Klíště, klíšťová encefalitida,....

Zpět na přehled diskuzí

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Repelent
Ahoj, my před vycházkami zařazujeme Bochko repelent a zatím jsme se vyhnuli poštípání i klíšťatům a to jsme v létě docela vymetali lesy.
EvickaLe (ID: 28918)   osobní profil
17.10.2014 19:22:43

repelent Protector
Já teda nevím, nechci rok staré dítě nechat očkovat. Bydlíme ne vesnici poblíž lesa a louky, takže výskyt klíšťat je opravdu veliký. Teď jsem si v lékárně koupila repelent vhodný pro malé děti, tak aplikuji jak na malého tak i kočárek. Dlouho vydrží působit a jsem zatím spokojená. Používáme Protector od Swiss
tecka.tribarevna (ID: 28510)   osobní profil
10.06.2014 09:55:05

klíště
Ahoj, jsem také z Brna - jako petronella - a děti rozhodně necháváme očkovat, nechodíme do lesa, vyhýbáme se trávě a přesto syn -5 let - klíště chytl, bylo v pupku, našli jsme ho až tehdy, kdy se nacucalo a povylezlo. Týden klid a už po týádnu 39-40 horečky, velký flek a samozřejmě borelioza. Takže jsme 3 týdny jezdili na infekční do nemocnice na peniciliny, podotýkám, že injekce je velmi bolestivá, a i te´d, po 2 odběrech , které jsou v odstupu 2 měsíců je hodonta stále vysoká. kluk je pořád unavený, hned nachlazený. Ptali jsme se doktorů přímo na infekčním, zda očkovat i mladší syny a rozhodně nám to doporučili, vzhledem k obrovskému výskytu klíšťat.
trimama (ID: 9032)   osobní profil
29.09.2009 23:28:17

klíště
Dobrý den,já mám holčinu 1,5 a taky jsme jí raději naočkovali proti klišťovce.Máme doma psa takže i pro to.Malá to zvládla statečně.Raději naočkovat než mít pak problémy.Tak hodně štěstí
Janča (ID: 7770)   osobní profil
24.09.2009 16:50:38

Klíště
Ahoj, Mé dcerce je přes rok a půl a dcerku jsme už nechali očkovat proti klíšťové encefalitidě. Doktorka mi doporučila a poté i předepsala látku,která se jmenuje FSME a je dostání v lékárnách kolem 500 kč. Klíšťata jsou dnes všude!
Helca111 (ID: 7206)   osobní profil
26.08.2009 00:46:42

Klíště
Dobrý den, holčinu jsme nechali také očkovat.Ze školky vždy nějaké klíště přinesla. Ale u kluka je prý ještě brzo. Až mu budou tři roky.Jinak jsme z královéhradeckého kraje, a moc klíštat tady není.Ale radši pro jistotu. Za rok je dáme zase naočkovat, ale už oba dva.
vojtěška (ID: 5212)   osobní profil
17.10.2008 09:38:36

Za našich dob to nebylo!!
Dobrý den, já už mám dvě dospělé děti a jsem i babičkou dvouletého chlapečka, který žije se svými rodiči v Jižních Čechách. Tam je klíšťat spousty, mladí mají chatičku se zahrádkou a malý je tam celé léto...miluje to tam, je to malý zahradníček. Dceři očkování po přečtení vašich článečků určitě doporučím, za našich mladých let, nic takového nebylo, tak dnes můžeme být všichni rádi, že je to dostupné pro všechny...Klíšťata jsou odporné a nemoc, kterou způsobují ještě víc. Jana
Jana1 (ID: 5255)   osobní profil
16.10.2008 19:14:06

Klíště-díky za rady!!
Moc děkuju "petronelle a žiži" za jejich zkušenosti a rady. Asi malou necháme po zimě projistotu očkovat.....a sebe taky. Mějte se všichni fajn..
táboračka77 (ID: 3649)   osobní profil
16.10.2008 18:38:07

rada-klíště
ahoj ,já jsem svoji dceru ,ale až ve 3 letech ,raději naočkovala,dříve mi to náš pan doktor nedoporučil.Bydlíme v Karlovarském kraji a je zde malí výskyt klíštat..Musím ,ale říct ,že občas chodíme do lesa na houby ,nebo malá běhá ve vysoké trávě na louce .Bohužel já ani manžel nejsme naočkovaný a muj muž má ted boroliozu.Kliště měl on ,a znáte mužský, jim se nic nemuže nic stát a k doktorovi je dostat to je horor.
žiži (ID: 4763)   osobní profil
15.10.2008 12:19:19

rada-nebezpečí klíšťat
Ahoj, podle mě záleží na tom, v jaké oblasti žiješ, resp. jestli ve městě nebo třeba na vesnici u lesa apod. My jsme třeba z Brna a podle mě tady je očkování opravdu zbytečné, ani moc nejezdíme nikam k lesům nebo tak, moje rodina žije v Ostravě...Ale třeba švagrová je z Vysočiny a děcka očkovat raději nechala, mají klíšťat fůru i na zahradě....Snad jsem trochu pomohla :-)
petronnella (ID: 4868)   osobní profil
02.10.2008 20:58:36

Poradíte mi??
Jen bych se chtěla zeptat jestli by jste mi někdo neporadil ohledně očkování proti klíšťové encefalitidě?? Podstoupil jste tomuto očkování někdo Vaše dítě?? Máme doma skoro 1,5 letou holčičku a v rodině spousty malých dětí, ale nikdo zatím není očkovaný. Moje doktorka mi řekla, že je to zbytečné, ať to nechám na pozdější dobu, až bude malá starší. Já pořád váhám...Dík
táboračka77 (ID: 3649)   osobní profil
30.09.2008 18:16:00

Klíště, prevence infekce, očkování,..
Nebezpečí v podobě klíšťat na nás číhá vzhledem k mírným zimám již od prvních slunečných dnů až do začátku zimy.

Díky podnebí v České republice, jsou zde ideální podmínky pro množení klíšťat.

Mezi lidmi stále ještě v podvědomí přetrvává, že klíšťata padají pouze ze stromu. To je ale omyl. Klíšťata najdete i v trávě, a to do výšky
1 maximálně 1,5 metru nad zemí nebo v křovinách. Nikdy si proto nelehejte v lese ani na louce do trávy bez podložky!

Jestliže se chystáte do lesa, oblékněte se raději do světlejšího oblečení s dlouhými rukávy a nohavicemi. Části těla, které nemáte zakryté nastříkejte speciálními kosmetickými přípravky k tomu určenými ( repelenty…..), odpuzujícími tento hmyz. Po návratu z lesa se okamžitě prohlídněte, zkontrolujte se na celém těle. Klíšťata mají na lidském těle nejraději krk, břicho, podbřišek, slabiny,.. Bývají přisátá i na nohách, rukách, ale dokonce i v hlavě….

V případě, že klíště na svém těle objevíte a je přisáté, snažte se ho co nejrychleji, ale v klidu, odstranit. Jestliže se bojíte, raději jděte k lékaři. Místo, kde je klíště přisáté se snažte v první řadě dezinfikovat tampónem namočeným např. v Alpě, Jodisolu…
Potom klíště opatrně uchopte pinzetou co nejblíže u kůže a pomalinku kývavými ( viklavými) pohyby do stran táhněte. Máte-li doma igelitové nebo gumové rukavice, raději si je nasaďte.

Vše, co přišlo do kontaktu s klíštětem, opět dezinfikujte ( místo vpichu, pinzetu i prsty, pokud jste se klíštěte nechtěně dotkli). Infekce, kterou klíšťata přenášejí, se do těla může dostat i malou rankou, oděrkou!!

V dnešní době, již existuje možnost očkování proti klíšťové encefalitidě ( onemocnění mozkových blan), kterou přenášejí infikovaná klíšťata. Očkování mohou podstoupit i děti a staří lidé. Probíhá ve třech fázích (první fáze, po 1-3 měsících druhá fáze, po 9-12 měsících třetí fáze).
Jelikož to je delší proces, je dobré se nechat očkovat již v zimních měsících. Očkování se hradí, některé pojišťovny určitým skupinám obyvatel přispívají.

Očkováním zajistíte nejen sobě, ale i Vašemu dítěti dostatečnou ochranu proti vzniku klíšťové encefalitidy.

Přejeme Vám příjemné okamžiky při procházkách v přírodě nebo při sbírání hub v lese. Ať se Vám klíšťata vyhýbají!!!

Na Vaše zkušenosti a i nepříjemné zážitky s klíšťaty čekají jistě všechny naše čtenářky!!!!


SPRÁVCE DISKUZE
02.09.2008 07:05:01

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).

mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazaru
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára