Pupečníková krev-kmenové buňky

Zpět na přehled diskuzí

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
odběr z placenty
Doslechla jsem se, že je taky možnost odebrat pupečníkovou krev navíc ještě z placenty - aby prý bylo víc buněk. Jenže je to zas o něco dražší. Jestli s tím odběrem někdo máte zkušenosti, tak prosím napiště.
patriciie (ID: 18428)   osobní profil
09.07.2012 13:30:19

pupečníková krev
Ahoj, všude se píše, že je důležité oboje- někdy se dává přednost darované pupečníkové krvi, jindy není k zahození mít uschované vlastní kmenové buňky. Uvažovali jsme o darování, ale kvůli nemocem v rodině si raději necháme krev uložit pro sebe u CBC- je to seriózní partner, máme s nimi dobré zkušenosti. Přivítali bychom, kdyby mohla něco přispět i pojišťovna! Nevíte, jestli přispívají?Děkuji
anie (ID: 16909)   osobní profil
09.09.2010 10:31:57

pupečníková krev
Ahojky, já jsem teď v očekávání, 26. týden a o pupečníkové krvi hodně přemýšlím. Asi teda nakonec nepůjdu do úschovy, protože je to mooc peněz (my totiž zrovna i rekonstruujeme dům a jsme rádi za kažkou ušetřenou korunu), ale určitě bych ji chtěla minimálně darovat. Za to, pokud teda vím, se nic neplatí. Aspoň ta naše krev poslouží nějakému jinému miminku, teda pokud bude vhodná :)
A teď z jiného soudku:
Růži, neboj podaří se. My jsme s manželem taky čekali 2 roky a před rokem jsem navíc o jedno přišla. Ale pak jsme se začali zabývat starostmi o barák a přišlo to ani nevím jak :)
klara (ID: 10833)   osobní profil
11.08.2009 11:20:57

pupečníková krev
Ahojky, náš syn má rok. Když jsem ho čekala, věděla jsem už o pupečníkové krvi, ale zdálo se mi to moc peněz. Když pak na předporodním kurzu bylo jedno setkání společné i s tatínky a asistentka o pup.krvi mluvila, manžela to zaujalo a chtěl krev uložit. Investovali jsme porodné (měli jsme ještě to vyšší) plus pár tisíc (stálo to asi 23 tisíc, ale už nevím přesně) a teď každá rok poplatek za uskladnění 480 Kč. Přesto samozřejmě doufám, že nikdy tu krev nebudeme muset použít. Odběr se nemusí vždy povést, to pak člověk neplatí nic. Také ho neprovadí každá porodnice, je třeba se informovat. Nejvíce mi posloužila adresa www.cordbloodcenter.cz
Růžo, moc držím palečky, vydrž, určitě to vyjde!!!
káčule (ID: 4894)   osobní profil
26.10.2008 14:44:09

pupečníková krev
ahoj, teprve mimčo plánujem, moc se sice nedaří ale tím že mě některý z vás podpořily tak se snažím na to moc nemyslet.Opravdu moc dík a snad to vyjde.O kmenových buňkách jsem věděla jen málo, článek mě fakt zaujal. Přímo jsem zírala, jaké jsou možnosti. Máme v rodině i blbé nemoci, tak by to asi stálo za úvahu. Peněz za to sice síla, ale stejně se dnes vše okolo zdraví platí, tak by se na to muselo ušetřit jinde. Koukám, že to lze i na splátky.Jestli máte některá opravdu už zkušenost osobní, dejte článek, ráda bych věděla víc.
Růža (ID: 5154)   osobní profil
23.10.2008 08:29:08

Pupečníková krev
Když jsem čekala našeho prcka, tak jsem o pupečníkové krvi a jejím uskladnění přečetla docela dost věcí a zaujalo mě to...Chtěla jsem to podstoupit, ale partner nesouhlasil. Důvodem byla docela velká finanční částka, která se musí platit za skladování pupečníkové krve. Na druhou stranu, co je důležitější než zdraví vašeho dítěte?? Je to těžké, ale jestli budeme mít druhé dítě, tak si o tom určitě znova promluvíme a doufám, že tentokrát bude mít partner jiný názor.
luki (ID: 3605)   osobní profil
22.10.2008 13:45:58

Kmenové buňky pupečníkové krve, jejich využití
Při výběru porodnice se stále častěji těhotné ženy rozhodují i dle možnosti odběru a uchování pupečníkové krve.

Odběr kmenových buněk za účelem jejich uchování lze provést pouze jedenkrát, a to při porodu.

Pupečníková krev je bohatým zdrojem mladých a vysoce kvalitních kmenových buněk, výhodou je velice snadný a bezbolestný odběr bez jakéhokoli rizika.

Odběr pupečníkové krve neznamená žádné riziko a ztrátu pro novorozence, ani pro jeho matku, protože krev zůstávající v placentě a pupečníkové šňůře by byla po porodu zlikvidována jako biologický odpad, pokud se neprovede odběr a následné uchování kmenových buněk.

V případě použití kmenových buněk získaných z vlastní pupečníkové krve nemůže z imunologického hlediska nastat neshoda, a tak ani případné nepřijetí organismem.

V případě potřeby není nutné hledat vhodného dárce, uložené kmenové buňky jsou okamžitě k dispozici.

Kmenové buňky získané z pupečníkové krve lze použít i pro léčbu dalšího rodinného příslušníka.

Kmenové buňky lze dlouhodobě uchovávat ve stavu hlubokého zmrazení, bez újmy na kvalitě.

Ptáte se, z jakého důvodu krev uchovávat a co to vlastně jsou kmenové buňky?

Kmenové buňky jsou primární nediferencované buňky, které jsou schopny se přeměnit na jakýkoliv jiný typ buněk, vyvíjejí se z nich tedy různé buňky dle toho, do jakého prostředí, to znamená orgánu, byly právě přeneseny. Například v játrech se vyvíjejí na buňky jaterního parenchymu, v srdci se z nich vyvíjejí buňky srdečního svalu. Takto jsou schopny nahradit narušené a oslabené buňky nervové, mozkové, svalové, kožní, atd. a regenerovat tkáně po popáleninách, obnovovat poškozené části organismu

Dají se tedy využít při léčbě různých onemocnění, jako je např. leukemie, cukrovka, …

Úschova kmenových buněk je zpoplatněna, cenu za službu je možné hradit ve splátkách, záleží na tom, pro jakou variantu splátek se rozhodnete. Celkové náklady na uskladnění činí cca 40 tisíc Kč.

Napište nám svůj názor na uchování pupečníkové krve a pokud už někdo z Vás tuto službu využil nebo dokonce využil tuto krev k obnově zdraví svého dítěte nebo někoho blízkého v rodině, neváhejte a podělte se s ostatními, těšíme se !!!!SPRÁVCE DISKUZE
18.10.2008 20:10:15

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).

mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazaru
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára