Výběr porodnice

Zpět na přehled diskuzí

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Naprostá nespokojenost
Bohužel moje zkušenosti jsou velmi špatné a to jak s porodnicí tak s oddělením šestinedělí.
Vzhledem k tomu, že mi porod vyvolávali jsem v nemocnici strávila celý den, který proběhl docela v pohodě. To jsem ještě nevěděla jaký horor mě čeká večer. Vizita na lůžkovém oddělení z neznámých důvodů proběhla až v deset večer, kdy lékař konstatoval, že už můžu na porodní sál. Tam už na mě čekali dvě porodní asistentky. Jedna mi položila pár otázek a odešla. Druhá asistentka měla udělat zbytek. Nebo mě spíš dodělat. Celou dobu se mnou jednala jako s kusem hadru, chovala se velmi povýšeně, hrubě a s neúctou. Nejenže mě tím velmi ponižovala ale také naprosto vystresovala. Byla jsem prvorodička takže jsem měla strach už i tak ale tahle asistentka mě doslova srazila na kolena.
Nejdříve mi poručila ať si lehnu na postel a aniž by cokoliv řekla, doslova mi vrazila prsty do pochvy a něco tam dělala. Velmi mě to bolelo ale ona na to vůbec nebrala zřetel. Pak si šla pro stojan na klistýr a řekla mi ať si lehnu na bok. Když se ve škole učili jak se klistýr má dělat, asi nedávala pozor protože tu rourku mi tam doslova vrazila a to, že voda má do střeva proudit pozvolna jí taky bylo jedno. Doslova to do mě napumpovla, což mi způsobovalo opravdu velké bolesti. Hodila mi jejich košili a řekla mi ať si jí obléknu, jdu na WC a pak na sál. Na záchod jsem šla hned a asi deset minut se tam svíjela. Hrozně mě bolelo břicho i mezi kontrakcemi. Poté jsem si šla umýt ruce. Když jsem došla k umyvadlu, rozletěly se za mnou dveře a aniž bych se stihla otočit, dostala jsem injekci do zadku. Až po píchnutí asistentka zasyčela "To je vitamín K proti bolesti" a zase odešla. V tu chvíli už jsem se sesypala. Bylo to všechno jako ve špatném filmu.
Za chvilku se ve dveřích objevila další porodní asistentka, která mě honila honem honem na sál i přesto, že jsem jí říkala, že bych ráda zkusila jít ještě jednou na WC. V té době jsem měla kontrakce po 40ti minutách. Ona ale řekla, že už to určitě stačilo a ať jdu na sál. (Během tlačení mi opravdu ještě trochu stolice odešlo a doktorka mě tam ještě pokárala, že jsem si měla pořádně dojít před po klistýru :-/).
Tam jsem si musela lehnout na tu porodní postel. Dostala jsem další injekci a kapačku kvůli zavodnění. Celé tři hodiny až do mého porodu probíhali tak, že se buď lékařka nebo jedna z asistentek přišla podívat na CTG a zase odešla.
Začala druhá doba porodní a na sále začlo být rušno. Ze začátku jsem nesměla tlačit i když už mě to velmi nutilo a musela vystřídat tři různé polohy. Když už to bylo opravdu nesnesitelné, řekla jsem doktorce, že už to nemůžu vydržet načež mi odvětila, že ať tlačím, že už dávno můžu. Nevěřila jsem vlastním uším a ptala se sama sebe kam jsem se to proboha dostala.
Vzhledem k tomu, že moje děťátko bylo trochu větší, byla jsem dohodnutá na epidurálu, který mi dali pozdě. Všechny rodičky se kterými jsem později mluvila ho dostali během první doby porodní, zatímco já až na přelomu první a druhé. Anestezioložka řekla, že první 4 kontrakce ještě ucítím a od páté už spíš jen tlak až do porodu. Na šestou kontrakci už se ale mimi dralo na svět.
Tak a je to říkala jsem si. Těšila jsem se na odpočinek během půlhodinové pauzy než dojde k vypuzení placenty. Lékařka mě ale vyvedla z omylu. Neuběhla ani minuta a já dostala povel pořádně zatlačit. I přes můj protest jsem to zkusila ale nešlo to, takže se mi obě porodní asistenky opřely o břicho a doktorka tahala.
Malou hned odnesly a pochovat jsem si jí směla až po půl hodině, kdy mi Dr. ošetřila poranění.
Po chvíli přišla ona sadistická asistentka a řekla mi ať malou přiložím k prsu. Dala mi malou do náruče a začala mě štípat do bradavek až mi bolestí vytryskly slzy a odešla. Malá spinkala, takže veškeré moje pokusy byly marné.
Na oddělení šestinedělí byli sestřičky velmi neochotné. Z 8 sester které se tam za ty tři dny vystřídaly byly ochotné jen dvě.
Měli jsme potíže s přisáváním ale žádná z nich mi s tím neměla zájem pomoct. Jedna mě dokonce vypoklonkovala s tím, co jí tam chodím v deset večer otravovat a že doma si budu muset poradit také sama.
Díky pasivitě personálu jsem musela mléko odsávat a dávat ho malé z flašky, což bylo v prvních měsících časově velmi náročné.
Vím, že je to hodně o lidech a někdo může říct, že celá nemocnice za to či ono nemůže, ale od toho jsou vedoucí pracovníci, kteří se mají postarat o to aby jim jednotliví zaměstnanci nedělali ostudu.
Sweetie (ID: 22135)   osobní profil
29.09.2011 16:07:25

Bulovka
Chtěla jsem rodit v Podolí jako moje sestra. Ale bydlím na druhé straně Prahy a mám to tam daleko, tak jsem si vybrala nejbližší porodnici - Bulovku. Zrovna na ni nebyli moc dobré ohlasy, ale říkala sem si, že tam těch pár dní s mimčem vydržím a pak už budeme v klidu doma. Moc mě překvapilo vše od příjmu až po propuštění - super lidičky (sestry i doktoři), dobré prostředí... Jenom mě mrzí, že jsem nezískala pokoj sama pro sebe-bylo obsazeno. Tak jsem byla na pokoji s dalšími 2maminkami a jejich miminky. Což jsem se za celých 5dní vůbec nevyspala (za celou dobu jenom 14hodin) a doma pak spala zároveň s mimčem ;-) Hlavně, že nebyly žádné komplikace (kromě novoroz.žloutenky). Takže já osobně Bulovku doporučuju ;-)
upari (ID: 17234)   osobní profil
09.09.2011 22:43:51

Výběr porodnice
Většina těhotných žen se již od začátku II. Trimestru zajímá o veškeré informace ohledně porodnic ve svém okolí.

Budoucí maminky zajímá, co která porodnice nabízí, jaké má předporodní přípravné kurzy, jak vypadají porodní sály, jak jsou velké a zařízené pokoje pro šestinedělky, zda mají vlastní sociální prostory.

V dnešní době již neprobíhá porod jako dříve, kdy musela žena po celou dobu ležet na lůžku s nohama nahoře, ale žena si dnes sama může vybrat, v jaké poloze chce rodit, nabízí se poloha v dřepu, na stoličce, dokonce i ve vaně, atd.

Důležitou roli během porodu představuje i psychická pohoda rodičky. Ta se odvíjí hlavně od laskavého přístupu lidí kolem, ať již jde o samotného porodního lékaře, sestry nebo ženě blízkého člověka, jenž ji k porodu doprovází.

Některé maminky se přiklánějí dokonce k porodu doma.
Bohužel nikdo dopředu neví, jak se bude porod vyvíjet, jaký problém nastane, takže porod doma mohou podstoupit opravdu jen ty ženy, u nichž se předpokládá, že žádné komplikace nenastanou. I tak je tato volba dost riskantní a je na zvážení!

V nemocnici je každopádně větší jistota, že bude rodičce i dítěti okamžitě poskytnuta potřebná odborná péče, neboť může dojít např. k omotání děťátka pupeční šňůrou nebo mohou u rodičky slábnout porodní stahy a dítě může uvíznout na půl cestě zaklíněné pouze s hlavičkou venku, ........

Pro porod doma jsou většinou ženy, které mají buď vlastní špatné zážitky z prvního porodu nebo slyšely jen negativní hodnocení na porodnice ve svém okolí. Je pravda, že ve většině porodnic je strava nic moc, ale dnes jsou prakticky všude neomezené návštěvy, takže není problém nechat si donést něco z domova a na druhou stranu, těch pár dní se to dá vydržet i s nemocniční stravou.

Každá nemocnice je ale jiná, liší se nejen nabídkou svých služeb, ale i skladbou personálu. Je proto dobré jít se před porodem do nemocnice porozhlédnout, seznámit se s prostředím a všímat si, jak se chová personál, hlavně sestřičky, s kterými budete v úzkém kontaktu.
Jejich usměvavá tvář a vlídný přístup dokáže váš pobyt v nemocnici překvapivě zpříjemnit.

Všem budoucím maminkám přejeme správný výběr porodnice, při němž Vám jistě pomohou i naše stránky www.naseporodnice.cz.

Nezapomeňte, že nemocniční personál by měl být pro Vás, měl by se snažit Vám nepříjemné chvilky co nejvíce zpříjemnit a ne Vás zbytečně více stresovat. Na Vaší straně je i Vám blízký člověk, jenž Vás doprovází a dohlédne na to, aby vše probíhalo dle Vámi schváleného porodního plánu.

Věříme, že Váš porod proběhne hladce bez komplikací a na jeho konci bude zdravé krásné miminko, Vaše miminko!!!!!!


SPRÁVCE DISKUZE
27.03.2009 17:05:41

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).

mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazaru
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára