Stravování našich nejmenších

Zpět na přehled diskuzí

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Kašičky
Dobrý den maminky!! Musím souhlasit s dvěma předchozíma mamčama!!! Kašičky a musím říct, že i příkrmy od HAMi jsou fakt asi nejlepší. Vyzkoušeli jsme v rámci šetření více druhů, ale zůstali u HAMI. Ještě jsou dobré HIPP, ale ty jsou snad ještě dražší....
táboračka77 (ID: 3649)   osobní profil
21.07.2008 18:16:50

Dětské kaše
Ahoj, souhlasím s názorem, že jsou kašičky HAMI drahé, občas se dají koupit v akci i v lékarně, kde tři různé druhy jsou za cenu téměř jen dvou, jsou fakt asi nejlepší. Koupila jsem v akci rýžovou s jablky, banány a hruškami od NESTLÉ, ale nebylo to ono, možná jsme jen mlsní.
Zdravím všechny!
Rákosníček (ID: 2607)   osobní profil
16.07.2008 21:44:32

Kašičky a příkrmy HAMI
Dobrý den maminky....Kojila jsem zhruba do 14 měsíců, ale kolem toho 6.měsíce jsme začali baštit zeleninové a později masozeleninové příkrmy pro děti od firmy HAMI a kašičky HAMI. Musím říci, že malému všechno moc chutnalo, mě to ušetřilo spousty času. Kašičky chutnaly i Našemu tatínkovi, rád si je dával ke snídani. I já musím uznat, že mi většina z nich chutnala ( rýžová s kukuřicí, malinová, banánová, vícezrnná......) a někdy jsem neodolala. Zkoušela jsem koupit v akci příkrmy od jiných výrobců a nakonec to ani malý ani nikdo z nás ( dokonce ani pes) nejedl. Kašičky od HAMI kupuji dodnes, pro zpestření našich snídaní. Moc mě mrzí, že jsou tak drahé, proto se vždy snažím si jich koupit více, když je nějaká akce v supermarketech. Tak se mějte, ať prckům chutná!!!
recmi (ID: 1003)   osobní profil
15.07.2008 21:07:37

Mléčné kaše
Ahoj holky,
na začátku 5. měsíce jsem večer ještě krmila malou pouze mlékem, ale často se budila a plakala. Byl to děs, byla jsem jak mátoha než jsem přišla na to, že už ji mlíčko nezasytí. Zkusila jsem kašičky od Hami, nejprve z rýže a kukuřice, jelikož jsou bezlepkové a snadno stravitelné, dnes se už živíme mléčnými s různými přichutěmi a spíme až na vyjímky celou noc.
Majda (ID: 3574)   osobní profil
13.07.2008 20:31:40

papáníčko s Danielkou
Danielce jsme od narození dávali mlíčko NUTRILON,obsahuje vše, co miminko ke zdravému růstu potřebuje.Vařila jsem Danielce od půli roka příkrmy zásadně z čerstvé zeleninky, kuř.masíčka a pod. nejsem zastáncem kupovaných omáček, polívčiček atd.
Hlavně jsem se snažila min.do jednoho roka nedávat pokrmy, co obsahují LEPEK.
Přesně dnes na den je Danielce 20 měsíců a papá téměř vše.Hlavně co mohu doporučit je OLIVOVÝ OLEJ EXTRA VIRGINE, velice zdravý a místo abyste dětem polévaly pokrmy máslem nebo čímkoliv, tak používejte tento olej.
Mimo veškerého jídla, co nám Danielka papá, tak neustále dáváme NUTRILON ke snídani a jako druhou večeři.
Danielka je zdravá a papá vše. Hlavně miluje zeleninu, jako jsou papriky, rajčátka a pod. Z ovoce banánky, hrozn.vínečko,jablíčka,brusinky, které jsou obzvlášť zdravé a ovoce je dnes na našem trhu spoustu.

Přejeme dobrou chuť všem dětičkám
Radka a Danielka
Danny (ID: 1045)   osobní profil
10.11.2007 10:02:36

Krmení a výživa našich nejmenších
Většinou kolem 6. měsíce života začínají miminku růst první zoubky, svaly jazyka a úst jsou už dostatečně silné. Dítě vše na co dosáhne dává do pusinky, kouše, žužlá.
V tomto období nastává vhodný čas podávat miminku i jinou stravu, i přesto, že mateřské mléko působí pozitivně na jeho růst, posiluje jeho imunitu.
Podávají se první nemléčné příkrmy, masovozeleninové a zeleninové kašičky ( v případě, že dítě je na umělé výživě, začíná se s podáváním příkrmů kolem 4.měsíce věku, tj. o 2 měsíce dříve). Orgány, které se podílejí na využití stravy a zažívací systém jsou již připraveny a schopny reagovat na změny ve stravě.

Každá změna je pro dítě velice těžká, proto jestli plánujete v rodině nějaké změny, nebo je dítě nemocné, po očkování nebo se z jiných důvodů necítí dobře, se zavedením příkrmů raději počkejte na pozdější dobu, až bude dítě fit.

Otázkou zůstává, zda-li vařit nebo ne? Nevařit a koupit si hotové jídlo je velice pohodlné. V současnosti je na trhu velké množství velice kvalitních výrobků. Vaření prvních políveček je však určitě pro každou maminku potěšením. Pro miminka je lepší kupovat biopotraviny. Jsou sice finančně náročnější, ale nejsou chemicky ošetřeny, takže neobsahují chemické látky, které se drží ve slupce a mohou být pro dítě nebezpečné. Zeleninu vždy vařte v menším množství kojenecké vody či duste na páře, zůstane v ní tak mnoho vitamínů. Abyste umožnili využít dítěti i vitamíny rozpustné v tucích, přidejte vždy do jídla několik kapek rostlinného oleje.

Dětem v tomto věku rovněž podáváme kaše. Ty ale nesmí obsahovat lepek. Jsou to kaše z rýže, kukuřice, jáhel, pohanky…

Potraviny vhodné k přípravě pokrmů:
ovoce- hrušky, jablka,švestky,meloun, banány, borůvky, meruňky, zelenina- mrkev, okurka, kedluben, červená řepa, květák, zelí, hrášek, obilniny- rýže, oves, proso,
maso- telecí, drůbeží, králičí, jehněčí, hovězí,
olej- olivový, slunečnicový, kukuřičný.

Během prvního roku věku je nutno ve výživě dítěte vynechat tyto potraviny:
-kravské mléko a výrobky z něho, vejce (dbáme i na složení hotových výrobků, které mohou obsahovat vejce nebo mléko, vhodné jsou obyčejné rohlíky a chléb, naopak nevhodné jsou na piškoty a všechny druhy sladkého pečiva)
-ryby, měkkýši, vepřové maso, vnitřnosti
-řepný cukr, sirupy, med
-ořechy, mandle (jde o velmi silné alergeny), slunečnicová a dýňová semínka, fíky, datle
-sója a výrobky z ní, včetně sojového mléka
-rajčata, celer, ředkvičky, kyselé zelí, luštěniny
-tropické ovoce (citrusy, kiwi, ananas, broskve, mango)
-bobulové ovoce (angrešt, rybíz, jahody, ostružiny, maliny, výjimkou jsou borůvky)
-uzeniny
-všechny druhy koření kromě kmínu a fenyklu .

Všechny ostatní nejmenované potraviny jsou většinou vhodné.

Jestliže dítě snáší celé ovoce, můžeme mu z něho připravit i šťavu.
U masa zařadíme nejprve samotné maso a je-li dobře snášeno, můžeme zkusit i vývar.

Rady pro krmení bez stresu:
pořiďte si velký bryndáček, používejte omyvatelnou podložku, krmte dítě na jednom k tomu určeném místě, používejte lžičku nebo vidličku, při jídle udržujte příjemnou a klidnou atmosféru, nesolte ani neslaďte, nenuťte dítě jíst, když už nechce.
Začněte nejprve zeleninou, zpočátku vařte z jednoho druhu zeleniny, nepřipravujte jídlo příliš jemné, aby mělo snahu samo začít kousat a nejen polykat.

V době, kdy dítě začne jíst tuhou stravu, mají rodiče jedinečnou příležitost k pěstování vhodných stravovacích návyků, které pomáhají k udržení dobrého zdraví i v budoucích letech.

SPRÁVCE DISKUZE
22.10.2007 15:09:43

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).

mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazaru
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára