dělící čára

Drbeme o dietách

Přidejte svůj názor na konkrétní zdravotní nebo redukční dietu, cvičení či pohybovou aktivitu do naší drbárny.

Poslední komentáře ...

>> Vstoupit do drbárny

Poporodní dieta


Hubnutí po porodu


Hubnutí po porodu by mělo být šetrné a pozvolné, jelikož žena po porodu prochází řadou hormonálních změn a prožívá velice náročné období jak po fyzické, tak i po psychické stránce.

Drastická dieta by mohla ublížit nejen vám, ale i vašemu dítěti. Do mateřského mléka by se mohly dostat i škodliviny, které se uvolňují při rychlém odbourávání tuků nebo byste mohla přijít o mléko úplně, což by byla velká škoda z pohledu nenahraditelnosti přirozené mateřské stravy.

Nemusíte se příliš obávat, několik kilogramů, které jste nabrala během těhotenství navíc, zmizí ihned při porodu, zaoblenější partie, se kterými nejste zrovna spokojena časem odstraníte pomocí poporodní diety a fyzické aktivity.

Dieta po porodu by měla obsahovat potraviny, které dostatečně zasytí a dodají i všechny potřebné živiny. Nejde tedy tolik o to, kolik toho sníte, ale důležité je, co jíte..

Vyvarujte se sladkostem, smetanovým a příliš tučným a slaným jídlům, do jídelníčku zařaďte ovoce a zeleninu, celozrnné pečivo, libové maso a nízkotučné mléčné výrobky. Snažte se jíst minimálně 5x denně v menších porcích, než 3x denně hodně, dodržujte pitný režim.

V době, kdy již přestanete kojit, zařaďte do jídelníčku luštěniny a nadýmavou zeleninu, jako je kapusta nebo květák, obsahuje hodně vlákniny a brzy zasytí. Pozor na přemíru kávy, která zavodňuje a dehydratuje.

Cvičení po porodu


Cvičení po porodu by mělo být do třetího měsíce po porodu pouze ve formě protahovacích cviků, jelikož po porodu je tělo ženy vyčerpané a lehce zranitelné. Teprve v dalším období můžete přidat náročnější cviky, ale min. do pátého měsíce po porodu se musíte vyvarovat skákání a cvičení, které namáhá přímé břišní svaly.

Začněte tedy pozvolna, nejprve delšími svižnými procházkami, potom si můžete dovolit nasednout na kolo nebo obout kolečkové brusle. Vydáte-li se časem do fitness centra, nechte si poradit odborníkem, nejdůležitější jsou cviky zaměřené na zpevnění břicha, zadečku a na posílení pánevního dna.

Ideální je cvičit alespoň 2-3x týdně po dobu 45 minut, velice vhodný je tanec, jóga, plavání.


mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazaru
mimi bazar dělící čára

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára