Spotřebiče

Zpět na přehled diskuzí

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Světla
No my se teď hodně zaměřujeme na to, abychom doma měli úsporné LED žárovky. Takže jsme koupili na https://www.nejsvetla.cz/ LED světla a nové lustry a doufáme, že nám to trochu pomůže se zálohami za energiemi. Ono když vám to zvednou o sto procent, tak to peněženka chtě nechtě prostě pocítí.
Lucinka123456 (ID: 37736)   osobní profil
08.02.2023 08:58:56

Spotřbeiče
Dobrý den, to je tak strašně dlouhé a nic neříkající, že jsem dočetla jen asi do jedné třetiny. Věty jako ECO šetří energii, to je fakt super výplod copywritera. Ale dobře, rozumím, chápu. No, sháníme ted taky spotřebiče kvůli vodě ve zdi, tu jsme dostali pryč přes injektáž zdiva od http://injektaz-zdiva-svepomoci.cz/ ale bohužel to chytlo lednici. Nicméně už vím, od koho si poradit nenechám. ;-)
Lucinka123456 (ID: 37736)   osobní profil
08.12.2022 08:07:17

kvalitní váha
Nakonec jsem si objednala váhu osobní a i do kuchyně, přesnou digitální.
Lucias221 (ID: 29311)   osobní profil
14.03.2019 21:04:13

kvalitní váha
Ten tip na závěsnou váhu se mě hodí, manžel je vášnivý rybář, takže mám tip na dárek k narozeninám. Hned ji na mikrovahách objednám.
jankaa (ID: 29852)   osobní profil
11.03.2019 14:24:54

kvalitní váha
Pro manžela u nich objednám závěsnou váhu.Jako rybář ji využije.
Andriik (ID: 29434)   osobní profil
25.02.2019 19:33:51

kvalitní váha
Na stránky jsem koukla, mají výběr všelajakých vah. Mě by se hodila osobní.
Lucias221 (ID: 29311)   osobní profil
24.02.2019 19:43:49

kvalitní váha
Dostala jsem tip na kvalitní váhy. Sháněla jsem kojeneckou. Mrkněte na www.mikrovahy.cz.
Aleninka22 (ID: 29308)   osobní profil
22.02.2019 20:19:26

Vestavěné spotřebiče
Ahojte chci se zeptat jestli je tady někdo z vás kdo nakupoval vestavěné spotřebiče nedávno ? Zajímal by mne názor na eshop https://eshop-franke.cz/ vypadají spolehlivě, ale jistota je jistota ...
Kacule (ID: 32231)   osobní profil
19.05.2018 13:02:49

Telefon Gigaset s chůvičkou
Zdravím všechny nastávající a starostlivé maminky a přicházím sem se skvělou zprávou.:-) Již jste slyšely o novém telefonu Gigaset C470 s dětskou chůvičkou (baby alarm) pro monitorování místnosti? Je to stylový telefon a přítel do domácnosti, který za Vás pohlídá Vaše spící andílky zatímco Vy si klidně můžete mezitím zajít na kus řeči s kamarádkou do kavárny naproti. Kromě toho má ještě spoustu dalších praktických funkcí, jako je budík, handsfree, fce zasílání sms.
Gigaset (ID: 10211)   osobní profil
25.06.2009 10:50:40

Stále namražená lednice
Zdravím všechny, od konce minulého roku jsme řešili problém s lednicí. Šlo o dvoukompresorovou lednici, kde je mrazák zvlášť a má svůj motor. Lednice z ničeho nic začala po celém vnitřním obvodě namrzat. Zpočátku pozvolna, asi tak do týdne po vymytí, později stále častěji. Finančně se nám to nehodilo pořídit si novou, tak jsem stále jen rozmrazovala a vytírala. Až letos v dubnu jsem již rezignovala a koupila na splátky novou. Když mi v obchodě řekli, že se mi za ten půlrok pěkně protáčel elektroměr, že jsem měla přijít dřív, že šlo o poruchu isolace, tak mě mohlo šlehnout. Chtěli jsme ušetřit a nakonec jsme fakt elektriku dopláceli. Příště už takovou chybu neudělám. Nové spotřebiče se svou nízkou spotřebou za pár let sami zaplatí a ke všemu hodně obchodů dává dnes na splátky, a to bez navýšení. Takže holky pozor, šetřte na lepším místě, než já!!!
BÁRA (ID: 5095)   osobní profil
18.05.2009 20:55:33

Spotřebiče a jejich modernizace
Dnešní spotřebiče mají nejen moderní desing, ale i o dost nižší spotřebu energie a vody než např. 6 let staré výrobky.

V případě poruchy je tedy mnohdy výhodnější zakoupit raději nový spotřebič, než investovat do náročné opravy starého spotřebiče.

Všechny spotřebiče mají štítek s energetickou spotřebou, která se značí stupnicí od G do A, mnohdy A+, A++.

Několik typů, jak v domácnosti ušetřit

- Klasické ruční mytí nahraďte mytím nádobí v myčce. Dnešní myčky jsou již vysoce účinné, spotřeba vody se tak sníží na čtvrtinu oproti ručnímu mytí. Také spotřeba energie je nízká a šetří i mycí prostředek.

- Programy „ECO“, šetří energii a vodu, čímž se sníží i emise CO2.

- Optimální teplota, nejen pro uchování potravin, ale i zajištění nízkých provozních nákladů, je u mrazničky –18 stupňů C, u lednice +4-5 stupňů C. Příliš nízko nastavená teplota zbytečně zvyšuje spotřebu energie.

- Lednici ani mrazničku neumísťujte do blízkosti tepelných spotřebičů
( radiátory, vařiče,… ), také na přímé slunce rozhodně nepatří. Teplo snižuje účinnost kompresoru a kondenzátoru a zvyšuje tím spotřebu energie.

- Automatické odmrazování lednice a mrazničky vám šetří nejen čas, ale i peníze, neboť už pětimilimetrová vrstva ledu zvýší spotřebu energie o 30%.

- Elektrické varné desky se dělí na
*sklokeramické ( jednoduchá údržba, nízká spotřeba ), kde teplo proudí přímo nahoru, rychle se zahřejí nebo vychladnou
a
*indukční varné desky, které jsou ( bezpečnější, energeticky účinnější oproti sklokeramickým varným deskám až o 25% ). Indukční zóny se nezahřívají, teplo vzniká uvnitř nádobí s feromagnetickým dnem, ohřev probíhá až 3x rychleji než u jiných elektrických desek. Jakmile nádobí odstavíte, varná deska se okamžitě vypne.

Mějte vždy na paměti, že spotřebiče s nejvyšší účinností A++ vám během své běžné životnosti sníží spotřebu energie o tolik, že se to nakonec vyrovná jejich pořizovací ceně.

Vyšší energetická účinnost znamená i méně CO2, jenž se uvolní do atmosféry, takže snížíte svůj podíl na globálním oteplování a to už za to stojí!!!!

Svoje typy na výhodný nákup můžete napsat ostatním čtenářkám i Vy!

SPRÁVCE DISKUZE
13.05.2009 15:56:16

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).

mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazaru
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára