Židle a křesla ke stolu či k počítači

Zpět na přehled diskuzí

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
:)
Pěkný článek. Snaněla jsem židli k pc nakonec jsem našla jednu co mi vyhovuje - komfortní kancelářská židle Lady Sitness.
Miris (ID: 24446)   osobní profil
12.05.2012 23:39:38

"Zdravá židle" pro Vaše děti nejen k počítači
Moderní křesla pro práci s počítačem jsou také založena na systému aktivního posezu, při kterém odpružení spodní části sedačky a pohyblivé spojení mezi opěradlem a sedací částí udržuje přes mikropohyby celého křesla kosterní svalstvo v neustálém drobném pohybu a předchází tak vzniku velké statické zátěže těchto svalů.

Po zdravotní stránce vhodná a správná křesla kombinují aktivní sezení s anatomickým tvarem opěradla, které musí poskytovat oporu zejména bederní části páteře.
Synchronní mechanismy podporují dynamické sezení a poskytují neustálý kontakt zad s ergonomicky tvarovaným opěradlem a tím významně snižují tlak na meziobratlové ploténky.

Při dynamickém sezení se pak lidské tělo neustále bezděky namáhá, dalo by se téměř říci, že cvičí.
Kromě synchronního sedacího mechanismu by měly “zdravé” židle umožňovat nastavení většiny prvků (sedák, opěradlo, područky) podle výšky, hmotnosti, tvaru těla a potřeby uživatele. Výška sedadla by měla být nastavena tak, aby se chodidla dotýkaly celou plochou podložky a kolenní kloub svíral úhel 90 stupňů. Úhel mezi sedákem a opěradlem by nikdy neměl být menší než 90 stupňů. Bederní opěrka má v ideálním případě být přesně tvarovaná na zákazníkova záda. Má být tak velká a tak vysoko, aby dokázala udržet správné prohnutí beder (lordózu).
Výška zádové opěrky by měla dosahovat alespoň úrovně dolních úhlů lopatek, ničemu však nezaškodí, je-li vyšší. Podmínkou však opět je, aby měla profil umožňující anatomický posed. Nižší opěrky nabídnou možnost protažení přehnutím zad přes jejich horní okraj, vyšší zase nabízejí komfort v podobě možnosti opření celého trupu, případně i hlavy.
Žádoucí úlevu od svalového napětí paží zajistí pod nimi područky se správně nastavenou výškou.

Pracující člověk by měl sedět na co největší ploše sedáku, nohy opřené o zem. Opěradlo židle by mělo být dostatečně prohnuté a poskytovat oporu dolní polovině zad. Opěrky na ruce by měly být v přirozené výšce loktů.

Při sezení na této židli jsou aktivovány všechny svaly, snižuje se tlak na meziobratlové ploténky a obratle. Na odpružené „chytré“ židli lze zaujmout i relaxační polohu a svaly se nepřetěžují.
Poloha těla při sezení by měla respektovat požadavek umístění nohou tak, že stehenní část je v mírně skloněná, případně alespoň vodorovné poloze a holenní část směřuje svisle dolů. Je vhodné, aby naše sedačka měla nastavovací výšku a podle potřeby je dobré ji vybavit i opěrkou nohou, je-li to z hlediska výšky těla zapotřebí.

Opěrku hlavy ocení a využijí především lidé, kteří hodně telefonují. Kupujete-li si typ s područkami, opět musí být nastavitelné, a to jak do výšky, tak do šířky. Oceníte u nich i to, když je lze zcela odsunout za záda nebo sklopit k zemi. Při určitých činnostech totiž překážejí.

Věříme, že jsme Vám alespoň trochu usnadnili výběr účelného sedáku a pokud už takový doma máte, podělte se o své zkušenosti.
SPRÁVCE DISKUZE
01.03.2008 19:35:14

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).

mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára