Vláknina a detoxikace střev


obrázek Vláknina a detoxikace střev
Působením vlákniny se zvyšuje ve střevech počet užitečných bakterií. V příznivé střevní flóře se přestává dařit škodlivým bakteriím, které ohrožují naše zdraví.

Moderní strava obsahuje jen velice málo, mnohdy vůbec žádnou dietní vlákninu. Dokonce ani ti lidé, kteří se domnívají, že se stravují zdravě, nepřijímají potřebnou denní dávku vlákniny. Dospělé populaci se doporučuje denně zkonzumovat 20-35 g dietní vlákniny.

Pokud zrovna nepatříte mezi milovníky ovesných vloček a ječmene, váš každodenní talíř nehýří zeleninou různých barev, tak pro vás máme jednoduché řešení v podobě vlákninového doplňku , který zabraňuje tvorbě střevních usazenin .

Kromě psyllia, jenž tvoří bohatý zdroj rozpustné vlákniny , by měl dobrý vlákninový doplněk obsahovat i nerozpustnou vlákninu , která očišťuje stěny tlustého střeva od starých toxických nánosů a pomáhá je vyplavit z těla ven.

V dnešní době přijímáme společně se stravou, ale i vodou a vzduchem velké množství chemikálií, čímž přetěžujeme svůj organismus. Trpí tak kvalita našeho života, objevuje se únava, bolest hlavy, podrážděnost, trávicí problémy, zácpa, plynatost a obezita . Zbavením se tohoto toxického odpadu dochází často i ke snížení hmotnosti, neboť střevní systém dospělého jedince může obsahovat až 10 kg střevních usazenin.

Vedlejšími příznaky detoxikace organismu mohou být hlavně změny na pokožce, jako jsou ekzémy, vyrážky, atd. Průvodní příznaky dokazují, že se tělo opravdu detoxikuje, nemějte tedy obavy, zhruba do jednoho týdne odezní.


Související odkazy:
Jak pročistit organizmus a obnovit vnitřní rovnováhu
Co je to vláknina??

obrázek Vláknina a detoxikace střev


mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára