RADY A INFORMACE:  LEGO DUPLO  |   diskuze těhotenství  |   přehled diet  |   spinning  |   prášky na hubnutí

Volnočasové aktivity dětí


obrázek Volnočasové aktivity dětí
Při volbě volnočasových aktivit bychom měli brát v potaz nejen přirozené nadání dítěte, ale i jeho zájmové aktivity. Je nesmyslné nutit dítě do uměleckého kroužku jen proto, že jeho předci hrají nebo hráli na hudební nástroj, když dítě má vyloženě sportovní sklony.

I když rodiče samozřejmě chtějí, aby se za investované peníze jejich dítě dále rozvíjelo a něco prospěšného se v kroužku naučilo, měli by s dítětem o výběru kroužku alespoň rozumně diskutovat. V případě větších dětí je vhodnější, aby si svůj volnočasový kroužek vybraly samy. Jen tak mají investované peníze smysl a je zde i určitá jistota, že dítě bude skutečně takový kroužek pravidelně a rádo navštěvovat.

Některé děti potřebují ze sebe za každou cenu vydat přebytečnou energii, v tom případě volíme sportovní činnost (fotbal, jóga, bojové sporty a sebeobrana, bruslení, florbal, hokej moderní tanec a aerobik,….)

Jiné děti mají naopak hudební sluch a umělecké nadání, které je vhodné prohlubovat (hra na hudební nástroj, divadlo a dramatika, zpěv, výtvarná výchova,..).

Vzhledem k častým úspěšným televizním pořadům o vaření stoupá zájem dětí i o výuku vaření.

Mezi dětmi se najdou i příznivci výuky cizích jazyků.

U většiny zájmových kroužků se platí příspěvky pololetně. V případě, že si jako rodič nejste úplně jisti zájmy a nadáním svého dítěte, nezoufejte! Ve většině měst není problém v případě nezájmu dítěte přestoupit v půlce roku na jinou volnočasovou aktivitu. Najdou se však i takové zájmové oblasti, u kterých poptávka daleko převyšuje nabídku. Umístit zde dítě i přes jeho nadání je bohužel velmi obtížné, mnohdy dokonce i nemožné.


obrázek Volnočasové aktivity dětí


mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára