Lék proti KAŠLI-lékárnička nejen pro nejmenší
kašel
taky ráda zkouším nejprve bylinky, dětem pomáhají různé sirupy, naposled jsem zkoušela z lékárny Stopkašel, těch bylinek obsahuje víc a dětem pomáhá právě na to odkašlávání a pomohl jim i od škrábání v krčku
RE: kasel
Musím odporovat, jelikož některé věci z přírodních produktů, které se prodávají i v lékárnách, neznamenají "plné chemie", ale jejich delší trvanlivost drží např.alkohol (líh). Sama si doma z léčivek na bázi homeopatik různé tinktury dle receptů maminky a babičky připravuji, takže vím, o čem mluvím. Samozřejmě, že je to zároveň i byznys, tudíž je to drahé, ale co není, pokud to zrovna letí a lidi si myslí, že jim to pomůže!
kasel
Lidi prosim Vas,necpete se chemickymi kapkami a podobnymi nesmysly.Jsou domaci vyrobky,ktere jsou stejne ucinne /a bez chemie/,nez ty,co se prodavaji v lekarne co by zdrave!! To co je s dlouhou zarucni dobou je s chemii.Uz si to konecne uvedomte.
S ECHINACEOU proti virózám
Ahoj, v boji s virózami se nám osvědčily potravinové doplňky s třapatkou nachovou (Echinaceou ). Jde o přípravek jednak k posílení obraných funkcí organismu, ale i k prevence infekčních onemocnění. V době výskytu chřipky ihned povinně nasazujeme v celé rodině, a to buď v kapslích v kombinaci s vit. C nebo přímo Echinaceové bylinné kapky, které se dají použít i zevně jako dezinfekce při poranění.
Pro děti se nám osvědčil výrobek od MedPhramy, kde je navíc ještě vit.C, černý bez a propolis.Mohu doporučit.
homeopatika
pěkný den,já mám vyzkoušené na synovi,že jak začne kašlat dávám mu Stodal sirup a třetí den začne odkašlávat.Teď před vánocema jsem mu dala čaj s medem a kašel také polevil.Když byl maličký tak jsem do něj prala pořád nějaké kapky a nebylo to nic platné.Proto mám nejraději homeopatické přípravky,protože tolik neškodí.
babská rada
zdravíme,tak nám pomáhá na kašlík když ohřeju v talířku trošku oleje tak akorát aby nepálil položím do ní vatu pak to přiložím malýmu na hruď a trošku ovážu gázou.děláme to vždy před spinkáním a zaručuju,že ráno odkašlává takže mi žádný kapičky nepoužíváme.pa
Potíže s kašlem
Ahoj,
na kašel používáme kapky Stoptussin, ale jsou spíš na suchý a dráždivý kašel, lépe se po nich odkašlává, mění skladbu průduškového hlenu.
Kdo nemá rád kapky, tak je tento přípravek i v tabletách, a to pro děti i dospělé.
Bylinky proti kašli a bolení v krku
Ahoj,
inspirovala mě Alča s "babským" receptem , přidávám tedy domácí lék z jitrocele . Omytý, čerstvě natrhaný jitrocel kopinatý se pokrájí na kousky, zalije medem, nejlépe domácím od včelaře. Med jitrocel konzervuje a přebírá jeho léčivé účinky, dáváme po lžičkách při bolestech v krku.
Podobně si můžete vyrobit i domácí sirup proti kašli, kde natrhané lístky jitrocele napěchujete do sklenice, zasypete cukrem a necháte aspoň jeden den louhovat. Jitrocel pustí šťávu, která se užívá několikrát denně po lžičkách, uchovat v chladu.
Ať se Vám ale letní chřipajzny raději vyhnou!
Lék proti KAŠLI-lékárnička nejen pro nejmenší
Nachlazení velice často doprovází kašel, jeho příčinou bývá většinou virová infekce.
Při neinfekčním kašli může jít o astma, alergii nebo vdechnutí cizího tělesa.
V domácí lékárničce by proto neměly chybět kapky na tlumení kašle, které podáváme při dráždivém suchém kašli a také sirup na odkašlávání, pokud se kašel změní na vlhký.
Pakliže tedy dítě kašle jen občas a nemá teplotu, můžete také zkusit osvědčené bylinky, které kašel zaženou a přinesou dítěti úlevu. Jedná se především o jitrocel a lékořici.
JITROCEL- čaj z jitrocele pomáhá při kašli, kataru průdušek, plicním astmatu. Usnadňuje vykašlávání, uvolňuje hleny, upravuje stolici. Také je velice dobrý při hojení ran, spálenin či omrzlin.
LÉKOŘICE- usnadňuje vykašlávání, působí rovněž protizánětlivě. Je vynikající proti úpornému kašli a při infekci plic. Lékořice pomáhá i při žaludečních vředech, je vhodná pro zvýšení tlaku. Neměla by se používat v těhotenství, protože ve větších dávkách může způsobit zadržování tekutin a vysoký krevní tlak.
V době, kdy dítě trápí kašel, je potřeba zvýšit příjem tekutin. Čím více toho dítě vypije, tím snadněji se budou hleny ředit a potom vykašlávat. Rovněž by jste měli z jídelníčku na čas omezit potraviny způsobující zahlenění např. mléčné výrobky, sladkosti, červené maso a pomeranče.
Na závěr tedy podotýkáme, pokud Vaše dítě nebo Vás trápí kašel, zkuste sáhnout po bylinkách. V případě, že se však jedná o chronický kašel, nebo kašel trvá příliš dlouho a přidá se i třeba jen mírná teplota, navštivte raději lékaře! Může se mnohdy jednat i o zápal plic!
SPRÁVCE DISKUZE
14.06.2008 06:42:52