Roup dětský, škrkavka- nebezpečné nákazy

Zpět na přehled diskuzí

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
škrkavky
Aktuální informace ve výborném shrnutí od doktorky Taušové:
http://www.cmcpraha.cz/cs-CZ/novinky/pozor-na-skrkavky
cmcpraha (ID: 28268)   osobní profil
26.03.2014 13:57:25

Pískoviště čistá a naprosto bezpečná
Naprosto čisté a bezpečné pískoviště jsme postavili pro hotel Komorní hůrka. Na písek se nedostanou nejen psi, ale ani kočky. Uvnitř jsou lavičky pro maminky, které pohodlně dohlížejí na své děti.
Více na : http://www.kopkd.cz/main.php?pge=psk&lng=CZ

http://www.facebook.com/187516304683583/posts/354104594691419

Žádní parazité dětem na námi nabízením pískovišti nehrozí :-)
Honza (ID: 26908)   osobní profil
21.04.2013 18:25:49

Pískoviště
Ahoj maminky...Naše dcera chodí moc ráda na písek a hraje si s dětmi, staví bábovičky atd. Bohužel v našem městě není moc dětských pískovišť, které jsou ohraničené plotem a tím se zamezí vstupu pejsků a koček. Moji rodiče pejska měli a ani oni, ani my by jsme si v životě nedovolili je nechat vyčůrat, nebo vykakat v blízkosti dětského hřiště, pískovište, nebo dokonce dovnitř. Vůbec nechápu lidi, kteří to dovolí a ještě se otočí a jdou pryč, jako že k nim pes nepatří. Není to chyba psů, na ně se zlobit nemůžeme, je to chyba bezohledných lídí, kteří si všechny tyhle následky v podobě nemocí neuvědomují. Jen nám přeju, aby se to začalo nějak trestat, aby těchto lidí bylo co nejméňe. Hezké léto.
táboračka77 (ID: 3649)   osobní profil
05.08.2008 19:15:43

Škrkavky-pozor na přílišné mazlení s mazlíčky
Ahoj, chci reagovat na článek o škrkavkách a zároveň varovat před přílišným mazlením dětí se čtyřnohými kamarády!
V našem příbuzenstvu došlo k tomuto onemocnění infikací vajíčky škrkavky, která se přenesla zřejmě trusem z nakaženého zvířete do vnějšího prostředí a odtud na jejich pejska. Synovec od útlého dětství vyrůstal s psím "bratříčkem" a jak to tak děti dělají, pusinkoval ho , olizoval si prstíky a podobně.
Onemocnění se projevilo nejprve jako chřipka, měl vyrážku, teplotu. Později ho bolelo bříško, byl stále unavený. Naštěstí dětský lékař včas nákazu rozeznal, ale když jsme se pak dočetli, že mohlo nastat zduření jater, lymfatických uzlin, dokonce i větší problémy s kůží a napadeni nervového systému, tak nám šel mráz po zádech. Při napadení dětského oka může dojít i k poruchám vidění nebo dokonce ke změnám na oční tkáni. Takže fakt pozor, i když každý toho svého pejska nebo kočičku miluje, měl by se mít hlavně v případě dětí na pozoru a dodržovat hygienu.
Danka (ID: 1082)   osobní profil
26.07.2008 18:58:15

Nápoj proti parazitům
Do sklenice, kterou naplníme do půlky vodou, dáme asi 2 lžičky jitrocelových semínek /jitrocel kopinatý/ a necháme 30 minut louhovat. Nabobtnalá semena se v případě parazitů užívají těsně před spaním a ještě zapíjí vodou, ve které se semínka máčela.
Nemám odzkoušeno, čerpáno z rad našich babiček, ale ty si dokázaly poradit téměř se vším, tak snad funguje.
alca (ID: 1115)   osobní profil
25.07.2008 18:46:30

Roup dětský, škrkavka-parazitální onemocnění
Většina dětí miluje pískoviště, bábovičky a jiné dovádění v písku. Bohužel i pískoviště může být zdrojem všelijakých nebezpečných nákaz. Na písek si často odskočí kočky a psi. Ti na člověka mohou přenést hlavně parazitální nemoci- škrkavku psí a kočičí, roup dětský, askariózu, toxoplazmózu…

Jejich majitelé by to neměli dopustit, měli by dávat pozor a nenechat své psí a kočičí miláčky běhat volně po písku a konat tam dokonce i svoji potřebu. Také by měli svá zvířátka pravidelně odčervovat a nezapomínat chodit na očkování.

Škrkavka se projevuje nejčastěji horečkou, dušností, kašlem, vyrážkou…

Další parazitální infekcí číhající na děti v písku je tzv.roup dětský a tzv.askarióza. Nákaza opět vzniká přenosem vajíčka z kontaminovaných míst rukou do úst. Dítě pobolívá bříško a svědí konečník ( zvláště večer).

Při askarióze děti trpí průjmem, mají horečku, kašel, jsou dušné, mají často křeče v bříšku.

Bohužel na pískovišti bývají různé ostré předměty, rozbité láhve, injekční stříkačky, které mohou dětem způsobit nejen povrchová poranění, ale i vznik žloutenky nejen typu B, C ale i A. Infikované jehly totiž zůstávají infekční řadu týdnů.

Za údržbu pískoviště, odpovídají úřady v jednotlivých městech a obcích. Proto jestli máte nějaké výhrady, obraťte se s nimi na městské úředníky, kteří by Vám měli rovněž zodpovědět, kdy byl naposledy vyměněn písek v pískovišti, kdy naposled zkontrolovali prolézačky, skluzavky atd.

Kromě čistoty pískoviště je však nutné myslet i na čistotu rukou Vašich dětí. Je proto potřeba si ruce vždy po návratu z pískovitě důkladně umýt, ale i během hry dětí v písku nedávat vašim miláčkům do holé ruky žádné jídlo.

Ať se Vám nákaza obloukem vyhne, krásně prožité léto přeje nasemimi.cz!
SPRÁVCE DISKUZE
23.07.2008 14:06:44

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).

mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazaru
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára