakrát větší pokojíček než máme ve skutečnosti....a věřím, že i to by časem bylo možná málo. Člověk se bohužel musí podřídit velikostí panelákových bytečků, i když na to bohužel doplatí ten malý prcek. Musíme si s ním hrát prostě s hračkami, které se do pokojíčku vejdou. Tak se mějte...zatím. Martina
recmi (ID: 1003)   osobní profil
12.02.2008 20:03:12

Pokoj předškoláka nejen pro spaní, ale i pro radost

Všechny děti potřebují místo, v němž mohou alespoň náznakem vytvářet variace různých prostředí.
Z lehkých plastových kontejnerů, na nichž se dá i sedět, si mohou postavit také třeba komín. nebo dům.
Velmi rády využijí všech příležitostí, kde si mohou vystavět skrýše, domečky a bunkry.

Svou „schovku“ mají tyto děti například pod postelí nebo také pod stolkem. Často zalezou i tam, kde bychom to my dospěláci vůbec nepředpokládali.

Dítěti do čtyř let postačí pro hru a výtvarné práce malý stolek, později je již nezbytný kvalitní pracovní stůl, nejlépe s nastavitelnou pracovní deskou. Bude-li obohacen o zásuvky nebo kontejner, tím lépe.
Pokud nemusíte bojovat s místem, dejte přednost většímu stolu, alespoň 140 x 180 cm, nebo ještě lépe rohovému. Neprohloupíte, když budete dopředu počítat i s pozdějším umístěním počítače.

Od tří let by se dítě mělo již učit, že všechno nepatří na jednu hromadu do krabice, ale na určené místo.
Dítě by mělo mít k dispozici dostatek regálů, zásuvek a skříněk, kam by mohlo ukládat zvlášť hračky, kreslicí potřeby, knížky a podobně.

V místnosti by mělo být prostředí maximálně podporující umělecké a pohybové sklony dětí. Neměla by chybět plocha na kreslení ani malé místo na cvičení. Praktické a jistě vítané mohou být například: ribstol na zdi, houpačka ve dveřní zárubni nebo klouzačka z palandy.

A jak jste vyřešili pokoj pro předškoláška vy?

Podělte se o praktická řešení, kteá se hodí i do malých panelákových pokojíčků, doporučte výrobce nábytku, či jednotlivých praktických doplňků včetně úložných prostorů.

Čtenářky se těší na Vaše příspěvky, takže hurá do psaní!!!!!!
SPRÁVCE DISKUZE
22.01.2008 11:26:14

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).

mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazaru
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára