Antikoncepce

Zpět na přehled diskuzí

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Antikoncepce žen středního věku
Dotazník
Dobrý den, jmenuji se Hana Musilová a studuji Vysokou školu polytechnickou v Jihlavě, obor Porodní asistentka. Prosím Vás o vyplnění tohoto dotazníku, který je součástí mé bakalářské práce na téma „Antikoncepce žen středního věku.“ U každé otázky máte na výběr z několika možností. Zakroužkujte, prosím, odpověď, která Vám bude nejbližší. Vámi uvedené informace jsou anonymní. Děkuji Vám za čas, strávený nad dotazníkem.

http://www.anasurvey.com/survey/d/D9K9J1G2Q9Y0B3Q7B
hanca (ID: 24044)   osobní profil
22.03.2012 18:47:18

antikoncepce
Ahoj, já se vyhýbám jakékoliv umělé antikoncepci. Mám totiž podezření, že by mohla přispívat k poruchám plodnosti u žen. Upřednostnila bych přirozené metody.
anie (ID: 16909)   osobní profil
27.12.2010 12:03:00

Vynechání menstruace
Ahoj Marc, nemám osobní zkušenost, já naopak po vysazení HA měla velmi silné krvácení, bolesti v kříži a podobně, ale kámoška to po vysazení také hned nedostala. Byla vyplašená, jelikož miminko zrovna neplánovali, musela antikoncepci vysadit kvůli zvýšeným jaterním testům. Zřejmě chvíli trvá, než se hormony zase dají do normálu. Pokud s tím ale budeš mít problémy i nadále, asi bych si došla na gyndu, kde ti nejspíš dají injekci, abys to dostala a srovnal se ti cyklus.
Rákosníček (ID: 2607)   osobní profil
11.12.2010 15:30:29

vynechání menstruace po antikoncepci
Dorý den, chtěla jsem se zeptat, zda je po vysazení antikoncepce YAZ normální, že nedostanu menstruaci. Děkuji za radu.
marca (ID: 18293)   osobní profil
11.12.2010 06:51:03

antikoncepce D.Provera
Ahoj holky,má někdo lepší zkušenost s injekcí než já,mám už ji od ledna, a pořád si připadám taková natekla vodou, a že přibírám i ze vzduchu, někdy mi zničeho nic oteče břicho a vypadám jak v 5 tém. Včera jsem pro změnu byla na kožním hodil se mi na obličej nějaký ekzém,doktor tvrdí, že je to určitě s injekce,tak nevím,vyhovovalo mi, že nekrvácím,ale asi budu muset hodit zpátečku k tabletkám.
Katka (ID: 11583)   osobní profil
08.10.2009 11:08:28

Přírodní antikoncepce
Ahoj, bohužel mám problémy s žílami, takže hormonální antikoncepce mi nevyhovuje, po zavedení nitroděložního tělíska jsem děsivě krvácela, na kondom jsem alergická i přes použití lubrikačních gelů, takže už zbyla jen přerušovaná soulož a mezitím i spolehnutí na neplodné dny. Není to zrovna nejlepší, občas to nevyjde zrovna tak, jak by mělo, ale všechno v životě holt není úplně ideální. Pokud má někdo lepší řešení za daných zdravotních podmínek, tak sem s nimi, ráda si přečtu.
KOALA (ID: 4719)   osobní profil
11.12.2008 21:10:41

Antikoncepce po porodu

Hlavními požadavky moderní antikoncepce je bezpečnost, spolehlivost a také jednoduchost užívání.

Nejspolehlivější antikoncepční metodou je hormonální antikoncepce.

Nejnižší spolehlivost mají naopak metody bez použití ochranných prostředků, tj. přerušovaná soulož, metoda neplodných dní, metoda měření bazální teploty, či hustoty hlenu v děložním hrdle…

Velice důležitou otázkou zůstává, jakou antikoncepci si má žena zvolit po porodu.

Nespoléhejte se na to, že když kojíte, nemůžete otěhotnět. Jsou jiné, skutečně stoprocentně spolehlivé antikoncepční metody, vhodné pro maminky, které kojí a které můžete nasadit ihned po ukončení šestinedělí.

Jedná se o hormonální antikoncepci a nitroděložní tělísko.

Hormonální antikoncepce může mít podobu tabletek nebo injekcí. Tabletky musí být takové, které neobsahují hormon estrogen.

Jedná se o CERAZETTE. Užívá se 1 tabletka denně bez přestávky. Jsou mimořádně tolerantní k organismu. Nevýhodou může být úplná absence menstruace nebo se menstruace stává nepravidelnou.
Injekce se aplikují jednou za tři měsíce. Je to například DepoProvera. Nevýhodou je, že se jedná o starší metodu, která se lékaři moc nedoporučuje. Při dlouhodobé aplikaci může mít negativní vliv na demineralizaci kostí. Menstruace je buď žádná, nebo nepravidelná, jen občas pravidelná.

Nitroděložní tělíska máme dvojího typu. Standartní se zlatem nebo stříbrem, popř. mědí. Ta je vylepšena lokálně uvolňovaným hormonem gestagenem tzv. MIRENA. U nás na trhu existuje již 8 let a jsou s ní velice dobré zkušenosti. Mirena zajišťuje slabší menstruaci než u jiných běžných tělísek. Neblokuje hormonální cyklus na vaječnících, jako třeba hormonální antikoncepce. Lze ji použít ihned po šestinedělí. Zavádí se na dobu 5 let, ale můžete si ji nechat vyjmout i dříve. Cena se pohybuje okolo 6 000kč. Plodnost se obnoví okamžitě po vyjmutí. Působí protizánětlivě a především je to ideální antikoncepce pro zapomnětlivé maminky!!

A co vy? S jakým druhem antikoncepce jste nebo naopak nejste spokojená?

Svoje pro i proti můžete napsat i ostatním čtenářkám, těšíme se na Vaše poznatky!!!!

SPRÁVCE DISKUZE
27.03.2008 07:15:42

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).

mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazaru
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára