Alergik a roztoči v bytě

Zpět na přehled diskuzí

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Milbiol - dobrá zkušenost
Pěkný den všem,

já jsem v časopise četla o spreji Milbiol, který je vhodný pro alergiky osob na roztoče. Jelikož celá naše rodina na tuto chorobu trpý vyzkoušela jsem a nelituji.

Včera jsem byla u alergoložky a ona mi ho i doporučovala, evidentně jsem zvolila dobře.

Tak snad pomůže i vám.

Zdravím.

P.
Ryba (ID: 6083)   osobní profil
20.11.2008 12:01:06

Zkušenosti s vysavačem Pro-AQUA
Ahoj,
už mě ty sáčkové vysavače štvou, máme v bytě koberce a když přijde na návštěvu chlupatý čtyřnohý mazlíček od kamarádky, tak po vysávání jde zakrátko z vysavače nepříjemný zápach. Kupujeme ty aromatické tyčinky, ale přijde mi to jen jako vyhozené peníze.
Slyšela jsem chválu na ty drahé vodní vysavače, ale nemůžeme si to zatím dovolit. Kámoška někde vyštrachala, že se nabízí i jiný snad německý vysavači Pro-Aqua, cena je prý přijatelnější, ale nevím co to slovo znamená a jestli je fakt dobrý.
Má-li někdo zkušenost, moc prosím o uveřejnění názoru.
Zdravím všechny, pište !!!
Macík (ID: 3570)   osobní profil
29.08.2008 20:22:07

Jaký vysavač do domácnosti s pejskem???
Se zájmem čtu jakýkoliv článek týkající se alergie, možností její eliminace. Ještě předtím, než jsme měli dítě, jsme si pořídili domů pejska. Každý, kdo má doma v panelákovém bytě psa, mi určitě dá zapravdu, že je to nejen spousta radosti, hezkých chvil, ale také starostí....a to nejen s výchovou, hlídáním a venčením. Mluvím hlavně o pořádku. S partnerem máme rádi pořádek a protože máme pejska s černými krátkými chloupky a už máme i malé dítě...tak uklízím každý den. Než se malý narodil obávali jsme se aby nebyl na psy alergický. Naštěstí bylo vše v pořádku. Až kolem druhého roku začal dlouhodobě kašlat, po ránu byl zahleněný, ale nepomohlo mu nic. Myslela jsem že se dostavila alergie, tak jsem luxovala častěji než normálně, protože co si budeme říkat, roztočů je v bytě normálně neskutečně velké množství, a to se bohužel zvyšuje tím, že je doma zvířecí miláček a to i přesto, že jej pravidelně koupeme, po každé venkovní procházce myjeme nožičky atd...Vysavač však při každém luxování začal smrdět, měnila jsem častěji sáčky, dávala do nich vůni, ale moc to nepomáhá. Kůžička a chloupky se v sáčku asi rychle rozkládají...fakt netuším. Chceme si pořídit nový vysavač, který by perfektně vyčistil koberec a plovoucí podlahy, odstarnil co nejvíce různých potvůrek v něm, ale přitom by nebyl moc drahý...Jestli by nám mohl někdo poradit, měl s tímto zkušenosti, budeme mooooc rádi. Malý nakonec kašlat přestal, důvod jsme nevypátrali. Martina
recmi (ID: 1003)   osobní profil
05.08.2008 18:35:57

Alergik a roztoči v bytě
Není divu, že se roztočům daří v našich domácnostech, hlavně
v ložnici, neboť 1g kožního odpadu dokáže nasytit 10 000 těchto členovců. Vzhledem ke skladbě jejich potravy si nejvíce libují v kobercích, lůžkovinách a matracích, kde jich můžeme najít v 1 gramu prachu asi 2-15 tisíc.

Délka jejich života se pohybuje +,- 3 měsíce, ale produkují 200x více exkrementů než sami váží, jejich výkaly se po uschnutí víří vzduchem
a spojují se s domácím prachem, vytvářejí alergeny.
Na přežití potřebují teplo, vysokou vlhkost vzduchu (60-85%), zabíjí je mráz, teplota nad 55 stupňů C, sluneční svit a sucho pod 50% vlhkosti.

Alergická reakce se projeví rýmou, kýcháním, dušností, zahleněním,
a to hned po probuzení. Dále je to svědění kůže, zánět průdušnice, průdušek, astma, atopický ekzém, zánět spojivek.
Nové výzkumy dokazují, že některé látky v bytě obsahující roztoče mohou i zhoršit astma.

Abychom omezili výskyt roztočů, je třeba pravidelně větrat, udržovat teplotu v ložnici max. 22 stupňů C, pravidelně odstraňovat prach, vysávat čalounění, koberce, lůžkoviny větrat nejméně 30 minut po opuštění lůžka, měnit je každých 14 dní a prát je v horké vodě.
V celé domácnosti je třeba eliminovat kouření cigaret, nábytek by měl mít povrch lehce otiratelný navlhko.

Ničení roztočů v bytě lze pomocí spreje MILBIOL. Je to výrobek obsahující olej ze semen indické rostliny, je tedy přírodního původu, lidskému zdraví neškodný.
Přípravek nezanechává skvrny, žádejte ve své lékárně.
Při prvním použití je třeba po 4-6 týdnech znovu aplikovat, ochranný účinek je pak ale dlouhodobý, vydrží 6-12 měsíců.

Máte-li dobré zkušenosti s jiným přípravkem nebo používáte výkonný vysavač, který dokáže tyto neviditelné parazity ničit, podělte se o své zkušenosti s dalšími čtenářkami nasemimi.cz!!!!!
SPRÁVCE DISKUZE
29.07.2008 15:03:53

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).

mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazaru
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára