VODA jako lék

Zpět na přehled diskuzí

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Vodní koupele proti stresu
Ahoj, nejsem milovník saunování, mám problémy s tlakem, tak to pro mně ani není. V jednu chvíli po šestinedělí jsem se dostala do úzkostných stavů a doktor mi předepsal uhličité koupele. Moc jsem tomu nevěřila, voda byla spíš chladnější, poležení v ní bylo však opravdu uklidňujíící a časem jsem se cítila lépe. Nyní když jsem naštvaná, tak jdu přepírat a za chvíli jsem fit.
Hanča (ID: 1002)   osobní profil
20.11.2008 19:38:58

Voda je nej..
Musím říct, že bez vody si nedovedu představit svůj život. Miluju koupání v moři, miluju plavání a to nejen ve vaně :-), a k pití mám vlastně nejraději obyčejnou, neperlivou vodu. Celý rok šetříme na to, aby jsme v létě mohli jet k moři, Moře mě vždycky dobije energií, minerály, koupání ve vlnách mám ráda. Co se týče pití, tak hned poznám, že jsem málo pila, protože mě začně šíleně bolet hlava. Jsem na to trochu lajdák, takže mě hlava bolí často. Nemám při tom fofru v práci a potom doma čas se napít, ani si nevzpomenu. Takže všechny ty historky o tom, že když se málo pije, bolí z toho potom hlava a člověk je více unavený jsou pravdivé. Tenhle Váš článek mě o tom zase jen přesvědčil. Jdu se napít. Ahoj
Monicka77 (ID: 5737)   osobní profil
20.11.2008 18:53:58

Voda-pitný režim, ale i lék!!
Člověk vydrží bez jídla týdny, bez vody však jen pár dní.

Voda pokrývá 4/5 zemského povrchu a tvoří 2/3 lidského těla.

Voda slouží i k léčbě, jako léčebný preventivní prostředek, z něhož vychází i tzv. vodoléčba – hydroterapie.

Vodoléčba je založena na koupelích, sprchování, ponořování a obkladech. Je založena na principu zákona akce a reakce. Okamžitě po zahřátí kůže horkou koupelí, sprchou nebo obkladem, se roztahují cévy, začnete se potit, dojde k uvolnění kloubů a tělesné teplo proudí
k povrchu těla.

Studená voda naopak cévy stahuje, zvyšuje se přítok krve do vnitřních orgánů a zároveň způsobuje druhotný pocit tepla, když se vrací do tkání, z nichž byla chladem vytlačena.

Vodoléčbu může provádět každý, kromě osob s vysokým krevním tlakem a těhotných žen.

Voda lidskému organismu prospívá v jakékoliv podobě.

Studená voda posiluje organismus, snižuje horečku, působí močopudně, pomáhá vylučovat toxiny z těla, má hojivý účinek na zanícená zranění.

Střídání horké a ledové vody uvolňuje svaly a odstraňuje únavu.

Teplá voda podporuje pocení, působí na vnitřní záněty, odbourává škodliviny.

Led tlumí bolest, zastavuje krvácení a zmírňuje otoky.

Pára otevírá póry, vyvolává pocení a uvolňuje hleny.

Pokud lidský organismus trpí nedostatkem vody, dochází ke zpomalení všech procesů uvnitř těla. Ledviny a játra tak nezvládají odvádět toxiny z těla ven. Ty se pak v těle hromadí a způsobují bolesti hlavy, pálení očí, nervozitu a potíže se soustředěním.

Podle odborníků může dodržování optimálního pitného režimu snížit onemocnění až o 70%. Mnoho lidí se domnívá, že např. černý čaj, káva, limonády a pivo, mají stejný účinek při uhasení žízně, jako voda. Není to však pravda. Právě tyto tekutiny způsobují pravý opak – vodu z těla odnímají. Při častější konzumaci těchto tekutin může dojít i ke chronické dehydrataci organismu.

Denně by člověk měl vypít 2-3 litry vody, sportovci a fyzicky pracující lidé ještě více. Pít bychom měli pramenitou vodu, ovocné, bylinné a zelené čaje. Voda by měla být nesycená oxidem uhličitým, ten totiž ničí přirozenou strukturu vody a způsobuje překyselení organismu.

Mezi zdroje vody patří i zelenina ( květák, brokolice, okurka, zelí, mrkev, rajčata) a ovoce ( ananas, meloun, citrus, hrušky, jablka, rebarbora).

Nezapomeňte, že pít se má pravidelně po celý den, pokud pijete pouze v okamžiku, když už máte velkou žízeň, tak to je dost pozdě!!


SPRÁVCE DISKUZE
14.11.2008 16:54:33

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).

mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára