Spánek

Zpět na přehled diskuzí

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Problémy s penězi
Poslední dobou také nemohu spát. Uvědomuji si totiž, že se moje účetní https://janazhorova.webnode.cz bude prodírat tou hordou všech faktur a že já neplatila celý rok sociální a zdravotní pojištění. Uvědomujete si, kolik peněz budu muset mezi březnem a květnem doplácet? To bude šílené. Mám malou dceru, ta chodí do školky, stále chce nové hračky a tak. To bude hrozně náročné, nevím co s tím.
emickahola (ID: 37573)   osobní profil
01.02.2022 14:47:06

spánek dětí
Kurz na to nemám. Jezdíme k jedné paní u nás a ona dělá tyhle masáže dětí a pomůže třeba, když jsou nemocné nebo tak. Takže mi i ukázala jak masírovat před spaním.Celkově se zaměřuje na děti a chodí k ní i páry, které plánují rodinu atd. Koukni se na freiia.webnode.cz. Ono se to takhle špatně popisuje. Má toho hodně. Nám pomohla teda hodně a vlastně k jezdíme pořád. Nebo jí i volám, když se chci poradit nebo jen zeptatZačlo to tím uspáváním, pak nám syn hodně marodil a nechtěl jíst atd. Vždycky nám poradila.
Ajka666 (ID: 30940)   osobní profil
04.07.2017 20:50:18

Spánek dětí
A jak masíruješ? Slyšela jsem, že ty dětské masáže jsou fajn. Naše děti mají teď etapu, že spí hezky,ale taky jsme s nima užili. Ale jsou často nemocný a ty masáže jsou na to prý taky docela účinný. Dělala sis na to kurz?
Dasulenka (ID: 30950)   osobní profil
27.04.2017 12:06:18

Spánek dětí
Zdravím všechny rodiče :-) chci se pochlubit. Dlouho jsme řešili problém se spaním našeho syna - 3 měsíce. Nechtěl spát sám v postýlce. Uspala jsem ho v náručí a jak jsem ho položila, tak byl vzhůru. Musel být stále u mě. Byla jsem z toho zoufalá. Na radu poradkyně ho uspávám zachumlaného v dece nebo v zavinovačce a do postýlky jsem mu dala spoustu polštářků,aby tam neměl tolik volného místa. A masíruj ho večer před spaním na sklidnění. Teď vždy usne a spí tahem 4 hodiny, to nikdy před tím nebylo. Pak se vzbudí, nají a zase v klidu usíná :-)
Ajka666 (ID: 30940)   osobní profil
19.04.2017 22:45:40

dítě mě zmáhalo, ale pomohla mi kvalitní matrace
Dobrý den, já jsem po porodu byla celá rozlámaná a pořád unavená. Malá se mi často v noci budila a já jsem potom nemohla dlouho usnout. Nejen, že jsem byla unavená, ale boleli mě i záda. Zkusili jsme s manželem vyměnit matrace. Koupili jsme si zdravotní matraci a musím říct, že i přesto, že mě dcerka hodně zmáhala, nebyla jsem už tak unavená. Matrace jsme si koupili z eshopu, vybrala jsem si zdravotní latexovou matraci s 5 zónami.
paja59 (ID: 25113)   osobní profil
17.08.2012 11:15:52

Když dítě málo spí
Ahoj Jitko, osobní zkušenost nemám, ale mamča mi vždy říká, jen ať tě tvoje děti netrestají nespavostí, jako jsi to dělala ty. Byla prý z toho také hotová, což se vůbec nedivím. Ke všemu jsem byla hyperaktivní, což jsem nedávno četla, že děti, které málo spí bývají. Dále mohou mít i poruchy chování, jsou neposlušné, náladové a asi i vzteklé, jak píšeš ty. Co poradit nevím, většinou se píše dávat dítě spát ve stejnou dobu, odpoledne nepodnikat nic, co dítě rozruší, nečíst na noc hrůzostrašné pohádky, neboť dítě tyto zážitky v noci prožívá nanovo, budí se a nespí. Hodně v místnosti, kde se spí větrat, nejlépe mít pootevřené okno celou noc. Pokud to bude přetrvávat i přes všechna opatření, šla bych se asi poradit s doktorem, jinak se brzy zhroutíš. Budeš na mrňouse křičet a vše se ještě zhorší. Třeba by pomohly i nějaké multi-vitamíny pro děti. Až vyřešíte, napiš, určitě to není jen tvůj problém, měj se.
Fikina (ID: 20555)   osobní profil
16.04.2012 09:34:39

Naše dítě málo spí
Máme tří a pl letého synka a ten spí 8 maximálně 9 hodin.
Usíná ve 20h. a vzbouzí se ve 4:30 někdy v 5:00 do 5:30 je to zázrak!!! Máte nějakou radu, co dělat aby spal déle?
Navíc je poměrně vzteklý a tudíž jsem vyčerpaná a dost unavená,máte některá podobnou zkušenost? Co vám pomohlo? Děkuji Jitka.
slunicko29 (ID: 24224)   osobní profil
14.04.2012 17:00:03

dětská postýlka
Dádinka: Dobrý den, tak jestli jste z Brna, tak se zkuste podívat do svetapostylek, je tam spousta krásných a kvalitních postýlek a nejen to..mají vázne moc pěkné věci, my kdyz jsme kupovali loni nabytek pro malou , tak tam jsem si vybrali nejvíce věci...mají to vazne krásný...a matračky do postýlky taky kvalitní...takze zadička se nenici...
Market82 (ID: 21813)   osobní profil
27.03.2012 10:37:30

RE: dětská postýlka
Ahojky Dádo, my koukali při nákupu ušetřit a přitom koupit postýlku, která by byla kvalitní a něco vydržela. Záleží tedy, kolik do toho chcete investovat, zda preferuješ vyřezávané bočnice a podobně. Nejdůležitější u postýlky je polohování, bývají 3 polohy výšky roštu pro matraci, aby jsi se nemusela zpočátku tolik ohýbat k prckovi a naopak až povyroste, aby nepřepadl. Pak je dobrý průlez, tj. asi 3 tyčky v postranici se dají vytáhnout, když už mrňous chodí na nočníček, aby se mohl v noci protáhnout ven a sám si dojít, týká se spíš dětiček kolem 3 let, možná už pak budete dávat na válendičku. Co se týče matrací, my máme kokosovou. Postýlku jsme si vybírali na internetu, s některými prodejci se dá dohodnout, že ti zboží objednají na prodejnu, můžeš osobně prohlédnout. Co se týče postýlky z druhé ruky, tak matraci to chce rozhodně novou, zbytek stačí omýt a zkontrolovat ve složeném stavu, zda není postýlka příliš rozviklaná. Hodně úspěchů při nakupování, Pája
papája (ID: 1004)   osobní profil
13.03.2012 11:06:47

dětská postýlka
Dobrý den, chci se zeptat jakou postýlku jste pořídili nebo máte pro své nemenší? Budu ted kupovat jen vůbec nevim kde, jakou a aby byla kvalitní...i matracku dobrá...aby dítko nemělo zničená zádička...Tak bych uvítala rady kde jste kupovali..jsem z Brna,,tak nejlépe někde poblíž. díky
Dádinka (ID: 22242)   osobní profil
13.03.2012 09:53:24

reakce na Dcerka mě nevzbudí jen tak
Helco tak s tím se vůbec netrapte :-)
Mám celkem 3 děti, kluky, ve věku 5,3 a 6 měsíců, u prvního dítěte stačilo, aby se malý v postýlce jen nadechnul a stála jsem u něj rychlostí blesku vyzbrojená zrcátkem, abych zkontrolovala, jestli dýchá :-))))
U druhého už jsem nedržela to zrcátko :-)))
No a u třetího - Vojtíšek leží vedle mě, jelikož se šikovně přetáčí na všechny strany, ale má potíže s otočkou na zádíčka - začne napřed funět, pak vykřikovat, finále je řev jako děs - řve mi do ucha a já ho vůbec neslyším!!!! A když říkám vůbec, tak to znamená, že můj otec - bydlíme v rodinném domě - slyší Vojtina do vrcvhního patra, sejde dolů, musí dítě otočit a jde zase spát, to se stalo tak 3x, ani nevím, že tam byl, takže se vůbec netrapte, je to únavou, ničím jiným
trimama (ID: 9032)   osobní profil
06.09.2009 23:58:11

Dcerka mě nevzbudí jen tak
První půl rok po narození dcerky jsem problémi se vztáváním neměla. Ani před otěhotněním, ani před porodem. K dcerce jsem v noci vstávala normálně, stačilo aby se jen pohnula a já byla hned na nohou. Jenže pak se ze dne na den stalo to, že mě jen tak nevzbudí. A to chodím spát brzy. Dnes je dcerce přes rok a půl a já to moje vstávání řešíme tak, že jí dám večer ležet do její postýlky, jdu pryč a ona usne. Když si jdu lehnout já, přenesu jí ke mě do postele. Spí mezi mnou a manželem. V noci už se nebudí, ale ráno mě vzbudí mnohem lépe, než kdyby na mě křičela z postýlky. Byla jsem i u několika doktorů a nic mi není, tak nevím proč se budím těžko.
Helca111 (ID: 7206)   osobní profil
26.08.2009 00:41:52

Problémy se spánkem
Dobrý večer,chci se podělit o svoji zkušenost. Také jsem měla problémy se spánkem,ale to se změnilo,když jsem užívala emulips-čistě přírodní bez chemie. Navíc jsem i po porodu shodila nějaké to kilo navíc,ale co bylo pro mě největším překvapením,že od té doby i spím celou noc a vůbec se cítím skvěle,což mi potvrdila i moje sestra,která když viděla vysledky na mě,tak hned začala také s užíváním emulipsu a je moc spokojená. Doporučuji všem,kdo si chce i upravit zažívání,snížit cholesterol a třeba i shodit nějaké to kilo.
zdenka (ID: 8257)   osobní profil
28.04.2009 22:56:14

Špatný spánek a škrundání v žaludku
Když jsem byla na mateřské, měla jsem silný spánkový deficit. Přitom jsem měla stavy, že bych usla i v sedě, ale bohužel starost a stres spojený s péči nejen o miminko, ale i o celou domácnost, mi to nedovolil. Tím jak se mi v hlavě stále honily myšlenky, jestli vše zvládnu a podobně, tak jsem nemohla usnout ani ve chvílích, kdy bych spát mohla.Když se vše usadilo do svých kolejí a já měla pocit, že už nad vším vyzraju, že není třeba tak stresovat, tak problémy s nespavostí stále přetrvávaly.
Přitom jsem dodržovala popisované zásady, nejedla pozdě večer, nepila kávu, k večeři kolem 17. hodiny jsem si vzala jen něco lehkého, např. jogurt nebo ovoce, před ulehnutím jsem si vypila hrneček teplého mléka. Nakonec jsem zjistila, že tím jak chodím celkem pozdě spát, po koupání jsem ještě makala (poklízela, žehlila a pod.), tak že mám vlastně potom hlad, který mě budí ze spánku. Upravila jsem tedy jídelníček, při večeři jsem se neodbývala, později večer jsem ještě slupla nějaké ovoce a vše se časem vylepšilo. Takže pozor ne hladovění!!!
Standa (ID: 1032)   osobní profil
06.03.2009 12:48:56

Poruchy spánku až po příchodu dítěte
Ahoj, já jsem dřív spala, jako když mě do vody hodí. Tím, že jsem po porodu kojila dlouho i v noci, začala jsem mít spánek děsně přetrhaný. Pak přišlo ustavičné přikrývání, vysazování na nočník a můj chabý spánek z toho všeho trvá dodnes. Často se budím, připadám si občas ráno, jako zmlácená. Nechci užívat žádné léky, takže asi budu muset častěji zapojit partnera, jak doporučujete a zkusím i to mléko. Kamarádka mi poradila i užívání B komplexu, že se tím organismus zklidní a lépe zabere, tak uvidíme. Těším se na další babské rady!
alca (ID: 1115)   osobní profil
02.03.2009 12:57:13

Spánek- nespavost
Potřeba spánku je u každého jedince individuální, určitý vliv na to má i genetika.

Optimální by bylo, kdybychom se mohli budit sami bez budíku, dle vlastní potřeby organismu, což však je jen ideální představa, kterou si může dovolit jen málokdo z nás.

Zdravý člověk spí průměrně 6 až 8 hodin, ale jsou i jedinci, kteří potřebují až 10 hodin spánku.

Pokud si nabouráte spánkový rytmus, může se u vás objevit tzv. nespavost. Čím více budete myslet na to, že už vlastně za chvíli musíte vstávat a přitom stále ještě nespíte, tím hůře budete usínat. Ráno budete vyčerpaní, nesoustředění, snadněji podlehnete stresu a opět vás bude pronásledovat strach, že večer neusnete. Tento problém trápí téměř třetinu lidí, více postihuje ženy.

Aby tento problém nepřerostl do takové míry, že vás bude omezovat v běžném životě a váš spánek bude závislý na podávání léků, vyhněte se řešení všech problémů večer před spaním. Problémy odložte na ráno a zároveň vyzkoušejte určité zásady, které by mohly přispět k rychlejšímu navození spánku.

- před spaním nekuřte, zbytečně tím povzbudíte organismus
- již několik hodin před spánek nepijte energetické nápoje, kávu, černý čaj
- nejezte na noc těžká jídla, poslední jídlo by mělo být asi 3 hodiny před spaním
- před spaním nepijte alkohol, možná po něm usnete, ale zhoršuje kvalitu spánku
- necvičte večer alespoň 4 hodiny před ulehnutím ke spánku
- dopřejte si po večeři aspoň malou procházku na čerstvém vzduchu
- větrejte dostatečně v ložnici a snižte teplotu na spaní alespoň na 18 stupňů Celsia
- ukládejte se ke spánku a vstávejte každý den ( včetně víkendu ) ve stejnou dobu

Dobře míněná rada nakonec:
místo léků na spaní si dejte sklenici vlahého mléka s medem nebo bylinkový čaj na uklidnění a pokud to jde, dopřejte si častěji sex s partnerem !!!! Uvidíte, že zakrátko budete i vy spát jako malé mimino. Za zkoušku to jistě stojí!

Klidný a ničím nerušený spánek vám přeje seznamka-bazárek, www.nasemimi.cz.
SPRÁVCE DISKUZE
19.02.2009 17:07:58

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).

mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára