Alergická rýma, astma

Zpět na přehled diskuzí

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
alergie
Moje holčička taky má alergii, začalo to prachem a přidávají se další a další, v prvních chvílích pro nasbírání prvních informací mi hodně pomohl web.
Majda (ID: 24530)   osobní profil
21.05.2012 15:07:03

Bez astma a alergie!
Dám vám sem jeden příběh a třeba se jím necháte inspirovat i vy :o)

Když začala dcera Alexandra chodit do školky, šla její imunita hodně dolů, časté návštěvy lékaře, antibiotika a obvyklé bylo zvracení... Lékaři tvrdili, že má zánět na plicích, později to měl být černý kašel. Více než rok jsme chodili po různých vyšetřeních a stále užívala antibiotika. Později jsme zjistili, že se dcera dusí po kontaktu s kočkou, nechali jsme ji vyšetřit na alergologii, kde zjistili, že je ALERGICKÁ na prach, plísně a kočičí srst a navíc je ASTMATIČKA. Obdržele léky včetně dvou kortikoidových sprejů. Tehdy jsme začali používat první bylinné produkty. Výsledky byly viditelné již během 3 měsíců, kdy lékař odebral jeden ze sprejů. Dodnes dcera nepoužila sprej na dušení, který jí zůstal, léky na alergii neužívá a za poslední roky již nemá zameškanéžádné hodiny a kočičky může opět v klidu navštěvovat. Díky za tak skvělé produkty! Andrea V., Brno

Luciáš (ID: 14683)   osobní profil
21.03.2010 13:11:36

astma
Trpíte astma vy nebo vaše dítko? Doporučila bych Vám výrobky OKG.
zdendule-2 (ID: 9857)   osobní profil
10.06.2009 23:13:25

astma
Dcerka je astmatička a atopička. Vždy na jaře se astma zhorší a musely jsme inhalovat kortikoidy. Teď už nemusíme, zabraly nám bylinky.
michaelalu (ID: 9380)   osobní profil
11.05.2009 19:15:42

Ach ta alergie,....
Zdravim všechny, sestra má dítě s pylovou a prachovou alergiií. Je to přímo za trest.Od časného jara, nejhorší je to koncem dubna, kdy se poslední dobou příroda zblázní a přijde vedro, takže rozkvete vše najednou, až do podzimu Honzík kýchá, svědí ho očička, je plačtivý a nerudný. Minulý rok tomu chtěli v létě utéct na hory, ale před chatou jim opožděně kvetly lípy, takže z bláta do louže. Mají vyzkoušené, že mimo léků pomáhá i na uklidnění v krku vit. B5-panthenol, ale tablety co se cucají, takže dítě musí být již ve věku, aby to nespolklo. Vyzkoušejte!
Hanča (ID: 1002)   osobní profil
10.01.2009 12:03:24

Alergie a solné krystaly
Ahoj, děti švagrové jsou také alergetici, mají dýchací problémy. Někde vyčetli, že je dobré ionizovat vzduch pomocí solné lampy z himalajských krystalů. Tyto solné krystaly jsou sami o sobě léčivé, mají pozitivní vliv na dýchací cesty a zvyšují i imunitu. Účinnost krystalů se zvýší, pokud se zahřejí svíčkou nebo žárovkou, proto se prodávají i jako lampy.Docela to zabírá a vzduch je příjemně provoněný jako venku po bouřce. Zkuste, nic tím nezkazíte.
BÁRA (ID: 5095)   osobní profil
14.12.2008 15:29:25

ALERGIE na kravské mléko
Hezký den všem,
slovo alergie dobře znám a mám jej spojené se strachem o naše děťátko. Bohužel jsem dlouho nekojila a již v třetím měsíci jsme začali krmit umělou stravou. Vůbec jsem nic nestudovala, koupila jsem umělou výživu spíš podle ceny, ale to jsem neměla dělat. Za pár týdnů se dostavil atopický ekzém po celém tělíčku, mazali jsme kortikoidní mastí, ale úleva byla vždy jen dočasná. Pak se přidaly i těžké průjmy, v noci jsem se nevyspala, ve dne jsem byla ze všeho také úplně hyn Pohled na naše zlatíčko mě přiváděl spíš k pláči než k radosti. Nikoho z nás nenapadlo slovo alergie, neboť v naší rodině se vůbec nevyskytuje. Až na naši žádost nás pediatrička poslala na alergologii, kde se zjistilo, že příčinou je alergie na bílkovinu kravského mléka.Doporučili nám speciální kojenecké mléko Nutrilon Allergy Care a opravdu po pár týdnech ekzém ustoupil. Nevím, jak to bude vypadat v budoucnosti, ale řekli nám, že většina dětí z této alergie do 1 až 2 let vyroste. Tak doufáme, že budeme mít štěstí.
Macík (ID: 3570)   osobní profil
13.07.2008 09:16:55

Alergie na domácí mazlíčky
Kdyz byl malému necelý rok, objevil se u něho atopický ekzém. Stále jsme to něčím mazali, teprve když nás paní doktorka poslala na alergologii, zjistilo se, že je alergický na kočku, kterou měli doma rodiče. Nedalo se nic dělat a nám milé zvířátko bylo podarováno lidem v sousedství. Po několika měsících se ekzém opravdu ztratil.Pak jsem se dočetla, že právě mezi nejagresivnější alergeny patří kočka, jenž může vyvolat nejen urputný ekzém, rýmu, ale dokonce i astma, stačí i příležitostní kontakt.
Pozor tedy při výběru domácích mazlíčků, loučení s nimi je pak dost obtížné a smutné.
Pepíno (ID: 1250)   osobní profil
12.07.2008 21:03:58

A zas tu je ALERGIE, postrach dnešní civilizace

Alergie může vznikat již v bříšku, a to v 17-18.týdnu těhotenství. U rizikového dítěte lze v prvním roce života prokázat alergické protilátky proti roztočům, pylům, bílkovinám burských oříšků a i proti bílkovině kravského mléka a vajec.

Příznaky alergie se projeví v prvních pěti letech života u poloviny dětských astmatiků a u třetiny dětí začne už v prvních třech letech.

Alergie začíná ekzémem u kojence, astmatem v předškolním věku pokračuje a u některých dětí se pak dříve či později projeví alergická pylová rýma. U pylových alergiků dále hrozí riziko vzniku potravinové alergie.

Alergie však může propuknout v jakémkoliv věku. Pravděpodobnost se zvyšuje u lidí, kteří mají alergické rodiče, sourozence.

Alergická rýma se dá léčit, jestliže je stanovena správná diagnóza včas. Po světě však stále chodí asi 375 tisíc lidí trpících alergickou rýmou, kteří se vůbec neléčí nebo léčba není správná.

Jestliže otěhotní alergická žena, nemusí se bát, že by užíváním svých léků na alergii mohla miminku uškodit. U těhotných alergiček se ale dává přednost lokální léčbě – nosním kapkám, před tabletkami.
Ani u kojící maminky se nedoporučuje striktní dietní režim. Jídelníček by si ale každá taková maminka hlídat měla.

Mezi protizánětlivé léky s léčebnou i preventivní účinností patří tzv. KORTIKOSTEROIDY, které se oužívají u astmatiků nebo u rýmy
(vstříknutím do nosu, inhalací do průdušek, aplikací na kůži).

V současnosti existují i nesteroidní léky, které mají protizánětlivý účinek, tzv. ANTIHISTAMINIKA. Potlačují akutní příznaky, dokáží potlačit i brzdit alergický zánět.

Bohužel žádné existující léky nedokáží ovlivnit genetický vliv na vznik a průběh nemocí. Proto by jste měli upravit své bytové prostory, životní návyky a styl tak, aby riziko vzniku alergie bylo minimalizováno.

Nekuřte, nevystavujte se zbytečně alergenům, žijte co nejzdravěji
a vyhýbejte se stresovým situacím!

Na Vaše podněty a rady se těší čtenářky nasemimi.cz!!!!!
SPRÁVCE DISKUZE
23.06.2008 16:08:09

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).

mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazaru
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára